Šumperk vs. Všechovice

Delegace rozhodčích

RozhodčíAsistent rozhodčího 1Asistent rozhodčího 2Delegát
NEJEZCHLEB MiroslavKOLÁŘ JaroslavSVOBODA RadekPIŇOS Karel

I když to byly velké nervy, šumperští fotbalisté nakonec první divizní utkání nové sezóny zvládli. Po divoké sedmigólové přestřelce berou tři body proti nováčkovi ze Všechovic.

„Utkání se divákům asi muselo líbit, ale je potřeba si říct, že dnes jsme byli šťastnějším mužstvem,“ prozradil po zápase sportovní manažer Šumperku Ladislav Šabo. Domácí měli parádní nástup, když hned ve druhé minutě po centru a následné skrumáži poslal míč do branky Jiří Bernard. Později hra vinou častých ošetřování hráčů ztratila na tempu a k vidění nebylo ani moc šancí. A když už se zdálo, že si Šumperk do kabin odnese těsný náskok, hosté udeřili těsně před půlkou. Zcela osamocený Jan Hostaša srovnal. Vyrovnávací trefa do šatny nováčka divize viditelně povzbudila a do druhé půle vlétl ve velkém stylu a Šumperk jen obtížně zachytával jeho rychlé výpady.

Druhá půle rozhodla

Své dvě velké šance ještě Všechovice promarnily, na třetí pokus ale již slavily úspěch, když Marek Staněk dostal ideálně míč na střed hřiště a trefil přesně – 1:2. „Tady jsme byli hodně dole. Chtěli jsme na soupeře vletět, ale stal se přesný opak,“ prozradil dále Ladislav Šabo. Domácí se však dokázali rychle oklepat a dvěma slepenými góly v rozmezí jediné minuty, kdy se parádně trefili Podhorný a Šumbera, se znovu ujali vedení, ale… V 75. minutě nechala šumperská obrana v šestnáctce již podruhé v utkání zcela volného Jana Hostašu. Ten předvedl dostatek individuální šikovnosti a dal na 3:3. Přesto domácí touha po vítězství byla opravdu silná a Šumperk bojoval na krev doslova až do závěrečných vteřin, ve kterých důrazem na brankové čáře dostal balón do sítě Jan Nimrichtr a dal tak výsledku konečnou podobu.

„Asi bychom neměli doma dostávat tři góly, ale za výsledek jsem určitě rádi. Kluci dnes ze sebe vydali maximum, to musel každý vidět. Jsme šťastní, že jsme uspěli,“ dodal Ladislav Šabo. „My se i přes prohru nemáme za co stydět, odvedli jsme bojovný výkon, chtěli jsme si premiérový zápas užít, ale narazili jsme na soupeře, který už je ostřílený divizí. Rozhodl jeho větší důraz v šestnáctce, kde nás Šumperk přetlačil,“ přidal se s hodnocením trenér Všechovic Zbyněk Vinklar. „Ale jinak se naši kluci poprali se zápasem statečně. Možná jsme trochu zbytečně za stavu, když jsme vedli, vyklidili prostor. Jako bychom si mysleli, že to najednou půjde samo,“ řekl závěrem kouč divizního nováčka.

Šumperk

1KREIZL Martin Brankář