Sezóna: 2022/2023

17:00
Preview
17:00
Preview
15:30
Preview
15:30
Preview
15:30
Preview
15:30
Preview
15:30
Preview
15:30
Preview

FK Šumperk vs. SK Baťov 1930

Domácí celek nastoupil do utkání bez distancovaného Lineta i zdravotně indisponovaného Smrže, takže se šumperskému celku rozpadla stoperská dvojice.. V úvodu pak uctil celek památku zesnulého Josefa Svorníka. Následně pak měli již po zahájení utkání první velkou šanci hosté, když se ve vápně dostal v 7. minutě do zakončení kapitán Krajča. Ale v obrovské příležitosti z ideální pozice minul branku. Podobnou příležitost si pak vypracoval o pět minut později i domácí Patrik Strnad, ale ani on nezamířil mezi tyče.

První střelu na branku si pak připsali hosté, když zpoza vápna vystřelil Gojš. Obráncem mírně zablokovaná střela ztratila na razanci a brankář Bílý tak při svém prvním zákroku v šumperském dresu před domácím publikem neměl žádné trampoty. Horší to bylo po šanci Gojše, který nepříjemně zakončoval na přední tyči. Ale Bílý skvělým zákrokem vytáhl míč na tyč a roh. Náš celek hledal cestu do koncovky složitěji, snažil se více vycházet ze zajištěné obrany. Náznakem pak byl jen výpad Strnada, který si naskočil na centr Lavroviče. Sice se dostal před brankáře Vitáska, ale míč bohužel netrefil. Další šanci pak měl Horký, ten si hlavou naskočil na roh Strnada. Na zadní tyči ale minul.

To již se blížil konec poločasu, hned vzápětí na druhé straně pálil i kapitán Krajča. Ale velice nepřesně. Sudí pak v první půli nastavil jednu minutu. Oba týmy tak odešly do kabin za nerozhodného stavu, který však po změně stran vydržel jen pár vteřin. Z první akce se za obranu dostal rozběhnutý Adam Bršlica a baťovský forvard nedal Richardu Bílému technickou ránou k tyči šanci – 0:1. V 55. minutě pak bylo ještě hůř, když z druhé vlny seběhl do vápna Jan Gojš a tvrdou ránou prostřelil Richarda Bílého. Následně se hosté stáhli a naopak domácí tým byl častěji na míči a i nadále jevil chuť s výsledkem něco udělat. Vypracoval si i několik šancí, ale bohužel v koncovce mu nebylo přáno.

Hosté odvezli díky gólům z úvodu druhého poločasu vítězství 2:0.

0 - 2
Konečný výsledek
12:45
Preview