Klub FK Šumperk

Bzenec vydoloval v Šumperku všechny body

S ohledem na ostatní výsledky divizního kola vstupovali šumperští muži do zápasu s Bzencem s možností posunout se v tabulce na druhé místo. Stačila jakákoliv výhra proti Bzenci. Nicméně se potvrdilo, že letošní divizní soutěž bude neuvěřitelně vyrovnaná. Bzenečtí totiž náš výběr v utkání nepustili do vedení, naopak v úvodu obou poločasů dokázali skórovat z rychlých útoků. Právě tyto dvě branky rozhodly o vítězství našeho soupeře. Jediný zásah šumperského celku obstaral po faulu na Ostrovku z nařízené desítky kapitán Linet.

12. 9. 2021
1 - 2
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
12. 9. 2021 16:00 Divize E 2021/2022 7. kolo 200

Delegace rozhodčích

Rozhodčí
DEDEK Vojtěch

Do zápasu vstoupili mírně aktivněji naši hráči, vytvořili si územní převahu a více času trávili s míčem na kopačkách. Jenže hosté z první akce dokázali otevřít skóre. Po pravém křídle se rozeběhl Čech, jeho přízemní centr našel na přední tyč nabíhajícího Kasalu. A zkušený kapitán hostů nedal ránou z voleje Kolaříkovi žádnou šanci. Výborně zahraná rychlá akce tak přinesla Bzenci možná trochu nečekané vedení. Nicméně na obrazu hry se nic nezměnilo, naopak náš výběr si vypracoval dvě větší šance. V prvním případě se skvěle mezi třemi hráči soupeře uvolnil Malacka, čímž vytvořil pro svůj tým možnost rychlého útoku do otevřenější obrany. Balon následně potáhl po křídle Podhorný, jehož přihrávka pak vyzvala Musílka k zakončení. Bohužel rána na zadní tyč se do branky nevešla a ani dobíhající Ostrovka hlavou na míč nedosáhl. Nicméně právě Ostrovka byl klíčovým mužem následné akce. Šumperský střelec si našel ve vápně prostor i míč, ale než stačil zakončit, byl zezadu sražen obráncem soupeře a rozhodčí rezolutně nařídil pokutový kop. Šancí na vyrovnání kapitán Petr Linet nepohrdl.

Oba dosavadní střelci zápasu a kapitáni obou mužstev se potkali na hřišti v 18. minutě. To Kasala zezadu zajel do Kováče a karetní faul řešil sudí Dedek velmi benevolentně jen domluvou, což se zase nelíbilo domácímu kapitánovi. Domácí celek pak byl do konce poločasu aktivnější, ale přes obranný val hostů si větší šanci vytvořit nedokázal a když už se zdálo, že Ostrovka bude mít prostor k zakončení, tak mu míč na poslední chvíli hosté sebrali.

Rozhodnout tak měla druhá půle, do které oba celky nastoupily bez hráčských změn, možná také s ohledem na nepříliš početný výběr náhradníků na obou stranách. V 50. minutě mohl dostat naše hráče do vedení Malacka, rána z hranice vápna ale zamířila sice skrz početný dav hráčů v šestnáctce, ale bohužel také nad branku. Na druhé straně pak hraničním soubojem získali míč hosté, vzniklo z toho nebezpečné přečíslení, kdy poté sám na Kovaříka prchal Ševčík. Šumperský mladík ho ale skvěle vychytal. O dvě minuty později se ale bohužel hosté už dočkali. Další rychlá akce Bzence skončila u Radima Čecha, který zůstal na pravé straně zcela osamocen. Přízemní rána na zadní tyč byla nechytatelná a hosté z Kyjovska tak znovu vedli. V dalších minutách Bzenec ještě několikrát zahrozil rychlým brejkem, ale největší šance měli domácí. Bohužel Ostrovka a hlavně Podhorný nedokázali své pokusy vtlačit do branky a těsně skončily jejich rány mimo. Poslední minuty už si Bzenec pohlídal, v krátkém nastavení pak ještě nabral čas dlouhým přerušením hry. Ze Šumperku tak odvezl vítězství 2:1.

Šumperk

31KOVAŘÍK Ladislav Brankář
6MUSÍLEK Ondřej 17 Hráč v poli
7OSTROVKA Yevhen Hráč v poli
8SMRŽ Marek Hráč v poli
9PODHORNÝ Miroslav Hráč v poli
10JURÁSEK Robert Hráč v poli
11LINET Petr Hráč v poli 15'
76'
16LIĎÁK Dominik Hráč v poli
17MALACKA Martin 15 Hráč v poli
18KOVÁČ Ondřej 10 Hráč v poli
21LAVROVIČ Stanislav Hráč v poli
10TRAN CHI Dong 18 Záložník
17ŽÁK Adam 6 Obránce
15BARČÍK Jakub 17 Hráč v poli

Bzenec

21ZEMAN Dalibor Brankář
5ČECH Radim Hráč v poli 54'
8KOMÍNEK Radek 6 Hráč v poli
11ŠEVČÍK Adam Hráč v poli
12JANÍK Michal Hráč v poli 65'
14ŠEBESTA David Hráč v poli
15PELIKÁN Dominik Hráč v poli
16KASALA Petr 2 Hráč v poli 9'
17MLÝNEK Lukáš Hráč v poli
18LINEK Jakub Hráč v poli
19JANÁS Robert Hráč v poli
6HOUDEK Tomáš 8 Hráč v poli
2DANÍČEK Tomáš 16 Hráč v poli