Znak klubu SFK Holešov

Z Holešova vezeme po skvělé první půli bod

Potřetí v řadě dokázal šumperský celek bodovat, což se v této sezóně podařilo prvně. Kluci navíc na horké půdě Holešova vedli 1:0, když se poprvé v šumperském dresu trefil Petr Nováček. Z prvního poločasu však mohl náš tým vytěžit více. Opět ale nedokázal využívat šance. Domácí se po změně stran vzchopili a díky Daňkově hlavičce po rohovém kopu srovnali. Stav 1:1 pak vydržel až do konce duelu.

22. 4. 2023
1 - 1
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
22. 4. 2023 16:00 Divize E 2022/2023 19. kolo 350

Šumperští fotbalisté po domácím vítězství se Skašticemi a remíze na HFK, kde však byli celé utkání lepším týmem, toužili po bodovém zisku i z horké půdy Holešova. Zatímco v minulé sezóně to bylo právě SFK, které bojovalo o záchranu do posledního kola, tentokrát kouká z tabulky na Šumperk dolů. A jaro zvládá soupeř také slušně, s bilancí 3 – 0 – 2 a se skalpy Šternberka či Kozlovic. Tentokrát se ale body krátily a dělily rovným poměrem.

Byl to přitom náš celek, který byl v prvním poločase lepší. První velkou šanci měl Strnad, ale nedal. Dlouho pak veškeré náznaky a aktivita našeho celku ztroskotávala na tom, co v přípravě klapalo – koncovka. Až v závěru poločasu si vynahradil PETR NOVÁČEK situaci z minulého kola, kdy na HFK trefil břevno. Tentokrát se ve střelecké pozici po artistických nůžkách Strnada trefil. A první mistrovský gól Nováčka v šumperském dresu poslal hosty do vedení.

To bohužel do konce zápasu nevydrželo. V druhé půli byli aktivnější domácí, pomohlo jim střídání v poločasu a poměrně rychle dokázali vyrovnat. Stalo se tak po rohovém kopu, kdy hlavou zakončoval Simon Daněk. Ani jedno z mužstev nakonec nedokázalo převrátit pomyslnou misku vah na svou stranu. Náš tým tak potřetí v řadě bodoval. Na hřišti ve Všetulích, na předměstí Holešova, pak zápas sledovalo 350 diváků.

Holešov

21JANALÍK Radek Brankář
2NOVOTNÝ Martin Hráč v poli
3UHŘÍK Tomáš 12 Hráč v poli
4DANĚK Simon Hráč v poli 55'
5TŘASOŇ Matyáš Hráč v poli
7SEMENYNA Ihor Hráč v poli
9MLČÁK Jakub 17 Hráč v poli
10GETTLER Vílem 11 Hráč v poli
13KOVÁŘ Marián Hráč v poli 58'
15MIKLÍK Michal Hráč v poli
16LINDA Marek 18 Hráč v poli
11POLOMÍK Patrik 10 Hráč v poli
18SKLENÁŘ Miroslav 16 Hráč v poli
12POSPÍŠILÍK Karel 3 Hráč v poli
17JADRNÍČEK Radim 9 Hráč v poli

Šumperk

31BÍLÝ Richard Brankář
5OSTROKON Artem Obránce
2PURZITIDIS Paris Obránce
8SMRŽ Marek Obránce
10JURÁSEK Robert 16 Obránce
12ANTL Martin Záložník
14NÍZKÝ Filip Záložník
21LAVROVIČ Stanislav 7 Záložník
15NOVÁČEK Petr 11 Záložník 43'
23STRNAD Patrik Záložník
11LINET Petr 19 Záložník
7OSTROVKA Yevhen 21 Útočník
11HORKÝ Marek 15 Záložník
16LIĎÁK Dominik 10 Obránce
19ELŠÍK Marek 11 Útočník

Hřiště

Hřiště Všetuly
Sokolská 495, 769 01, Holešov-Všetuly