Znak klubu FK Šumperk

Rezerva je zpět v čele, mladší žáci přehráli HFK Olomouc

Osm zápasů o víkendu absolvovaly naše výběry od žáků výše během víkendových bojů. Muži i mladší žáci odešli ze zápasů neporaženi, bohužel neuspěli starší žáci v Bílovce. A na půl úspěšný byl dorost v Ostravě. Záložní celek se dostal díky vítězství na penalty do čela okresního přeboru, podobně je na tom i výběr U13. O rok mladší tým je pak za suverénním Uničovem druhý. A na závěr víkendu divizní áčko poprvé na jaře neinkasovalo.

MUŽI O VÍKENDU NEPROHRÁLI

Oba mužské výběry během víkendových bojů bodovaly a pro rezervu vítězství po penaltách stačilo k návratu na čelo tabulky. Zápasy jsme pak reportovali v samostatných článcích. Ohledně „A“ týmu v reportáži Druhý zápas venku v řadě s bodovým ziskem, co se týče rezervy, tak v článku Dva body stačily na posun do čela. V následujících odstavcích si shrneme mládežnické výsledky.

Dorostenci byli na půdě Poruby úspěšní jen z poloviny

Bohužel, nejspíš klíčový duel o opuštění chvostu tabulky druhé nejvyšší dorostenecké soutěže našim klukům ze staršího dorostu nevyšel. Poruba zvládla zápas lépe, dlouho otevřený souboj rozhodla poslední půlhodina. V ní domácí vstřelili čtyři branky a nakonec porubský starší dorost vyhrál bohužel vysoko 5:0. Odskočil tak našim hráčům do tříbodového trháku.

Mladší dorost si v Ostravě vedl podstatně lépe. Branky však padaly až v poslední půlhodině. Do 65. minuty svítily na ukazateli skóre na umělce vítkovického Městského stadionu dvě nuly, když se prosadil Michal Třos. Poruba tak vykročila do vedení 1:0, závěr však patřil našemu celku. Nejprve si vstřelil vlastní branku v 78. minutě Tomáš Walik. A pak předvedl zatím asi životní zápas Štěpán Galík, který přišel na hřiště v 60. minutě. Dvěma góly v rozmezí pěti minut zvrátil zápas na naši stranu. Díky vítězství se náš celek dostal do kontaktu s týmy před sebou.

Starší žáci odjeli z Bílovce s prázdnou

Těžké zápasy čekaly na naše starší žáky v Bílovci. Výběr U15 soupeře se totiž nachází v tabulce nad naším týmem, o rok mladší Bílovečtí dokonce tabulku MSŽD vedou. S podle papírových předpokladů také bohužel oba zápasy skončily výhrou domácích. V kategorii U15 se odehrál výsledkově poměrně vyrovnaný souboj. První půle utkání skončila bez gólů, klíčové momenty přišly v úvodu druhé. To nejprve skóroval Bruno Spiller, po něm o čtyři minuty později Václavk Klopštok.

Na druhé straně pak bílovecký Timotej Ujfaluši, synovec bývalého českého reprezentanta, zavřel bránu. A domácí tak udrželi vedení 2:0 až do konce. Utkání výběrů U14 pak sice skončilo vítězstvím 7:3 pro domácí, ale duel rozhodně nebyl tak jednoznačný, jak výsledek napovídá. Naši kluci totiž v zápase dvakrát vedli, až v samotném závěru pak Bílovec rozhodl zápas. Přitom úvodní gól vstřelil Jan Lang, vedení našim klukům vydrželo od osmé minuty do 18. To srovnal Radvanský a ve 24. minutě poslal Bílovec do vedení Pochyla.

Ještě jednou se ale náš tým vrátil do vedení. Nejprve se prosadil podruhé v utkání Jan Lang, a to ve 39. minutě. O tři minuty později dokonal náš tým obrat zásluhou vlastní branky Jahna. Bohužel brzo srovnal Krayzel a dlouho se poté čekalo na další gól. Až závěr přinesl rozluštění celé hádanky. Domácí tým nastřílel během čtvrthodiny čtyři góly a konečný výsledek 3:7 je pro náš tým až moc krutý.

Stoprocentní výběry mladších žáků v Olomouci

Na půdu HFK odjely týmy mladších žáků s nadějemi na bodový zisk. A zadařilo se, navíc dohromady nastřílely naše týmy mladších žáků 20 branek, o které se podělily takřka rovnoměrně. Starší tým, ten do 13 let, vyhrál na Hané 9:2. Hattrickem se blýskl Petr Vašíček, dva góly zaznamenal Karel Kolomazník. O další branky se podělili Petr David, Sajmon Straka, Jaroslav Pospíšil a Jakub Daniel. Celkové vítězství 9:2 udrželo náš celek na čele tabulky, kam se přenášely body i z podzimní části. Náskok na druhý Třinec je aktuálně šestibodový. Na jaře ztratili svěřenci dua Bauer – Horký jen dva body za remízu s Uničovem.

Tým do 12 let vyhrál podobným výsledkem, jen o dvě branky vstřelil více. Enormní podíl na tom má Vojta Šarman, který nastřílel plných šest branek. Po dvou trefách si připsali Mikuláš Strnad a Kryštof Hubáček, jeden gól vsítil Jan Urban. Šumperský tým inkasoval pouze dvakrát. Pro náš celek je to od prohry v Třinci třetí dvouciferné vítězství v řadě.

V následujícím víkendu budou kluci odpočívat, zápasy proti Jeseníku byly odloženy na 8. května.

O víkendu hrály i přípravky a béčko mladších žáků

Nezaháleli ani kluci z přípravek a ani záložní celek mladších žáků. Ten se doma, značně doplněný o hráče z přípravky, představil proti hněvotínským hráčům. Hosté nakonec vyhráli 7:2. Starší přípravka doma odehrála velmi dobrý zápas proti Novému Malínu, do bojů se zapojily i tři výběry mladších přípravek. V Mohelnici, Hrabišíně i v Lesnici zanechali naši nejmladší velmi dobrý dojem.