Klub FK Šumperk

Divize v nucené pauze, na čele je Slavičín

Všechny fotbalové soutěže v zemi se zastavily. S ohledem na nařízená opatření vlády v rámci boje proti COVID-19 se nesmí provozovat žádné sportovní akce v zemi. A tedy ani fotbalové zápasy. Posledním z pohledu našeho „A“ týmu před začátkem platnosti tohoto opatření měl být duel se Bzencem. Jenže ani na ten nedošlo, znovu do toho vstoupil koronavirus. Soupeř totiž musel do karantény. Rozšířit bodový zisk se tak svěřencům Zdeňka Opravila nepodařilo, neměli k tomu ani příležitost. Do pauzy tak vstoupil celek na 10. místě soutěže. Divizi vede Slavičín.

Ten v 10. kole hraném těsně před začátkem platnosti opatření porazil 2:0 Skaštice a ačkoliv má také odehráno o jedno utkání méně, je v čele. Se stejným bodovým ziskem (21), ale s horším skóre jsou pak na druhém místě Všechovice. I ty v posledním utkání vyhrály, porazily doma Kozlovice 4:2. Na třetí místo tabulky pak po špatném vstupu do sezóny vystoupaly Hranice. Jejich řádění odnesl Brumov, poslední tým tabulky podlehl na půdě soupeře Hranicím vysoko 0:6. Přitom v poločase byl stav bezbrankový.

Ve zbývajících zápasech vyhrálo Strání 2:0 ve Vsetíně a Nové Sady doma remizovaly s Valašským Meziříčím 1:1. Hanácké derby pak sehrálo HFK Olomouc s Přerovem, tým z Holic vyhrál doma 3:1.

Dosavadní výsledky týmu v sezóně 2020/2021