Znak klubu FK Šumperk

Den blbec, z Nových Sadů návrat s vysokou prohrou

Bohužel, v Olomouci se šumperskému týmu nezadařilo. A to i přesto, že to byl náš výběr, kdo měl více času míč na kopačkách a snažil se tvořit hru. Ale co to bylo platný, když v defenzívě se hosté dopouštěli fatálních chyb. A soupeř je bez milosti trestal. Rozhodujícím momentem nebyl proměněná penalta na konci první půle, ale spíše nevydařená čtvrthodina na úvod druhého poločasu. V něm domácí nasypali další tři branky a ze stavu 0:4 už se s utkáním těžko něco dělá.

1. 10. 2022
5 - 1

1. 10. 2022 15:00 Divize E 2022/2023 9. kolo 305

Do sestavy šumperského týmu se vrátil po odpykání zápasového trestu Petr Linet, také pak uzdravený Marek Smrž. Místo v základní sestavě si pak vybojoval Tomáš Morong a mezi tyče se znovu postavil mladý Bílý. Domácí pak nastoupili v sestavě, která je šumperskému týmu většinově známá z minulých sezón.

Dlouhé minuty se marně v Olomouci čekalo na nějaké vážnější gólové šance, většina úvodního poločasu se odehrála spíše v prostoru mezi šestnáctkami. A jak Nové Sady, tak i náš celek měly ve hře úseky, kdy byly více na míči. Po půlhodině hry se dvakrát po pravé straně hnal do útoku Patrik Strnad, prvně mu ale plány zhatil ofsajd, podruhé pak vyběhnutý gólman Kofroň. Ve 37. minutě naopak přálo štěstí našemu celku, když po rohovém kopu trefil domácí hráč jen břevno šumperské branky. Ve 39. minutě ale bylo hůř, po faulu na hranici vápna nařídil sudí penaltu. Její exekuce se ujal Dominik Opatřil a ránou doprostřed branky otevřel skóre utkání.

Naopak hodně benevolence pak pustil domácímu Nguyenovi sudí ve 43. minutě, když hráč Nových Sadů zezadu zajel do Nízkého. Tvrdý zákrok vyústil jen k přímému kopu. Z něj bohužel větší šance pro náš celek nevyplynula. Druhý poločas byl pak jako z pera Stephena Kinga. Domácí během čtvrthodiny třemi góly ztrestali obrovské chyby v naší obraně a o osudu zápasu bylo jasno. Přitom to byl prakticky jen náš tým, kdo držel v té době míč na kopačkách. Každý výpad soupeře ale skončil nepokrytím či fatální ztrátou míče. Více než tři stovky diváků se ještě dočkaly dalších branek, včetně naší trefy. Bohužel na poměr v dělbě bodů to již zásadní vliv nemělo.