Logo klubu TJ Tatran Všechovice

Skvělý comeback, Áčko dovezlo ze Všechovic bod

Když domácí celek vstřelil dvě branky na přelomu prvního a druhého poločasu, vypadalo to s nadějemi na bodový zisk všelijak. Šumperský celek ale zabral a posledních 20 minut patřilo jemu. Znovu pak měli naši trenéři šťastnou ruku při střídání, opět pak první dotek s míčem vyšperkoval Morong. Zatímco proti Holešovu skóroval, tentokrát hned založil akci, na jejímž konci byl Horký. Ten vsítil gól po sedmi minutách na hřišti. Vyrovnaní pak po citlivě nabídnuté výhodě zařídil Strnad. Bodový zisk pak znamená posun z posledního místa tabulky výše.

18. 9. 2022
2 - 2
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
18. 9. 2022 15:30 Divize E 2022/2023 7. kolo 150

Povzbuzeni domácím vítězstvím nad Holešovem zamířili šumperští fotbalisté do Všechovic. Při odpočinku Martina Kreizla se pak poprvé mezi tyče postavil Richard Bílý, nový člen kádru. Talentovaný brankář Sigmy přišel na hostování do konce podzimu. Jinak poslal trenér Tököly na hřiště vesměs očekávanou jedenáctku. Domácí celek pak využil v létě postupu Hranic do MSFL a přivedl hned několik hráčů z přibližně deset kilometrů vzdáleného města. A i domácí pak mezi tyče postavili mladého brankáře, devatenáctiletého Schönwaldera, naposledy působícího v Opavě.

Ani domácí celek nezažívá zrovna ideální vstup do sezóny, po vítězství v prvním kole dokázal z pěti následujících zápasů uhrát jen bod. Dařilo se mu ale v poháru, přes Valašské Meziříčí prošly Všechovice do 2. kola. Tam ale ve středu schytal debakl 2:9 od rozjetého Vyškova. Ani v divizi všechovická obrana neoplývá jistotou. Proti Šumperku ale domácí tým dlouho držel nulu, byť to byl náš celek, kdo měl víc ze hry i gólové šance. Jenže jako první se prosadili domácí, když nejprve v závěru první půle skóroval Matěj Rak a hned v úvodu druhé půle tentýž hráč ještě jednou. Postupem času se šance hostů na zisk bodů tenčila, ale tentokrát dokázal náš tým zlomit zápas a nepříznivý vývoj.

V 63. minutě nahradil Lavroviče Marek Horký a stejně jako proti Holešovu i tentokrát měl trenérský tým šťastnou ruku na střídání. V 69. minutě přišel na trávník Morong, o minutu později zabojoval ve středu hřiště, připravil domácí hráče o míč a rozjel gólovou akci. Na jejím konci byl právě Horký, kdo skóroval do prázdné branky. A šumperský tým dokázal udeřit ještě jednou. Sudí Trigas správně vyhodnotil nedovolený zákrok ve středu hřiště, když citlivě ponechal výhodu. Patrik Strnad se totiž ocitl v brejkové situaci a v zakončení nedal brankáři domácích šanci – 2:2. Místo dalších branek se pak diváci dočkali už jen dvou vyloučení. Duel nakonec skončil remízou 2:2 a náš celek tak opustil poslední místo divizní tabulky.

TJ Tatran Všechovice – FK Šumperk 2:2 (1:0)

Góly: 42. Rak, 49. Rak – 70. Horký, 83. Strnad. Žluté karty: M. Lasovský – Linet, Horký. Červené karty: 85. Kuchař – 87. Linet. Rozhodčí: Paskal Trigas. Diváci: 150.
Všechovice: Schönwalder – Geryk, Nehyba, Richter, Skácel (46. Orava), L. Lasovský, Helešic (63. Holub), Adamčík, M. Lasovský (77. Hoffmann), Rak, Kuchař.
Šumperk: Bílý – Purzitidis, Žák (91. Musílek), Smrž, Strnad, Jurásek, Elšík (69. Morong), Nízký, Pavlíček, Linet, Lavrovič (63. Horký).

Pozápasové ohlasy

Pavel Tököly (FK Šumperk): Myslím si, že na šance jsme utkání určitě vyhráli. Ale musím se ještě podívat na video. Na jednu stranu, kdybychom po prvním poločasu vedli 3:1, tak se nikdo nemůže divit. Dvakrát jsme však propadli ve středu hřiště, balón šel do lajny a dostali jsme gól. Co hodnotím kladně, tak že kluci za stavu 0:2 a pořád ještě pod tíhou toho špatného začátku sezóny našli sílu, dokázali vyrovnat a moc nechybělo a mohli i vyhrát. Takže tohle opravdu hodnotím velmi kladně. V závěru pak přišly dvě červené karty, domácí za ostrý skluz, Petr Linet pak za druhou žlutou. Nicméně rozhodčí velmi férový a velmi dobrý výkon. Kluky pak musím pochválit za bojovnost a nasazení.

Všechovice

1SCHÖNWALDER Erik Brankář
3GERYK Radek Hráč v poli
5ADAMČÍK Radim Hráč v poli
6RICHTER Tomáš Hráč v poli
7LASOVSKÝ Martin 16 Hráč v poli 25'
9SKÁCEL Radek 8 Hráč v poli
11LASOVSKÝ Lukáš Hráč v poli
12NEHYBA Jan Hráč v poli
14HELEŠIC Martin 4 Hráč v poli
19RAK Matěj Hráč v poli 42', 49'
22KUCHAŘ Daniel Hráč v poli 85'
8ORAVA Tomáš 9 Hráč v poli
4HOLUB Denis 14 Hráč v poli
16HOFFMANN Patrik 7 Hráč v poli

Šumperk

31BÍLÝ Richard Brankář
2PURZITIDIS Paris Obránce
7ŽÁK Adam 6 Útočník
8SMRŽ Marek Obránce
9STRNAD Patrik Záložník 83'
10JURÁSEK Robert Obránce
11ELŠÍK Marek 4 Útočník
14NÍZKÝ Filip Záložník
16PAVLÍČEK Lukáš Obránce
17LINET Petr Záložník 66', 87'
87'
21LAVROVIČ Stanislav 13 Záložník
13HORKÝ Marek 21 Záložník 70'
91'
4MORONG Tomáš 11 Útočník
6MUSÍLEK Ondřej 7 Záložník

Trenér: TÖKÖLY Pavel
Asistent trenéra: MERTA Petr