Mládež

FK Šumperk obhájil status SpSM KFS

V minulých dnech přišlo potvrzení, že náš fotbalový klub obhájil prestižní status SpSM KFS, neboli Sportovní středisko mládeže Krajského fotbalového svazu. Tímto statusem se přitom FK Šumperk honosí od jeho vzniku. O co přesně jde? O označení Sportovního střediska mládeže KFS může usilovat členský klub za určitých podmínek. Mimo jiné musí mít platnou smlouvu o (přečíst celý článek)


Šéftrenérem přípravek se stal Tomáš SKÁLA

Uprostřed zimy fotbalové kluby často posilují o nové tváře. Náš oddíl posiluje také, ale nikoliv do hráčského kádru, ale na pozici trenéra. TOMÁŠ SKÁLA se stává novým mužem na pozici šéftrenéra přípravek. Rozšíří tak kolektiv mládežnických realizačních týmů. Skála je přitom odchovancem šumperského fotbalu, během hráčské kariéry působil i v Uničově či dokonce ve fotbalově (přečíst celý článek)


V posledním utkání před pauzou výběr U19 vyhrál

Výběr starších dorostenců zůstává první ve své divizní soutěži. Nakonec v devíti utkáních před pauzou vynucenou koronavirovými opatřeními ani jednou neprohrál. A Marek Elšík, i díky dvěma hattrickům v řadě, se prostřílel na čelo tabulky střelců celé soutěže. Poslední vítězství si klub připsal ve Frýdlantu nad Ostravicí, nováčka soutěže porazil 3:1.


Sedmnáctka dosáhla na šestou výhru v řadě

Výběr mladšího dorostu ztratil body v prvních dvou utkáních sezóny, od té doby prochází soutěží bez ztráty. Plný bodový zisk si připsali svěřenci Bohdana Hecla i o uplynulém víkendu, kdy v domácím prostředí porazili Přerov 4:1. I přes poměrně jednoznačný výsledek měl lodivod týmu k výkonu jisté výhrady. Nic to nemění na tom, že šumperský (přečíst celý článek)


Starší dorost udržel první místo vítězstvím s Přerovem

Odrážet nápor hladových soupeřů musí v posledních kolech výběr staršího dorostu. Ten sice je v divizní tabulce na čele, ale musí v každém kole čelit stíhací jízdě nejbližších rivalů. Mezi ně se řadí i přerovská Viktorka. A právě přímý souboj těchto dvou soupeřů o první místo v tabulce viděl Tyršův stadion. V náročném duelu nakonec (přečíst celý článek)