FK Šumperk B vs. Sokol Leština

1p - 1
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
20. 4. 2024 10:00 Okresní přebor 2023/2024 18. kolo 45

Delegace rozhodčích

Rozhodčí
JÍLEK Pavel

Reportáž

Po neúspěchu v Jindřichově se chtěl šumperský rezervní celek vrátit na vítěznou vlnu. A pokud možno i do čela tabulky okresního přeboru. Obojí se v domácím prostředí proti Leštině rodilo těžce, ale nakonec i s přispěním mohelnického Juventusu podařilo. Ten totiž přehrál lídra, béčko Mohelnice, a tak výhra na penalty stačila k posunu zpět do čela tabulky.

Úvodní duel celého 18. kola soutěže se na šumperské umělce neodvíjel moc dobře. Totiž po čtvrthodině hry se prosadil leštinský Martin Kotrle. Devětadvacetiletý hráč, který nikdy neoblékl jiný než leštinský dres, tak poslal hosty do vedení. A následovala to, co bohužel trápilo tým v předchozím kole. A s čím bojuje i divizní áčko. Tedy neefektivní útočná fáze hry. Sokol navíc na jaře vyhrál tři ze čtyř zápasů, takže cítil pohodu i touhu znovu na tyto úspěchy navázat.

Dlouhé minuty dobývání leštinské branky nakonec přinesly efekt. Těsně před naplněním hodiny hry se totiž prosadil Patrik Přikryl. A bylo vyrovnáno. Víc branek už diváci v normální hrací době neviděli a tak musely rozhodnout pokutové kopy. V rozstřelu si lépe vedl náš celek a vyhrál jej 5:3. Díky dvěma bodům z tohoto utkání se pak posunul zpět do čela tabulky, o bod před rezervu Mohelnice a o dva body před výběr Starého Města. Ten se posledními výsledky vrátil do bojů o vítězství v soutěži.

FK Šumperk B – Sokol Leština 1:1 (0:1), penalty 5:3

Góly: 58. Přikryl – 16. Kotrle. Žluté karty: Karger, Simon, Churavý – Lasovský, Bartošík. Rozhodčí: Pavel Jílek. Diváci: 45.
Šumperk B: Žanda – P. Dostál, Vicenec, Přikryl, Simon, Karger, Š. Valenta, Fiala, T. Valenta, Morong, Scheuter. Střídající: Hecl, Komínek, Krahula, Vepřek, Churavý, Kotry.
Leština: Majstršin – Hobler, Bartošík, Slováček, Lasovský, Jurenka, Barvíř, Balcárek, Čulík, Kotrle, Vepřek. Střídající: Paraska, Effenberger, Hrubý, Klemš.