Znak klubu FK Šumperk

Slavičínu stačily dvě gólové situace k vítězství

Šumperský divizní celek se bohužel ani v domácím souboji proti Slavičínu bodů nedočkal. Zůstává tak předposlední před olomouckým HFK. Oba týmy dělí jeden bod, pravdou je, že náš celek má ještě zápas k dobru. Proti týmu z čela tabulky pak v domácím prostředí ale bodovat nedokázal. O všem rozhodly dvě chyby v obraně, po kterých zkušený soupeř rozhodl zápas. Slunečná neděle 9. října tak fotbalovou radost šumperským fanouškům nepřinesla.

9. 10. 2022
0 - 2
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
9. 10. 2022 15:00 Divize E 2022/2023 10. kolo 100

Šumperský tým vstoupil do utkání s brankářem Martinem Kreizlem mezi tyčemi, do základu se opět probojoval mladý Morong, v záloze pak naskočil i Ostrokon. Krásné a slunečné počasí pak dlouho moc fotbalové krásy nenabídlo. Oba celky se v Šumperku prezentovaly urputnou hrou, sudí Vojtěch Dedek pak v úvodu utkání i dvěma žlutými kartami. Ty obdrželi domácí Purzitidis s Lavrovičem v 13. a 22. minutě. Paradoxně to byly jediné dva karetní tresty celého utkání, byť například ostrý faul Kociána na Strnada po žlutém trestu volal.

V první půli k přímému ohrožení šumperské branky nedošlo, naopak dvakrát se mohl prosadit domácí celek. Bohužel slibně se rozvíjející brejk neskončil ani v jednom případě gólem, prakticky ani zakončením. I tak měli domácí v úvodním poločasu více ze hry. Jenže opět doplatili na neproduktivní finální fázi. A zároveň na chyby v obraně. Po změně stran totiž uběhlo jen 11 minut a na vápně zůstal trestuhodně osamocený Vlastimil Juřica. Slavičínský střelec zachoval chladnou hlavu, prvním dotykem míč zkrotil, druhým pak poslal za záda bezmocného Kreizla.

Hosté postupem času zatáhli hru do defenzívy a trpělivě čekali, co přinesou další minuty. K vyloženě gólové šanci domácí celek již nepustili, naopak v 84. minutě znovu využili skulinu v obraně soupeře. Z této akce vznikl obrovský závar v šumperském vápně, Martin Kreizl chytil dvě čisté gólovky. Ale na následnou Fialovu ránu od břevna se odrazivší za brankovou čáru již reagovat nestačil. Slavičín vydoloval v Šumperku tři body.

FK ŠumperK – FC TVD Slavičín 0:2 (0:0)

Góly: 56. Juřica, 84. Fiala. Žluté karty: Purzitidis, Lavrovič (oba Šumperk). Rozhodčí: Vojtěch Dedek. Diváci: 100.
Šumperk: Kreizl – Purzitidis, Morong, Žák (89. Musílek), Ostrokon, Jurásek, Horký (65. Elšík), Pavlíček, Linet, Lavrovič, Strnad (54. Podhorný).
Slavičín: Pjajko – Malenovský, Kocián, Rožek (46. Staněk), Naňák, Fiala (89. Žůrek), Školník, Vincour, Kalus, Juřica (90. Hamalčík), Vašulka.

 

Šumperk

1KREIZL Martin Brankář
2PURZITIDIS Paris Obránce 13'
4MORONG Tomáš Útočník
7ŽÁK Adam 6 Útočník
5OSTROKON Artem Obránce
10JURÁSEK Robert Obránce
11HORKÝ Marek 19 Záložník
11PAVLÍČEK Lukáš Obránce
4LINET Petr Záložník
21LAVROVIČ Stanislav Záložník 22'
23STRNAD Patrik 9 Záložník
9PODHORNÝ Miroslav 23 Útočník
19ELŠÍK Marek 11 Útočník
6MUSÍLEK Ondřej 7 Záložník

Trenér: TÖKÖLY Pavel
Asistent trenéra: MERTA Petr

Slavičín

1PJAJKO Tomáš Brankář
5MALENOVSKÝ Martin Hráč v poli
6KOCIÁN Tomáš Hráč v poli
7ROŽEK Viktor 4 Hráč v poli
8NAŇÁK Pavel Hráč v poli
9FIALA Matěj 16 Hráč v poli 84'
10ŠKOLNÍK Ondřej Hráč v poli
11VINCOUR Martin Hráč v poli
12KALUS Vojtěch Hráč v poli
14JUŘICA Vlastimil 13 Hráč v poli 56'
15VAŠULKA Martin Hráč v poli
4STANĚK David 7 Hráč v poli
16ŽŮREK Jakub 9 Hráč v poli
13HAMALČÍK David 14 Hráč v poli