FK Šumperk - FC SO Bruntál (5. 3. 2022, příprava)

Pavel Tököly končí, divizní tým přebírá Petr Merta

Šest zápasů bez jediného bodu, na jaře z toho čtyři. Z bojů o vedení v divizní soutěži se stala snaha o zastavení pádu. Po 19. kole se tak šumperský celek rázem ocitl na sedmém místě tabulky. Další šance poprvé na jaře zapsat body přijde v neděli. A na hřišti Valašského Meziříčí pak náš tým povede nově osamoceně Petr Merta. Pavel Tököly, dosavadní hlavní trenér týmu, se totiž rozhodl po domácí prohře s Frenštátem pod Radhoštěm složit funkci. Vedení klubu po následné komunikace nabídku akceptovalo.

Trenér Pavel Tököly převzal FK Šumperk po sérii nepříznivých výsledků v září 2022. Na lavičce šumperského týmu pak odřídil jako hlavní trenér celkem soutěžních 42 zápasů, z toho dva pohárové. To vše s poměrně vyrovnanou bilancí, tedy 17 výher, sedm remíz a 18 proher. Pavlu Tökölymu patří obrovské poděkování nejen za férový přístup. Po podzimu 2022 se podařilo tým nastartovat, konsolidovat a pozvednout. Uplynulý podzim pak byl jedním z nejpovedenějších v novodobé historii FK. Tým nyní předává, i po sérii šesti proher, na solidním sedmém místě tabulky divizní skupiny F.

U týmu pak zůstává pro kabinu známá tvář, a to Petr Merta. Ten do šumperského klubu přišel společně právě s Pavlem Tökölym. Dvaačtyřicetiletý kouč je spjatý hlavně s Kostelcem na Hané, kde mimo jiné působil jako hráč a také následně trénoval například i ženský tým Kostelce. Podílel se však i na přípravě dorostenců v olomoucké Sigmě, kde právě spolupracoval s Pavlem Tökölym. A na základě tohoto někdejšího spojení v mládeži Sigmy si pak Tököly přivedl Mertu do Šumperku. Po šesti prohrách v řadě pak přebírá Petr Merta post hlavního trenéra.