TJ Tatran Všechovice vs. FK Šumperk

18. 9. 2022 15:30 Divize E 2022/2023 7. kolo 150

Povzbuzeni domácím vítězstvím nad Holešovem zamířili šumperští fotbalisté do Všechovic. Při odpočinku Martina Kreizla se pak poprvé mezi tyče postavil Richard Bílý, nový člen kádru. Talentovaný brankář Sigmy přišel na hostování do konce podzimu. Jinak poslal trenér Tököly na hřiště vesměs očekávanou jedenáctku. Domácí celek pak využil v létě postupu Hranic do MSFL a přivedl hned několik hráčů z přibližně deset kilometrů vzdáleného města. A i domácí pak mezi tyče postavili mladého brankáře, devatenáctiletého Schönwaldera, naposledy působícího v Opavě.

Ani domácí celek nezažívá zrovna ideální vstup do sezóny, po vítězství v prvním kole dokázal z pěti následujících zápasů uhrát jen bod. Dařilo se mu ale v poháru, přes Valašské Meziříčí prošly Všechovice do 2. kola. Tam ale ve středu schytal debakl 2:9 od rozjetého Vyškova. Ani v divizi všechovická obrana neoplývá jistotou. Proti Šumperku ale domácí tým dlouho držel nulu, byť to byl náš celek, kdo měl víc ze hry i gólové šance. Jenže jako první se prosadili domácí, když nejprve v závěru první půle skóroval Matěj Rak a hned v úvodu druhé půle tentýž hráč ještě jednou. Postupem času se šance hostů na zisk bodů tenčila, ale tentokrát dokázal náš tým zlomit zápas a nepříznivý vývoj.

V 63. minutě nahradil Lavroviče Marek Horký a stejně jako proti Holešovu i tentokrát měl trenérský tým šťastnou ruku na střídání. V 69. minutě přišel na trávník Morong, o minutu později zabojoval ve středu hřiště, připravil domácí hráče o míč a rozjel gólovou akci. Na jejím konci byl právě Horký, kdo skóroval do prázdné branky. A šumperský tým dokázal udeřit ještě jednou. Sudí Trigas správně vyhodnotil nedovolený zákrok ve středu hřiště, když citlivě ponechal výhodu. Patrik Strnad se totiž ocitl v brejkové situaci a v zakončení nedal brankáři domácích šanci – 2:2. Místo dalších branek se pak diváci dočkali už jen dvou vyloučení. Duel nakonec skončil remízou 2:2 a náš celek tak opustil poslední místo divizní tabulky.

TJ Tatran Všechovice – FK Šumperk 2:2 (1:0)

Góly: 42. Rak, 49. Rak – 70. Horký, 83. Strnad. Žluté karty: M. Lasovský – Linet, Horký. Červené karty: 85. Kuchař – 87. Linet. Rozhodčí: Paskal Trigas. Diváci: 150.
Všechovice: Schönwalder – Geryk, Nehyba, Richter, Skácel (46. Orava), L. Lasovský, Helešic (63. Holub), Adamčík, M. Lasovský (77. Hoffmann), Rak, Kuchař.
Šumperk: Bílý – Purzitidis, Žák (91. Musílek), Smrž, Strnad, Jurásek, Elšík (69. Morong), Nízký, Pavlíček, Linet, Lavrovič (63. Horký).

Pozápasové ohlasy

Pavel Tököly (FK Šumperk): Myslím si, že na šance jsme utkání určitě vyhráli. Ale musím se ještě podívat na video. Na jednu stranu, kdybychom po prvním poločasu vedli 3:1, tak se nikdo nemůže divit. Dvakrát jsme však propadli ve středu hřiště, balón šel do lajny a dostali jsme gól. Co hodnotím kladně, tak že kluci za stavu 0:2 a pořád ještě pod tíhou toho špatného začátku sezóny našli sílu, dokázali vyrovnat a moc nechybělo a mohli i vyhrát. Takže tohle opravdu hodnotím velmi kladně. V závěru pak přišly dvě červené karty, domácí za ostrý skluz, Petr Linet pak za druhou žlutou. Nicméně rozhodčí velmi férový a velmi dobrý výkon. Kluky pak musím pochválit za bojovnost a nasazení.

Všechovice

1SCHÖNWALDER Erik Brankář