SK Sigma B vs. Šumperk

Datum Čas Soutěž Sezóna
29. 1. 2022 09:00 Přípravná utkání 2021/2022

Pohled na soupisku domácí rezervy olomoucké Sigmy již dopředu naznačoval, že na šumperský divizní celek čeká nadstandardně náročná práce. Augustin Chromý z pozice trenéra hanáckého celku sáhl po několika hráčích „A“ týmu, kteří ladí formu na jarní start sezóny. Ten proběhne již příští víkend, a tak bylo jasné, že Hubník, Sláma, Fiala, Uriča a další jsou již ve finální fázi přípravy. A bylo to znát. Naopak Zdeněk Opravil bohužel postrádal mnohé opory týmu, do základu tak museli i mnozí mladíci, včetně obránců Barčíka či Bouchala. A pro ně to byla těžká škola, zároveň i velmi zajímavá zkušenost.

Rychlý nástup Sigmy

Olomoucký klub začal aktivně a již v 10. minutě otevřel skóre obránce Sigmy Jan David. Dvě minuty poté se musel Vojtěch Pitron znovu konfrontovat s ofenzivní silou soupeře. A i tentokrát byla Sigma úspěšná. Filip Uriča navázal na svou trefu z utkání proti rakouskému Tirolu, kterou pečetil triumf Sigmy na Tipsport Malta Cupu, a zvýšil již na 2:0. Tentýž hráč již ve 25. minutě přidal třetí gól a když o dvě minuty později skóroval z penalty Štěpán Langer, rýsoval se drtivý výsledek ve prospěch Sigmy.

Našemu týmu se poté podařilo ale do konce poločasu pokrýt další šance soupeře, na čemž měl podíl i brankář Vojtěch Pitron, pro kterého utkání určitě bylo náročnou zkouškou. Stejně jako pro ostatní jeho vrstevníky, již zmiňované obránce Bouchala s Barčíkem, ale také dalšího mladého beka Liďáka, také pak Žáka či nováčka v týmu Hegnera. V průběhu zápasu se do hry dostal i devatenáctiletý Musílek. Nicméně tak silně poskládaný výběr soupeře byl výzvou a těžkou zkouškou pro všechny naše hráče. Vždyť jen Roman Hubník má na kontě 30 reprezentačních startů a dvě velké evropské akce. Naposledy oblékl dres při onom známém duelu proti Skotsku, kdy musela Sigma doplnit kádr s ohledem na covidovou nákazu v prvním výběru.

Krutá porážka proti připravenému soupeři

Že soupeř je již v závěru své přípravy na sezónu, zatímco náš tým hrál pouze druhé utkání, bylo znát ve druhé půli. Do ní Sigma vtrhla stejně jako do té první a v 51. minutě přidal druhý gól v utkání záložník Langer. Na 6:0 pak zvyšoval o chvíli později Matěj Hadaš, v osmnácti letech úspěšný mládežnický reprezentant a další hráč, který i přes nízký věk již naskočil do utkání Fortuna ligy. Tentýž hráč přidal v 64. minutě ještě jednu branku, mezitím však stačil skórovat také David Kašpárek.

Devátou trefu v šumperské síti zapsal Adam Bednár. Když už se pak zdálo, že urputně bojující tým divizního celku desátý gól neinkasuje, tak se znovu přihlásil o slovo záložník Kašpárek. Druhou trefou v utkání pečetil v 81. minutě výsledek na konečných 10:0. „Hráli jsme s třetiligovým týmem, který byl doplněn i o hráče áčka. Za to jsem jenom rád. Soupeř dle očekávání prokázal ohromnou kvalitu na míči, pracoval dynamicky a nedělal mu problém první dotyk s míčem. Pro nás jsou tato utkání dobrá k tomu, že se od takových hráčů můžeme učit,“ prozradil po utkání pro Deník trenér našeho výběru Zdeněk Opravil.

Statistiky utkání

SK Sigma Olomouc B – FK Šumperk 10:0 (4:0)
Góly:
12. a 25. Uriča, 27. a 51. Langer, 55. a 64. Hadaš, 59. a 80. Kašpárek, 10. David, 69. Bednár. Bez karet. Hráno v Řepčíně.
SK Sigma Olomouc B: Stoppen – Slavíček (60. Twardzik), David (60. Sklenář), Hubník (45. Bednár), Sláma (60. Beňa) – Hadaš (75. Galus M.), Sedlák (45. Vymětalík), Langer (65. Hapal), Uriča (45. Fabiánek), Ricardo – Fiala (45. Kašpárek).
FK Šumperk: Pitron – Barčík, Liďák, Purzitidis, Bouchal, Smrž, Lavrovič, Strnad, Žák, Podhorný, Hegner. Od 46. minuty: Musílek, Nimrichtr, Linet, Kotzmann.