FK Šumperk vs. TJ Tatran Všechovice

12. 6. 2022 17:00 Divize E 2021/2022 26. kolo 150

Proti Všechovicím se šumperský celek loučil se svým publikem. Poslední domácí duel ročníku 2021/22 přilákal za krásného počasí i rekordní návštěvu sezóny. Trenéři Opravil s Křepelkou pak s ohledem na zdravotní stav kádru postavili do hry očekávanou soupisku, na střídačce pak měli k dispozici hlavně mladé pušky.

Úvodní minuty zápasu žádný vyložený tlak šumperského celku nepřinesly, i tak měli naši hráči již v šesté minutě první velkou šanci. Střílený centr Strnada na zadní tyč tečoval sbíhající Hausknecht, ale balón těsně minul branku Konečného. Ve 14. minutě nejprve šumperští hráči ztratili balón při zpětné přihrávce Adama Žáka, ale stejný hráč následně potrestal hrubou chybu defenzívy Všechovic. Mladý útočník vybojoval míč, obešel posledního hráče soupeře a se zakončením se neukvapil. Technickou střelou překonal brankáře Konečného a otevřel skóre – 1:0.

I další minuty prvního poločasu patřili šumperskému celku. Šest minut po prvním gólu totiž znovu dostal Adam Žák na hranici vápna prostor, potáhl si míč a trefil na zadní tyč přesně – 2:0. A za dalších šest minut přidal domácí výběr třetí branku. Tentokrát si sice brankář hostů blýskl dobrým zákrokem, k dorážce se ale dostal Marek Hausknecht a propálil bezmocného Konečného. A o tři minuty později se rozjetý šumperský celek prosadil znovu. Po ztrátě míče ze strany hostů se vydal do individuální akce Stanislav Lavrovič a jeho tvrdý pokus skončil za zády brankáře. Divoký poločas pak gólově okořenili i hosté, když se nechytatelně prosadil Kuchař. Ale poslední slovo měl znovu Šumperk. Ve 35. minutě se z dorážky prosadil Hausknecht.

PovedeNÁ I DRUHÁ PŮLE

Do druhého poločasu vstoupili se změnou v sestavě hosté, ale obraz hry se nezměnil. Šumperský tým prakticky zcela řídil dění na trávníku a postupem času si začal tvořit i šance. V 54. minutě pak přišli do hry střídající Hegner s Twardzikem a za malou chvíli se podařilo znovu navýšit vedení. Šestý gól a svůj druhý v utkání zaznamenal krásnou trefou Stanislav Lavrovič. Hned vzápětí mohlo být ještě veseleji, ale tentokrát Konečný vykryl Žáka. Další posílení ofenzívy pak přinesli do hry mladíci Červeňák s Elšíkem.

Zápas pak pokračoval v dosavadním tempu. Drtivou převahu na míči měl domácí celek, hosté se za půlící čáru dlouhou dobu ani nedostali. Setrvalé kombinace domácích okolo vápna ale končili často už přehráním situace. Zakončení Elšíka po přihrávce Strnada tak bylo zbytečné, akci totiž zastavil ofsajd. Podobně tomu bylo i v případě, kdy si míč za obranou krotil na hrudi Červeňák. Jeho parťák z dorostu Elšík se dostal za obranu v 71. minutě, kdy si pohybem na hraně ofsajdu řekl o přihrávku. Bohužel gólman Konečný ho znovu vytlačil ze střeleckého úhlu.

Červeňák gólový debut mezi muži

V 75. minutě přiťukl do pravého křídla míč Smrž, následný prudký a nebezpečný centr Strnada ale nikdo ze zbíhajících šumperských hráčů nezakončil. Ojedinělý útok hostů skončil ještě před vápnem a následný kontr bohužel neřešil ideálně Twardzik, když výborně nabíhajícímu Červeňákovi tlačil přihrávku o krok později. V té době již bylo na některých hráčů soupeře znát, že fyzicky jsou na hraně svých možností. A nakonec na to Všechovice doplatily. V 79. minutě napálil míč Lavrovič a i když brankář Konečný výborným zákrokem odmítl hattrick šumperského středopolaře, domácí se dočkali. Skvěle totiž dohrál situaci Elšík, vybojoval míč a ten pak před prázdnou bránu servíroval dalšímu dorostenci, Alfrédu Červeňákovi. Jeho pohodlné zakončení znamenalo navýšení náskoku.

Na všechovickou branku pak mířily další rány, ať už dvě v podání aktivního Hegnera, tak i Hausknechtův pokus mimo. Do hry se pak dostal i Dominik Liďák, který nahradil kapitána Purzitidise. Ten pásku předal výborně hrajícímu Hausknechtovi. A nakonec se šumperský celek dočkal ještě jednou. Z přečíslení se k míči dostal Alfréd Červeňák, který z druhé vlny prostřelil Konečného ještě jednou.

FK Šumperk – TJ Tatran Všechovice 8:1 (5:1)

Góly: 14., 21. Žák, 27., 35. Hausknecht, 30., 57. Lavrovič, 79., 89. Červeňák – 32. Kuchař. Žluté karty: J. Plešek (Všechovice). Rozhodčí: Tomáš Mrkvica. Diváci: 150.
FK Šumperk: Kreizl – Purzitidis (86. Liďák), Žák (60. Elšík), Smrž, Jurásek (60. Červeňák), Matura (54. Hegner), Hausknecht, Linet, Kováč (54. Twardzik), Lavrovič, Strnad.
TJ Tatran Všechovice: Konečný – Richter, Lasovský, Geryk, Hrabovský, Dluhoš (46. Černotský), Hulman, Kuchař, J. Plešek, Kruse, Skácel.