Mládežnické utkání

Je známo všech dvanáct účastníků kategorie U9 na OP papírna Cupu 2021

Dne 28. září 2021 vyběhnou na pažit šumperského Tyršova stadionu talentované výběry kategorií U11 a U9 v rámci turnajových bojů na OP papírna Cupu 2021. Zatímco u starší kategorie ještě čekáme na potvrzení účasti, ta mladší je již kompletně obsazena. A protože dorazí i zástupci fotbalového klubu z partnerské Nysy, dostává turnaj punc mezinárodního klání. Do Šumperka přitom dorazí silná česká i moravská konkurence, nechybí zástupci našeho partnerského klubu SK Sigma Olomouc či výběry Baníku Ostrava.

Pod záštitou hlavního partnera našich mládežnických celků, společnosti OP papírna, tak proběhne v září silně obsazený turnaj. Seznam účastníků se podařilo naplnit velice rychle a obzvláště kvalitně. Dvanáct účastníků turnaje bude přitom rozděleno do dvou skupin po šesti týmech. V každé skupině se týmy střetnou systémem každý s každým a první tři týmy postoupí do finálové skupiny, tzv. Ligy mistrů. Zbývající týmy (celky ze 4.-6. místa) odehrají tzv. Evropskou ligu. Do nadstavbové části turnaje se přenášejí výsledky s mužstvy, které do stejné nadstavbové skupiny postoupí ze stejné základní skupiny (tedy skóre a body ze vzájemných zápasů). V nadstavbové části se následněodehrají zápasy s týmy postupujícímido stejné nadstavbové skupinyz druhézákladní skupiny.

Seznam účastníků turnaje

• FK Šumperk (pořadatel)
  • Jihočeská fotbalová akademie České Budějovice
  • FC Tempo Praha