Logo klubu FK Třinec

Třináctka loupila v Třinci, tříminutový hattrick trefil Ambros

O svátečním víkendu se do bojů zapojily dva dorostenecké a dva žákovské výběry FK Šumperk. Bohužel dorostenci doma nestačili na jihlavskou Vysočinu, úspěšnější pak byly mladší žáci v Třinci. Tým do 12 let sice přes veškerou snahu podlehl soupeři 1:4, ale o rok starší kluci dokázali v dramatickém duelu vyhrát. Málovídanou věcí se pak blýskl Tobias Ambros, který během tří minut nasázel tři branky. Na výborné kvalitě utkání se nemalou měrou podílel i domácí celek, pro který byla konečná prohra opravdu smolnou. Velké gesto fair-play pak ale předvedli domácí členové realizačního týmu.

Starší dorost na rozjetou Jihlavu nestačil

30. 3. 2024
0 - 7
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
30. 3. 2024 11:00 Moravskoslezská liga st. dorostu 2023/2024 19. kolo 54

Delegace rozhodčích

RozhodčíAsistent rozhodčího 1Asistent rozhodčího 2
GREČMAL MichalMATULÍK RadekFORAL Lukáš

Čekání na první jarní bod trvá u staršího dorostu. Ten doma nestačil na kvalitní celek jihlavské osmnáctky, která navázala na naopak dosavadní jarní neporazitelnost. O osudu zápasu bylo bohužel rozhodnuto poměrně záhy, byť první branka padla až ve 24. minutě. Jenže na gól Bouchnera rychle navázali hosté dalšími třemi zásahy a ve 35. minutě už ukazatel skóre signalizoval průběžný stav 0:4. Hosté pak soustředěným výkonem navýšili stav i ve druhém poločasu, nakonec z toho byla drtivá prohra 0:7.

V náročné soutěži nečeká nic lehkého na naše hráče ani v dalším kole, spíš naopak. Vydají se do Ostravy, kde poměří síly s výběrem Baníku U18. Hrát se bude v neděli 7. dubna od 10:30.

FK Šumperk U19 – Vysočina Jihlava U18 0:7 (0:4)

Góly: 24., 30. Bouchner, 35., 86. Rais, 27. Skoumal, 67. Ficek, 69. Raitmajer. Bez žlutých karet. Rozhodčí: Michal Grečmal. Diváci: 54.
Šumperk U19: Hýžďal – Sroka, Slezák, Zelinka (75. Novosad), Nevrlý (62. Lepka), Galík, Vaňourek, Achilis, Bližňák, Jiroš (46. Doležal), Kucharčuk.
Jihlava U18: Nevěčný – Půža (58. Červený), Šlechta, Pivnička (58. Raitmajer), Hudák (58. Torner), Šerý (71. Lovětinský), Rais, Novák, Kotoun, Skoumal (46. Ficek), Bouchner.

Krutá tříbranková prohra bojujících mladších dorostenců

30. 3. 2024
0 - 3
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
30. 3. 2024 13:15 Moravskoslezská liga ml. dorostu 2023/2024 19. kolo 69

Delegace rozhodčích

RozhodčíAsistent rozhodčího 1Asistent rozhodčího 2
MATULÍK RadekGREČMAL MichalFORAL Lukáš

Zatímco z venku se daří na jaře vozit body, na ty první domácí mladší dorostenci čekají i po utkání s jihlavskou Vysočinou. Celý duel však byl dlouho otevřený, jihlavští hráči totiž na gól Novotného z osmé minuty dlouho nemohli najít navazující efekt. A nutno dodat, že herně i bojovností náš celek nezaostal za zápasy, ve kterých bodoval. „Bojovné utkání z obou stran, kde soupeř prokázal lepší kvalitu v řešení předfinální i finální fáze a zaslouženě tak získal 3 body. Co se týče přístupu k utkání, tak lze hráče pochválit. Měli jsme chuť bojovat o každý míč, po zisku jsme se snažili o přechod ve slušném počtu a chováním jsme odehráli slušné utkání,“ netajil po zápase trenér šumperského dorostu Jakub Bauer.

Bohužel, tentokrát na bodový zisk chyběla efektivita střelby. Ty totiž zaznamenaly na Tyršově stadionu pouze hráči z Vysočiny. V 64. minutě zvýšil jihlavské vedení Boháček, konečnou výhru 3:0 pro hosty pečetil v 70. minutě Tomek. „Bohužel stále narážíme v určitých činnostech na individuální taktické nedostatky, které v důsledku vedou k nekompaktnosti týmu v určitých fázích hry,“ smutnil Bauer po zápase. Ten do utkání opět použil i některé hráče kategorií spadajících do starších žáků.

FK Šumperk U17 – Vysočina Jihlava U16 0:3 (0:1)

Góly: 8. Novotný, 64. Boháček, 70. Tomek. Žluté karty: Hájek, Lepka, Látal – Ritter. Rozhodčí: Radek Matulík. Diváci: 69.
Šumperk U17: Urban – Lepka (27. Kopecký), Ferron, Látal, Mazák (79. Hýžďal), Barvínek, Hájek, Doležel (57. Vojtek), Vlk (57. V. Bessonov), Horký, Ježek (46. Novosad).
Jihlava U16: Krčál – Hnízdil, Tlačbaba, Pojman, Hanus, Ritter (75. Pospíchal), Liška, Pelikán (46. Krahula, 65. Tomek), Říha (60. Zvolánek), Novotný, Pokorný (46. Boháček).

