FK Šumperk vs. TJ Skaštice

7. 4. 2023 15:30 Divize E 2022/2023 17. kolo 170

Bez dvou ofenzivních hráčů, tedy ze zdravotních důvodů absentujících Miloše Šidlíka a Matěje Zelinky, se domácí celek postavil na Velký pátek Skašticím. Do branky pak stejně jako ve Šternberku zamířil Richard Bílý, pod hrotového Petra Lineta se posunul Martin Antl. A právě souhra těchto dvou ofenzivních hráčů se stala v zápase velice důležitou. Jinak ale šumperský celek dlouhou dobu tahal za kratší konec provazu.

Skaštice totiž nevstoupily do utkání špatně, hrály jednoduše, vyhověly si v kombinaci. Gólové šance z toho sice nepramenily, ale standardní situace ano. A z nich byli Skaštičtí velice nebezpeční. Díky zajímavě sehranému signálu mohl již v samotném úvodu zápasu skórovat David Menšík, ale míč naštěstí netrefil ideálně. Ve 14. minutě se pak hosté dostávali do další obrovské šance, ale zastavil ji faulem Robert Jurásek. Za žlutou kartu nakonec mohl být asi i rád. I v dalších minutách se hosté dostávali do nepříjemných situací ve vápně domácího celku. A naopak náš celek se hledal, opouštěl kombinaci a zkoušel naopak rychle nakopávat míče vpřed. Což však žádný efekt neneslo.

A tak se dočkali hosté. Ve 23. minutě ještě po standardní situaci neuspěl Roman Číhal. Stoper hostů si naskočil na centr, hlavičku ale vykryl jistý Richard Bílý. O dvě minuty později se však již skóre měnilo. Ve vápně zůstal na chvíli volný Zdeněk Konečník, pohlídal si ofsajdové postavení a sám proti Bílému tentokrát nedal šumperskému brankáři šanci. Stejně jako v téměř na rok přesně starém utkání tak Skaštice vedly v Šumperku 1:0. A stejně tak i tentokrát vedení neudržely. Ve 34. minutě mohlo být vyrovnáno, míč skončil dokonce v síti. Linet si však, na rozdíl od Konečníka, ofsajdovou situaci nepohlídal a při přihrávce Antla stál za obranou. Gól tak logicky neplatil.

O dvě minuty později pálil Strnad, který si seběhl po levém křídle do vápna. Jeho rána na přední tyč ale neměla přesnost. Když už se zdálo, že hosté půjdou do kabin veselejší, tak udeřilo. Gól do šatny obstarala dvojice Linet – Antl. Linet nejprve přiťukl míč Antlovi, který zpoza vápna vypálil. Jenže trefil právě PETRA LINETA, který se tak šťastně dostal do čisté gólovky. A v podobné pozici jako skaštický Konečník i on neminul – 1:1!

Rychlý direkt v úvodu poločasu

Do druhé půle pak chtěl domácí trenérský tandem oživit hru, podobně jako ve Šternberku. Povedlo se to i tentokrát, ale zatímco v derby jsme vyšli gólově ve druhé půli naprázdno, tentokrát jsme se branek dočkali. A velice záhy. Hned po dvou minutách hry se dostal po pravém křídle a dobré práce Elšíka k centru Petr Linet a MARTIN ANTL zůstal trestuhodně volný na malém vápně. Do odkryté branky uklidil míč a vstřelil tak druhý gól v šumperském dresu od příchodu v zimní přestávce.

O chvíli později měl další šanci Strnad, dostal přihrávku za obranu, ale kombinace dotírajícího obránce i vyběhnuvšího brankáře připravila šumperského hráče o klid. A Strnad v těžké pozici těsně minul. Hosté postupem času zatoužili po vyrovnání a rozhodli se tak logicky více útočit. V 63. minutě také neměli ke skórování daleko, ale skvělý zákrok vytáhl Richard Bílý. A prakticky ihned po rozehrávce náš celek pečetil vítězství. PATRIK STRNAD postřehl vyběhnutí brankáře Skaštic a dalekonosnou ránou poslal míč za Večeřova záda – 3:1!

Strnad pak dostal za tuto drzou koncovku co proto od Glozygy, který do něj na půlící čáře zajel. A hráč Skaštic po nějakém dvouminutovém pobytu na trávníku dostal hned žlutou kartu. Hosté v dalších minutách sice zkoušeli něco vymyslet, ale do stoprocentní šance se již nedostali. Naopak náš tým i po příchodu Žáka, který nahradil dobře hrajícího Lineta, neustále hýřil pohybem a měl několik přečíslení a šancí. Ale ani Elšík a ani Smrž v těch největších nedokázali zamířit mezi tyče.

FK Šumperk – TJ Skaštice 3:1 (1:1)

Góly: 45. Linet, 47. Antl, 64. Strnad – 25. Konečník. Žluté karty: Jurásek, Antl, Nízký – Beneš, Glozyga, Číhal. Diváci: 170. Rozhodčí: Simon Vejtasa.
Šumperk: Bílý – Jurásek, Purzitidis, Smrž, Liďák (87. Ostrokon) – Horký (46. Nováček), Nízký, Ostrovka (46. Elšík), Antl, Strnad – Linet (84. Žák). Trenéři: Pavel Tököly a Petr Merta.
Skaštice: Večeřa – Glozyga, Číhal, Frýdl, Menšík (87. Mareček), Skyba, Zavadil (78. Kvasnička), Beneš (70. Vymětal), Sedlák, Konečník, L. Motal. Trenéři: Lukáš Motal, Roman Číhal a Ladislav Motal.

Šumperk

31BÍLÝ Richard Brankář