Muži „A“

POSLEDNÍ UTKÁNÍ

Přípravná utkání

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ

Tabulka mistrovské soutěže 2020/2021

PořadíKlubZápVítRemR+R-ProG+G-RSBody
910410051212013
109310051817110
1110230051519-49

aKTUÁLNÍ ZPRAVODAJSTVÍ

První porážka v přípravě, s Uničovem, ale se ctí

Šumperští fotbalisté po čtyřech výhrách v řadě poprvé prohráli. Na své půdě ve vloženém přípravném utkání přivítali SK Uničov, předního účastníka Moravskoslezské fotbalové ligy. Hosté nakonec vstřelili 7 branek, náš výběr kontroval ve druhém poločasu. V něm nastříleli svěřenci Opravila s Křepelkou čtyři góly a druhých 45 minut vyhráli poměrem 4:3. Další dvě branky do (přečíst celý článek)


Rezervě Sigmy jsme stačili rychlostně i fyzicky, těší Zdeňka Opravila

Na Tyršáku může zatím panovat s průběhem přípravy na novou sezónu spokojenost. Šumperští fotbalisté odehráli čtyři přípravná utkání, všechna vyhráli s celkovým skóre 17:2. Pravda, svěřenci Zdeňka Opravila dvakrát porazili celek z krajského přeboru a jednou dorost Sigmy. Nicméně vítězství 3:0 nad rezervou olomouckého klubu, účastníkem MSFL, budí respekt. A jak potvrdil i sám Opravil, (přečíst celý článek)


Čtvrtá výhra v přípravě, tentokrát muži přehráli dorost Sigmy

S výběrem do 18 let olomoucké Sigmy odehráli svěřenci dua Opravil a Křepelka čtvrté přípravné utkání na podzimní část sezónu 2021/2022. A opět šumperský „A“ tým nezaváhal, s mladíky ze Sigmy prokázal větší vyspělost. Zatímco hosté byli velmi běhaví, tak domácí tým naopak hrál častěji na míči. Nakonec se gólově výrazněji prosadil až ve druhé (přečíst celý článek)


MOL CUP: Předkolo odehrajeme na půdě FC Slavoj Olympia Bruntál

Znovu se do kolotoče MOL CUPu vrací i šumperský celek. Ten s ohledem na omezení soutěží v době koronavirových opatření neměl možnost hrát v posledním ročníku poháru. Tentokrát se do něj již zapojí. A v polovině června již zná také soupeře pro předkolo. V něm narazí FK Šumperk na nedalekého účastníka divizní skupiny F, tedy (přečíst celý článek)


Opět vítězně, tentokrát proti silné záloze olomoucké Sigmy!

Šumperští muži potřetí v řadě v přípravě vítězí, z této výhry ale bude mít kouč Zdeněk Opravil s největší pravděpodobností radost největší. Po úspěších s účastníky krajského přeboru si totiž vyšlápli jeho svěřenci na účastníka MSFL, zálohu ligové Sigmy. Ta poprvé inkasovala v polovině první půle, když se prosadil snajpr Evžen Ostrovka. Domácí tým pak (přečíst celý článek)


Divizní A tým porazil vysoko 5:1 Lanškroun

Ani ve druhém přípravném utkání na novou sezónu svěřenci Zdeňka Opravila nezaváhali a nakonec vyhráli 5:1, byť se svým soupeřem prohrávali. Dvěma góly se blýskl Martin Malacka, který tak navázal na gólové představení z Moravské Třebové. Podruhé v řadě se také trefil Evžen Ostrovka. Domácí tým vystřídal v utkání 20 hráčů v poli, pouze brankář (přečíst celý článek)


Pozvánka na valnou hromadu FK Šumperk

Fotbalový klub FK Šumperk, v souladu se svými stanovami, článkem III – 2b, svolává valnou hromadu. Všichni členové fotbalového klubu jsou tímto zváni na její jednání, které se bude konat dne 15. června 2021 od 16:00 v prostorách sídla klubu. Pro jednání valné hromady je navržen program viz článek tohoto oznámení. Za výkonný výbor Fotbalového (přečíst celý článek)


Muži zahájili přípravu výhrou, uspěli v Moravské Třebové

Hned první přípravné utkání na sezónu 2021/2022 přineslo šumperským fotbalistům vítěznou radost. Svěřenci Opravila s Křepelkou vyrazili do Moravské Třebové, kde na půdě celku krajského přeboru Pardubického kraje vyhráli 3:1. Šumperské branky obstarali Ostrovka, Linet a Malacka. Čtvrtý gól ještě mohl přidat Linet, nařízenou penaltu dokonce využil, ale rozhodčí kuriózně gól i penaltu následně odvolal.