Nervydrásající souboj šťastnější pro náš tým U13

31. 3. 2024
5 - 6
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
31. 3. 2024 15:00 Liga SpSM ml. žáků U13 - sk. 9.-16. 2023/2024 3. kolo 30

Delegace rozhodčích

Rozhodčí
GANAJ Martin

Výborně! Výběr do 13 let předvedl další srdíčko, další těžce odbojované utkání. Po divoké jarní premiéře 13:6 s Bílovcem a urputné remíze 1:1 z Uničova vyrazili naši mladší žáci do Třince. Daleká cesta, která začala brzo nad ránem, byla zakončena těsným, a byť i trošku šťastným, ale úžasným vítězstvím 6:5! Byli to přitom Slezané, kteří dokázali otevřít skóre zápasu a po trefách Janouška a Belly vést 2:0. „Pěkné utkání se soupeřem, který po celou dobu šel po svém herním výkonu a výborně vstoupil do utkání, kdy v úvodních 20 minutách vyloženě dominoval a zaslouženě se dostal do vedení,“ hodnotil úvod zápasu trenér Jakub Bauer. Na gól Jakuba Daniela pak domácí reagovali znovu odskočením do dvoubrankového vedení. Gól Davida Kantora však nebyl v úvodní půli posledním. Těsně před koncem poločasu se prosadil Sajmon Straka a snížil na 3:2.

„Postupem času jsme se zklidnili na míči, přidali v množství nabídek a srovnali hru. Přesto je třeba říci, že vyhrál šťastnější celek. Hráči zaslouží pochvalu, protože se nebáli dnes dělat riskantnější věci i přesto, že se nám zpočátku nedařilo,“ pochvaloval si Bauer. V úvodu druhého poločasu znovu našel Třinec reakci na šumperskou trefu. Ve 43. minutě se podruhé v utkání prosadil Kantor. Jenže pak nechal probudit své střelky Tobias Ambros. Ten během tří minut zkompletoval hattrick a doslova sebral vítr z plachet domácím. Ti poprvé v zápase prohrávali, ale i oni ukázali obrovské srdce a kvalitu. Sebastián Guľaša v 55. minutě srovnal. Dramatický duel nakonec vyhrál ten šťastnější. Sajmon Straka v 65. minutě prostřelil domácího brankáře a i přes závěrečnou snahu Třineckých se body balily pod Jeseníky.

„Je třeba složit poklonu soupeři za fotbalový výkon, za chování všech hráčů a oceňuji fantastické fairplay a důvěru domácího trenéra, který měl možnost potvrdit gól domácích, ale rozhodl se důvěřovat námi nahlášenému ofsajdu – klobouk dolů,“ uzavřel Bauer své hodnocení.

FK Třinec U13 – FK Šumperk U13 5:6 (3:2)

Góly: 33., 43. Kantor, 17. Janoušek, 25. Bella, 55. Guľaša – 44., 45., 46. Ambros, 40., 65. Straka, 31. Daniel. Žlutá karta: Ondrůšek (Třinec). Rozhodčí: Martin Ganaj. Diváci: 30.
Třinec U13: Jopek – Hamrozi, Charvát, Ondrůšek, Lyčka, Gaľaša, Bella, Zahaluk, Kantor, Janoušek, Gardoš, Šindler, Bizoň, Časnocha.
Šumperk U13: Prejda – Daniel, David, Kolomazník, Kotrle, Novotný, Ondra, Pospíšil, Ambros, Unzeitig, Straka, Vašíček, Fojtík, Sedláček.

 

tým U12 na Třinec ve Slezsku nestačil

31. 3. 2024
4 - 1
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
31. 3. 2024 17:00 Liga SpSM ml. žáků U12 - sk. 9.-16. 2023/2024 3. kolo 45

Delegace rozhodčích

Rozhodčí
GANAJ Martin

Těžké utkání absolvovali šumperší mladší žáci kategorie U12 ve Slezsku. Na půdě Třince, který v úvodním jarním kole porazil doma HFK a poté odkládal duel s Jeseníkem, neustáli úvod zápasu. V sedmé minutě otevřel skóre Matyáš Bojko, aby tentýž hráč, který v létě roku 2023 přišel do Třince z jihočeského Písku, v deváté minutě zvýšil již na 2:0. Tím se domácí gólový účet na dlouhé minuty zastavil a další branky padaly až po změně stran. Ve 45. minutě přidal další domácí gól Petr Paseka, na 4:0 pak zvýšil ještě v 50. minutě Antonín Labaj.

Pozitivní bylo, že náš výběr v Třinci zbraně nesložil a po náročné cestě, na kteru se vydali ještě před kuropěním, zmobilizovali síly a dočkali se branky. V 54. minutě se prosadil Mikuláš Strnad, bohužel to byl z naší strany jediný gól v utkání.

FK Třinec U12 – FK Šumperk U12 4:1 (2:0)

Góly: 7., 9. Bojko, 45. Paseka, 50. Labaj – 54. Strnad. Žlutá karta: Polok (Třinec). Rozhodčí: Martin Ganaj. Diváci: 35.
Třinec: Jopek – Polok, T. Piechaczek, O. Piechaczek, Larysch, Kedzior, M. Bojko, Labaj, Paseka, Chowaniec, Němec, Cieslar, Lošonský, P. Bojko, Krišica.
Šumperk: Suchánek, Szalay – Smékal, Opravil, Nguyen, Matějček, Mareček, Luknár, Dařílek, Klein, Šarman, Urban, Vepřek, Žižka, Strnad, Koop, Hubáček, Chládek.