FK Šumperk vs. FC Vsetín

Delegace rozhodčích

RozhodčíAsistent rozhodčího 1Asistent rozhodčího 2Delegát
DOROTÍK JanVLK OndřejPOSPÍŠIL ŠtěpánŠIŠMA Ondřej

Po prohře ve Slavičíně a domácím neúspěchu s Třincem v poháru nastupovali šumperší muži k druhému diviznímu utkání proti Vsetínu s bilancí dvou proher a se skóre 1:11. Nicméně proti Valachům se potvrdilo, že gólů ve vzájemných zápasech moc nepadá. Z posledních tří duelů se diváci dočkali jen dvakrát, bohužel pokaždé se prosadil Vsetín. V loňském zápase pak gól nepadl vůbec. Podobně to vypadalo i tentokrát, ale nakonec mohli mít šumperští příznivci důvody k radosti.

Že by tentokrát nemuselo jít o ryze defenzivní utkání potvrdily první minuty. Vlastně hned po pár vteřinách a z první akce zahrozili domácí. Miroslav Podhorný lehce přiklepl míč na Patrika Strnada, jehož rána ale mířila mimo tyče vsetínské branky. O dvě minuty později hosté na druhé straně již zařízení trefovali, ale Vojtěch Pitron načal svůj výborný výkon jistým zákrokem proti nerazantní střele Nováka. A aktivní úvod nebral konce, v šesté minutě si první zákrok v utkání připsal i Eliáš ve vsetínské brance. Opět pálil Strnad, tentokrát tedy již mezi tyče. Ale ani tato rána nenesla se sebou nějaké významné ohrožení stavu 0:0.

To centr Kováče ve 14. minutě už mohl zavánět gólem, jenže Ostrovka se do koncovky na zadní tyči, naštěstí pro Valachy, nedostal. Kdyby se totiž urostlý útočník k hlavičce natlačil, tak by měl na hlavě stoprocentní gólovku. V 18. minutě se do defenzívy zapojil ve vlastním vápně kapitán Linet, se vsetínským Zuzaňákem se však šumperský kapitán střetl hlavou a hra musela být přerušena. To ještě Linet mohl těžko tušit, že ten tvrdší direkt teprve bohužel inkasuje.

Závěr poločasu se pak nesl převážně v šumperském rytmu. Podhorný nejprve před zraky rozhodčího inkasoval loktem, ale při pokračující hře se sám rozhodl trestat tvrdou hru soupeře, kterou sudí předtím pustil. Po elegantním zpracování míče ho však nakonec Vsetínští do zakončení nepustili. O chvíli později domácí zahodili první opravdu ryzí tutovku. Na malém vápně si seběhl do koncovky Ostrovka, z voleje napálil míč, ale bohužel jen do míst, kde se zrovna ocitl brankář Eliáš. Ten vzápětí vychytal i Lavroviče, který zakončoval po plynulé kombinaci domácích. Poslední slovo v úvodní půli měl hostující Stehlík, jeho technická střela se sice kroutila do branky, ale nakonec jen těsně minula spojnici.

Direkt na kapitána a gólové rozuzlení Malacky

Do druhé půle vstoupili domácí ještě aktivněji než zakončili tu první a dobrých 15 minut pouštěli Valachy k Pitronovi jen sporadicky. Naopak neustále aktivní hra zaměstnávala vsetínskou defenzívu. Dlouho ale centry do vápna nenesly ovoce, buď míče odvrátila defenzíva Vsetína, případně šlo zakončení vedle. A když už nějaký balon mířil mezi tyče, tak byl připraven pozorný Eliáš. Další centr do vápna přišel v 61. minutě, kdy po nákopech zleva a zprava mířil balon na Petra Lineta. Míč ho však přeletěl, i tak dostal tvrdý direkt v souboji s jedním vsetínským zadákem a s bolestivým výkřikem se skácel na trávník. Rozhodčí hru pustil dál, po chvíli však musel hru přerušit a na první pohled bylo zřejmé, že pro Lineta duel skončil. Ze souboje se vsetínským obráncem si odnesl krvavé zranění v obličeji s podezřením na zlomený nos. Nicméně souboj zůstal bez trestu.

Za Lineta přišel do hry Pavel Dostál, souběžně pak vystřídal trenér Opravil také Kováče, za kterého se na trávník vydal devatenáctiletý talent Jan Bouchal. I díky těmto změnám a čerstvým silám na trávníku domácí pokračovali v náporu, na druhou stranu vsetínští hráči unikali chvílemi do nepříjemných situací. V jednom případě zachránil domácí těsný ofsajd, ve druhém pak fantastický Pitron. Ten včasným výběhem zmenšil střelecký úhel unikajícímu vsetínskému hráči, následně ho vychytal.

Ovace sklidil i na druhé straně obránce Purzitidis, který po rohovém kopu potěšil diváky efektními nůžkami. Zakončení bohužel minulo branku. Rostoucí nervozita publika, které těžce neslo některé verdikty hlavního rozhodčího i jeho asistenta, se naštěstí nepřenesla na hráče. Ti setrvale zkoušeli projít přes vsetínskou obranou tvrz. A v 79. minutě se dočkali zaslouženého vedení. Centr z pravé strany proklouzl až na zadní tyč k Martinu Malackovi, jehož pohotové zakončení už Eliáš pokrýt nestačil – 1:0! Domácí pak měli ještě další obrovské šance, rychlost hry navíc podpořil další novic na hřišti, rychlonohý Žák. Jenže ani dvě stoprocentní tutovky šumperští hráči nevyužili, a tak se diváci strachovali o vítězství až do samotného závěru. V něm sice nastavil sudí Dorotík dvě minuty hry, ale z nich se vinou střídání i standardní situace reálně odehrála jen necelá minuta.

Domácí hráči zcela po zásluze vydolovali z duelu se Vsetínem tři body a skóre 1:0 je v konečném ohlédnutí pro Valachy ještě milosrdné. Naopak mrzet může domácí trenérský tandem zranění Petra Lineta.

Šumperk

31PITRON Vojtěch Brankář