SFK ELKO Holešov vs. FK Šumperk

Šumperští fotbalisté po domácím vítězství se Skašticemi a remíze na HFK, kde však byli celé utkání lepším týmem, toužili po bodovém zisku i z horké půdy Holešova. Zatímco v minulé sezóně to bylo právě SFK, které bojovalo o záchranu do posledního kola, tentokrát kouká z tabulky na Šumperk dolů. A jaro zvládá soupeř také slušně, s bilancí 3 – 0 – 2 a se skalpy Šternberka či Kozlovic. Tentokrát se ale body krátily a dělily rovným poměrem.

Byl to přitom náš celek, který byl v prvním poločase lepší. První velkou šanci měl Strnad, ale nedal. Dlouho pak veškeré náznaky a aktivita našeho celku ztroskotávala na tom, co v přípravě klapalo – koncovka. Až v závěru poločasu si vynahradil PETR NOVÁČEK situaci z minulého kola, kdy na HFK trefil břevno. Tentokrát se ve střelecké pozici po artistických nůžkách Strnada trefil. A první mistrovský gól Nováčka v šumperském dresu poslal hosty do vedení.

To bohužel do konce zápasu nevydrželo. V druhé půli byli aktivnější domácí, pomohlo jim střídání v poločasu a poměrně rychle dokázali vyrovnat. Stalo se tak po rohovém kopu, kdy hlavou zakončoval Simon Daněk. Ani jedno z mužstev nakonec nedokázalo převrátit pomyslnou misku vah na svou stranu. Náš tým tak potřetí v řadě bodoval. Na hřišti ve Všetulích, na předměstí Holešova, pak zápas sledovalo 350 diváků.

1 - 1
Konečný výsledek