Dorostenci U19 dvakrát porazili zábřežské muže

Dva přípravné zápasy mají za sebou hráči kategorie do 19 let. Starší dorostenci se doma i venku střetli s mužským týmem SK SULKO Zábřeh, v obou duelech nakonec naši kluci o gól vyhráli. Nejprve doma porazili po brankách Elšíka, Žáka a Podhorného svého soupeře 3:2, v odvetě pak padalo branek ještě více. V Zábřeze vyhráli svěřenci Jakuba Bauera 4:3, tentokrát se střelecky prosadili Bouchal, Holan, Václavek a Komínek. I  v dalších dnech pak na naše dorostence čeká náročný program.

„Našim záměrem bylo začít pracovat na taktických nedostatcích souvisejících s prostorem. Především pak na postavení hráčů při bránění v bloku a na optimálních vzdálenostech a na návaznostech při presinku na polovině soupeře,“ vrátil se k oběma zápasům trenér výběru staršího dorostu Jakub Bauer. Ten v obou zápasech protočil 19 hráčů. „Kluci v obou zápasech udělali pokrok v oblastech, o které jsme se zajímali a předvedli velmi slušný výkon. Soupeř nás prověřil presinkem ve výstavbě hry, nastavil nám optimální výzvu co se týče agresivity a odhalil nám naše nedostatky v obou fázích hry. Soupeři děkujeme a těšíme se další konfrontaci,“ uzavřel Bauer hodnocení obou duelů.

Na šumperský výběr do 19 let čeká v dalších dnech další namáhavý program. Na závěr května, 30. 5. od 10:00, se střetne nejstarší náš mládežnický tým s mužským výběrem Rapotína. O týden později pak zamíří, naposledy i s hráči ročníku 2002, na dorostenecký turnaj do Přerova. A o další týden později pak čeká náš dorost náročný test na půdě silné Chrudimi.

Hráči ze zápasů proti Zábřehu: Žanda, Bouchal, Churavý, Matura, Tyl, Horký, Morong, Komínek, Jecu, Musílek, Holan, Podhorný, Žák, Václavek, Elšík, Nguyen, Körner, Holan, Fiala.