2 - 1

Datum Čas Soutěž Sezóna
26. 2. 2022 14:00 Přípravná utkání 2021/2022

Reportáž

Další vítězné utkání v rámci přípravy na jarní část divizní soutěže si připsali svěřenci trenérů Opravila s Křepelkou. S týmem ze středu divizní tabulky C, s Letohradem, odehráli na umělce utkání, ve kterém těsně zvítězili 2:1. Přitom konečné skóre určil již první poločas. O vítězství pak rozhodly branky Žáka a Podhorného.

Po výsledkově všelijakém úvodu přípravy se zdá, že by kluci mohli nabírat i psychickou pohodu. Tentokrát si vylepšili náladu proti Letohradu, výhra 2:1 se silným účastníkem divizní skupiny C je potěšující. Přitom úvodní gól duelu padl hned v jeho začátku, když aktivní Strnad vystřelil a vyraženou ránu dostal do sítě Žák. Nicméně Letohrad nenechal Šumperk ve vedení dlouho. Přibližně v polovině prvního poločasu se prosadil i soupeř, který využil dobře rozehrané autové vhazování.

Ještě do poločasu ale šumperský tým vstřelil vítěznou branku. A to obratem. Zimní posila Hegner založil útok, který Matura prodloužil klíčovou  přihrávkou na Podhorného. Ten zůstal před prázdnou brankou v ideální pozici a nemýlil se. Tento výsledek pak tým udržel do konce utkání, což po zápase v rozhovoru pro Šumperský deník těšilo i trenéra Romana Křepelku:„Odehráli jsme již sedmé přípravné utkání a je vidět, že se herně zlepšujeme. Kluci si dobře hlídají svoje prostory na hřišti. Chceme, abychom zvládali obrannou i ofenzivní činnost, což se začíná pomalu dařit. Samozřejmě i dneska tam zase byly nějaké individuální chyby, na kterým ještě budeme muset zapracovat.“

Hosté vpravdě získávali s blížícím se koncem utkání aktivnější držení míče a nebyli několikrát daleko od vyrovnání. V druhém poločasu ale gól již nepadl a tak značně úzký kádr domácích slavil vítězství.

Sestava: Pitron – Matura, Smrž, Purzitidis, Hegner – Linet, Musílek, Strnad – Žák, Podhorný, Lavrovič. Střídali: brankář Krezil, Barčík.