Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
4. 10. 2020 15:00 Divize E 2020/2021 9. kolo 144

Delegace rozhodčích

RozhodčíAsistent rozhodčího 1Asistent rozhodčího 2
HANÁK PetrHEGER MichalBĚHAL Radek

Reportáž

Poslední domácí výsledky ukazovaly, že šumperský celek je herně i výsledkově na vzestupu. Dvě výhry v domácím prostředí proti silným soupeřům tentokrát chtěli svěřenci Opravila s Křepelkou potvrdit i venku. Po domácím úspěchu s Viktorií Přerov si tentokrát tedy dělali naši hráči zálusk na úspěch na předměstí Přerova, v Kozlovicích. Vše důležité se pak odehrálo hned v úvodu utkání. A také první půle pak dala konečnou podobu i celému výsledku.

Na střídačce šumperského klubu se pak v pozici náhradního brankáře objevil předseda klubu a šéf sportovního úseku Ladislav Šabo, který tak mohl z přední linie sledovat úspěšné počínání svých podřízených. Již v páté minutě měl pak první důvod k radosti. Po rozehraném přímém kopu domácí nedokázali důsledně uklidit míč, po pravé straně se pak prohnal Patrik Strnad a poslal nebezpečný střílený centr do vápna. Gólman Zbořil ho vyboxoval pouze na hranici vápna ke Stanislavu Lavrovičovi, jehož střela skončila v síti.

Vyrovnání na kopačce měl Nekuda, jeho však skvěle vychytal Kreizl. Následný rohový kop zahráli Kozlovičtí špatně a Šumperk se dostal do rychlého brejku. Z levé strany centroval Ostrovka, ale i v tomto případě bránící celek dokázal odvrátit na roh. Ostrovka se sice ještě na sebe za zahozenou příležitost zlobil, jenže dlouho nemusel. Strnad posadil vzápětí rohový kop přímo na hlavu Petra Lineta, který hlavou na přední tyči zavěsil do šibenice – 2:0! A začalo se přiostřovat. Hlavně ve 25. minutě zaplály emoce, kdy byl tvrdě sražen Lavrovič Strašákem, načež domácí kapitán Alex Řehák neudržel nervy na uzdě a ještě kopl do nohy ležícího autora první branky. Zatímco Strašák viděl jen žlutou kartu, Řehák musel přímo do kabin.

Ostrovkova pojistka = 3 body domů

Aktivní hra hostů slavila ovoce i nadále, byť domácí se i v deseti snažili o návrat do zápasu. Ve 41. minutě ale přišel třetí zásah šumperského celku. Finální přihrávku opět rozdával mozek Opravilova výběru Patrik Strnad, který českou uličkou poslal do souboje tváří v tvář s brankářem Ostrovku. A elitní střelec šumperského celku si věděl rady. Přes vybíhajícího Zbořila si Yevhen Ostrovka lehce nadhodil míč a poté bez problémů skóroval.

Ve druhé půli se i přes snahu kozlovického celku skóre neměnilo. Šumperk tak i potřetí dotáhl zápas, ve kterém v poločasu vedl, do vítězného konce. Navíc poprvé v sezóně bodoval venku. Co je také pozitivní, v utkání neinkasoval jediný karetní trest, zatímco domácí celek kromě Řehákova vyloučení zapsal hned šest žlutých karet.

Statistiky utkání

Góly: 5. Lavrovič, 16. Linet, 42. Ostrovka. Žluté karty: Matějka, Vogl, Strašák, Zbořil, Kašík, Nekuda (vše Kozlovice). Červená karta: 25. A. Řehák (Kozlovice). Diváci: 144. Rozhodčí: Hanák.
FK Kozlovice: Zbořil – Matějka, Řezník (46. Hwedieh Osei), S. Řehák, A. Řehák, Kyselák (80. Kozák), Kašík, Nekuda, Strašák, Vogl (46. Moussa), Krajcar. Trenér: Vlastimil Chytrý.
FK Šumperk: Kreizl – Šidlík, Ostrovka, Smrž, Kotzmann (56. Cikryt), Linet, Jurásek, Malacka (64. Tran Chi), Strnad (86. Liďák), Kováč (70. Nízký), Lavrovič (82. Demeter). Trenéři: Zdeněk Opravil a Roman Křepelka.