Klub FK Šumperk

Zimu strávíme na osmém místě, už jsou známy jarní přípravné duely

Již nějaký ten pátek je divizní soutěž v sezóně 2021/2022 ve své zimní přestávce. Ačkoliv jsme dlouhou dobu sahali po předních příčkách tabulky, bohužel četná zranění a další zdravotní indispozice se v závěru podzimní části projevily. Ve vyrovnané tabulce tak v tuto chvíli sídlíme na osmém místě. Na špici tabulky se usadilo přerovské duo, vede Viktorka před Kozlovicemi. Do bojů o záchranu jsou pak nejvíce namočené týmy ze Strání a z Holešova. Jarní část sezóny začne 27. března, kdy přivítáme výběr Slavičína. Nicméně již nyní je známa většina přípravných utkání.

Podzimní část sezóny se stihla odehrát kompletně celá, po roční pauze. Nabídla spoustu zajímavých momentů, celkem pak v 91 zápasech padlo 314 branek. To pak znamená průměr 3,45 gólů na zápas. Do zápasu pak naskočilo v naší divizní skupině celkem 299 hráčů, z nichž 186 vidělo aspoň jednou žlutou kartu. Celkem pak byli rozhodčí nuceni vyloučit 17 hráčů, žádný nedostal v podzimním průběhu sezóny červenou kartu vícekrát.

Pro srovnání se nabízejí čísla ostatních divizních skupin. Zatímco ty značené písmeny A, B a C mají po šestnácti účastnících, tak skupiny zbývající jen po 14 týmech. Nejvíce branek na utkání pak padlo ve skupině A, a to 3,87 gólů na utkání. Naopak nejméně ve skupině D, kde diváci viděli 3,31 vstřelených gólů na utkání. Zatímco ve skupině A padlo nejvíce branek, tak tam naopak padlo nejméně žlutých karet – v jediné divizní skupině se číslo v průměru žlutých karet na utkání dostalo pod hodnotu 4. A naopak, je zajímavé, že zatímco skupina D nabídla nejméně branek, tak naopak zde padalo nejvíce karet, a to jak žlutých, tak i červených.

Statistiky divizních skupin - podzim 2021/2022
Statistiky divizních skupin – podzim 2021/2022

Dvacetigólový Martin Holek vévodí střelcům

Je paradoxní, že zatímco ve skupině D padá nejméně branek, tak se zde však skrývá zatím nejlepší střelec divizní soutěže. A co víc, Martin Holek z Hodonína se doslova urval z řetězu. Někdejší hráč Slovácka, Karviné, Sokolova či některých německých klubů nastřílel ve 13 utkáních plných 20 branek! V patách, tedy ve větší vzdálenosti, jsou šestnáctigóloví Jiří Sodoma z kolínské Sparty a Tadeáš Koryčan z kádru lídra naší skupiny, Přerova.

Posvítili jsme si i na hříšné muže a našli dva hráče, kteří si během podzimu dokázali od rozhodčích vykoledovat dokonce i dvojciferné číslo žlutých karet. Tím úplným rekordmanem je Vítězslav Janda z chebské Hvězdy. V 15 zápasech obdržel 11 žlutých karet! Budiž mu ale ke cti, že i s touto bilancí nebyl ani jednou vyloučen. To se naopak nedá říci o Lukáši Rajtmajerovi z Klatov, který naopak obdržel sice jen jednu žlutou kartu, ale byl za to dvakrát vyloučen. Dvakrát museli předčasně do sprch během podzimní části sezóny také Petr Štěpán (Letohrad) a Jan Kabeláč (Náchod) z divizní skupiny C, Tomášové Šperka (Velká Bíteš) a Kopic (Humpolec) ze skupiny D a Filip Gaži z Nového Jičína hrajícího skupinu F.

Výsledky skupiny E

V naší skupině tedy bude přezimovat na prvním místě Viktorka z Přerova, kterou pronásleduje městský rival z Kozlovic. A třetí místo patří týmu z Hranic. Na čele dělí tuto trojici tři body. Další tříbodový odstup mají na Přerov pak dva týmy z Valašska, a to Valašské Meziříčí a Vsetín. Na chvostu tabulky jsou pak jediné dva týmy, které nedokázaly v podzimní části soutěže nastřílet aspoň 10 branek – a to Strání se ziskem 8 bodů je předposlední třinácté a Holešov, nováček divize, pak se šesti body poslední. Ten dokázal porazit na podzim pouze Všechovice.

Tabulka Divize E - podzim 2021
Tabulka Divize E – podzim 2021

 

Výsledky Divize E na podzim 2021 - křížová tabulka
Výsledky Divize E na podzim 2021 – křížová tabulka

Příprava na jaro 2022

Takřka hotový je již jízdní plán zimní přípravy „A“ týmu na jarní část sezóny. Nudit se rozhodně nebudeme, termínová listina přípravného období je již nabita a na náš tým čekají zajímavé zápasové testy před startem jarní části sezóny. Následující rozpis se ještě může doplnit o další dva zápasy, případně se drobně pozměnit.