FK Šumperk vs. FC Vsetín

Delegace rozhodčích

RozhodčíAsistent rozhodčího 1Asistent rozhodčího 2Delegát
DEDEK VojtěchPROSKE ZbyněkMACRINEANU JiříZAHRADNÍČEK Jan

Co si budeme, vítězství v Kozlovicích i přípravné období slibovalo a vnášelo do žil optimismus a naději. Jenže Vsetín je prostě Vsetín a šumperské prokletí na tohoto soupeře, to je snad nějaká voodoo magie. No posuďte sami, valašský celek nastřílel v aktuální sezóně i včetně tohoto duelu 15. kola 13 gólů. A ano, šest z nich do naší branky. Nicméně není třeba hledat zástupné symboly, v neděli 26. března to byl hlavně náš celek, který bohužel nevyužil klíčové momenty duelu. A hosté naopak využili skoro vše, co měli.

Strnad potrestal faul na svou osobu gólem z penalty

Vítězná sestava se nemění a tak šumperský celek nastoupil do utkání proti Vsetínu v totožné sestavě jako týden před tím v Kozlovicích. Bohužel osud do toho hodil vidle již brzy po začátku zápasu. Po čtvrthodině hry se v nešťastném souboji zranil Miloš Šidlík a po krátké snaze rozchodit problém s kotníkem bylo jasné, že na hrot bude muset Petr Linet. Ten měl v nohách utkání rezervního celku hrané v sobotu, ale na aktivitě a bojovnosti to nebylo znát. Linet neúnavně operoval na hrotu, bohužel na dvě branky z duelu záložního celku dalšími trefami nenavázal.

Jinak se dá říci, že utkání se Vsetínem dlouho neslo standardní parametry ze vzájemných duelů. Valaši dlouhodobě patří k týmům, v jejichž zápasech padá nejméně branek. A i tentokrát se dlouho zdálo, že tomu tak bude i na Tyršově stadionu. Diváci, kteří na stadion zavítali a kterým patří obrovské poděkování za podporu, sledovali ze začátku zápasu spíše bojovný duel. Šancí bylo pomálu. A překvapivě to byli Valaši, kteří se cpali do vápna. Když se jim to podařilo, dvakrát či třikrát musel náš celek hasit riziko požáru. První důležitý moment zápasu pak přišel po půlhodině hry.

Naši hráči vytvořili okolo vápna hostů vynikající tlak, aktivním presinkem se dostávali k míči a do koncovky. Drtivý zámek pak skončil penaltovým faulem, kdy bránící hráč místo míče trefil sbíhajícího Strnada a ač se hosté zlobili, penalta byla neoddiskutovatelná. Sám Strnad si poté vzal míč a na sebe odpovědnost. Pokutový kop následně proměnil, když brankář Eliáš volil špatnou stranu. O dvě minuty později mohl Strnad vedení navýšit, dostal se po krásném uvolnění do obrovské příležitosti, sám se řítil na Eliáše. Ale ve chvíli, kdy již zakončoval podél vyběhnutého brankáře, se zčistajasna zjevil obránce a ránu skluzem stačil srazit. I nadále pak měl náš celek více času míč na nohou, ale další trefu již nepřidal.

Devítiminutový obrat zhatil naděje

Do druhého poločasu hosté provedli dvě změny, které se posléze ukázaly jako velmi důležité. I tentokrát přišli z kabin na trávník hosté s aktivní hrou a se snahou skórovat. Šumperský celek ale ambice Vsetína dlouhou dobu velmi úspěšně eliminoval. Ba co víc, často vyrážel do docela otevřené obrany. Nejmarkantnějším případem bylo přečíslení tří na jednoho, ale bohužel finální fáze nebyla sehrána optimálně a Petr Linet dostal přihrávku příliš z úhlu. A hosté pak trestali.

Nejprve se dostali oni do rychlého kontru, když vybojovali na půlce důrazným soubojem míč a celou akci zakončil po centru z levé strany Jan Stuchlík. Ten z voleje trefil přesně k tyči a Martin Kreizl se po míči natahoval marně. Nechytatelné a milimetrové zakončení. Hned vzápětí se snažil zvrátit vedení na šumperskou stranu Patrik Strnad, pronikl do vápna Valachů a následně se při prosmýknutí mezi dvěma bránícími hráči ocitl na trávníku. Další penalta se zatím nepískala. To o šest minut později na druhé straně ano.

Hosté se dostali s míčem do vápna a na hraně šestnáctky si Filip Nízký v souboji lehce pomohl rukou. Vsetínský hráč skončil na trávníku a fanoušci podruhé v utkání viděli rozhodčího ukazujícího na puntík pro pokutový kop. Míče se ujal Jan Šulák a vsetínský hráč nedal Kreizlovi šanci – 1:2! Devět minut od sebe dělily oba góly, které rozhodly o bodovém zisku Vsetína. Náš celek totiž i přes několik velmi slibných pozic, nebezpečných hlaviček a centrů na vyrovnání nedosáhl. V nastavení naopak Valaši udrželi hru co nejdál od své branky. Zápas dotáhli do vítězného konce.

Šumperk

1KREIZL Martin Brankář