0 - 3

MFK Slavoj Bruntál vs. Slezský FC Opava B

0 - 3

MFK Slavoj Bruntál vs. FK Šumperk

Právě ze zajištěné obrany a pokud možno s naprostou efektivitou v útoku vstupoval náš tým do duelu v Bruntálu. Domácí MFK Slavoj se sice trápí a je poslední v tabulce, nicméně bylo jasné, že bez stoprocentní koncentrace a plného nasazení to nepůjde. Naštěstí tým, i když mohlo trenérské duo poukázat v konečném účtování na dvě inkasované branky, duel zvládl. A domů si odvezl další důležité tři body, zvláště s ohledem na skutečnost, že nejbližší konkurenti v tabulce také bodovali. Naopak ztratila Hlubina, která teprve podruhé v sezóně prohrála.

Šidlíkova rozbuška odstartovala gólové hody

Fanoušci mohli s napětím a velkými očekáváními vyhlížet duel v Bruntálu. S Vratimovem totiž předvedl šumperský celek velmi kvalitní výkon a s jídlem roste chuť. Podobně solidní představení tak příznivci chtěli i po zápase 11. kola. A opravdu se znovu dočkali pěti vstřelených branek a opět v nich měl prsty i Miloš Šidlík. Stejně jako posledně doma i tentokrát se vývoj utkání významně narýsoval v prvních minutách. Již v té páté totiž právě MILOŠ ŠIDLÍK otevřel skóre. Nejprve vybojoval rohový kop, z něj pak poslal Patrik Strnad centr na přední tyč a šumperský střelec uklidil balón do sítě. Dlouho se pak skóre neměnilo, až těsně před půlhodinou hry udeřilo znovu. Tentokrát MILOŠ ŠIDLÍK vybojoval po dlouhém nákopu míč na kopačky u vápna soupeře, uvolnil se a krásnou ránou na zadní tyč nedal brankáři šanci – 0:2!

Na růžích však ustláno nebylo a naopak, domácí se vrátili do hry. Ve 35. minutě zahrávali rohový kop a na zadní tyči se k zakončení dostal MIKULÁŠ SLAVÍK. Ten dostal míč za záda Bílého a ve skóre byl již jen jednogólový rozdíl. A mohlo být ještě hůř, hned vzápětí se domácí dostali do brejkové situace a skvělý zákrok vytáhl Ríša Bílý. A jak se později ukázalo, nejspíš i klíčový zákrok celého duelu. V jeho prvním poločasu totiž sice ještě gól padl, ale na druhé straně. To domácí Slavoj nesehrál optimálně rohový kop a po několika pár rychlých přihrávkách centroval z levého křídla do vápna na druhé straně hřiště Šidlík. K zakončení se nakonec dostal PETR LINET a zasadil domácím tvrdý úder do šaten.

Domácí nedisciplinovanost a Ostrokonova premiérová trefa

Bruntálský výběr určitě nechtěl utkání zabalit, naopak. Domácí totiž v 52. minutě vyrobili obrovskou chybu v rozehrávce, šumperský celek otočil ihned hru a byl to MARTIN SKALSKÝ, kdo na konci akce doklepával míč do sítě – 1:4! Velmi nadějný náskok domácí ještě jednou v utkání korigovali. Naše obrana si tentokrát nepohlídala dlouhý aut soupeře a úspěšně střílejícím hráčem byl znovu MIKULÁŠ SLAVÍK. Jenže jakékoliv šance domácích na nějaký návrat do bojů o body vzaly za své za 10 minut. Po prohraném souboji se totiž bruntálský Oganes Krywda, ve chvíli, kdy věděl, že nebude u míče první, ohnal po běžícím Petru Nováčkovi. Ostrým zákrokem mimo hru si vykoledoval červenou kartu a domácí museli dohrávat v deseti.

To se jim nakonec nevyplatilo. Dlouhý nákop brankáře Bílého si převzal ARTEM OSTROKON, proběhl celou obranou domácích a nakonec dokázal propálit i brankáře Šidláka! Nejen že tak pečetil na konečných 5:2 v náš prospěch, ale také vůbec poprvé v dresu šumperského Áčka dokázal skórovat. Po další výhře tak náš celek udržel třetí místo v tabulce, v počtu nastřílených branek se posunul na druhé místo v soutěži a i přes dvě inkasované branky je aktuálně nejlépe bránícím týmem. Na těchto základech a výkonech z posledních dvou zápasů je potřeba stavět, zvláště pokud nás čeká náročný los. Již o víkendu doma přivítáme Vítkovice.