Šumperk vs. Bzenec

Delegace rozhodčích

Rozhodčí
NOVÁK Radek

Den poté, co HFK Olomouc vyhrálo duel se Vsetínem a poslalo tak náš celek na poslední místo, přijel do podhůří Jeseníků nejjižnější účastník divizní skupiny E. Ani Bzenec však na tom před utkáním 12. kola nebyl nijak slavně, v posledních dvou venkovních zápasech dostal devět branek. A pokud by prohrál i v Šumperku, tak by klesl na poslední místo on.

Jediný gól první půle obstaral Linet

Úvod duelu pak přinesl minuty, kdy ovládali hru naši hráči. S míčem na kopačce obléhali vápno Bzence a hlavně z křídel hrozili. Bohužel první náznaky šancí nedopadly dobře, hráčům dobíhajícím do zakončení chyběl na zadní tyč před prázdnou brankou pouhý krok. V 15. minutě pak zahrával od rohového praporku po pravé ruce brankáře Bzence roh Patrik Strnad, ale míč se po sraženém zakončení dostal mimo branku. Z druhé strany pak rozehrál další roh Lavrovič, na centr si na přední tyči naskočil Petr Linet a byť si na jeho střelu hlavou brankář Zeman sáhl, nevytěsnil míč mimo tyče – 1:0. Získané vedení ale na dlouhé minuty spíš aktivovalo hosty, kteří hýřili najednou pohybem a rychlostí. Dařilo se jim dávat si míč do prostoru a dostávat se do koncovky. Jenže brankář Kreizl oba spíše dalekonosné pokusy chytil, ani v jednom případě nešlo o nijak zvlášť umístěnou střelu. Nervózní momenty pak přinesl hlavně závěr poločasu.

V něm sudí Radek Novák často pouštěl hraniční bránění s přispěním rukou ze strany hostů, ve 44. minutě si pak stejným způsobem pomohli i ve vápně. Nicméně k nevoli diváků i domácího trenéra i tento souboj rozhodčí pustil a odpískal až další držení o chvíli později mimo vápno. Za něj dostal kartu bzenecký Janás, trestu ale neušel ani nespokojený kouč domácích Tököly, který znovu upozornil na nepotrestaný předchozí faul ve vápně. V první půli i přes oboustranně důrazně hrané utkání odpískal sudí Novák celkem 13 nedovolených zákroků domácím a jen tři hostům. Po tom posledním pak kopal přímý kop Strnad, ale trefil jen zeď a následná dorážka skončila mimo.

Dvě rychlé odpovědi Slovanu Bzenec na šumperské góly

Jestliže v první půli padla jediná branka, v druhém poločasu se s góly roztrhl doslova pytel. Co bylo pro šumperský celek důležité, nejen že opět zvýšil aktivitu, ale také hlavně dával góly dříve než soupeř. A tak si po celý zbytek zápasu udržel vedení. To navýšil v 59. minutě Patrik Strnad. Tomáš Morong neztratil v souboji míč, ten pak ťukl pod sebe nabíhajícímu Strnadovi. Vytříbený technik si prvním dotekem míč nachystal a hned druhou nohou poslal nádherně umístěnou střelou k tyči. Brankář Bzence Zeman jen poděšeně sledoval, jak balon končí v síti. Radost ze vstřelené branky však vydržela jen pár vteřin.

Hosté rozehráli akci po pravém křídle, centr do vápna mířil jen na volného obránce Maturu. Ten se sice snažil hlavou odehrát míč do zámezí, ale nešťastným zásahem poslal balón pouze k Jakubu Jamnému. Jeho volej skončil v šibenici šumperské branky. Nutno dodat, že Maturova nešťastná chvilka zůstala jeho prakticky jedinou v zápase, který jinak odehrál velmi slušně. Ani hostům však radost z branky a těsná ztráta nevydržely. Uběhly tři minuty a opakovala se situace z první půle. Rohový kop znovu rozehrávaný po levé ruce brankáře Zemana zahrál Lavrovič na sbíhajícího se Petra Lineta. Ten se odpoutal od bránícího hráče a hlavou tentokrát o zem a na zadní tyč vrátil šumperskému celku dvoubrankové vedení. Gólová divočina však neměla konce a erupce branek pokračovala vzápětí na druhé straně. Znovu uběhlo pár vteřin, hosté sehráli rychlý útok na jeden dotyk a na jeho konci byl hlavičkující Martin Vaďura. Jeho zakončení k tyči znovu vrátilo Bzenec do hry.

Drama se nekonalo

Bohudík následující dvě slepené branky však padly do svatyně Bzeneckých. V 72. minutě svedli několikátý souboj v utkání dva skorojmenovci Linet s Linkem, hostující hráč neodehrál míč ideálně a Linet už se dostával k možnému hattricku za záda stopera Bzence. Ten si pomohl znovu rukama a tentokrát sudí pískal přímý kop a Linek navíc obdržel žlutou kartu. Trest však přišel vzápětí. Míč si totiž postavil Stanislav Lavrovič a po dvou milimetrových gólových centrech vystřihl i precizní gólovou ránu. Nádherně kopnutá střela přeletěla těsně nad zdí a naopak dopadla těsně pod břevno – 4:2!

Znovu pak měli hosté na kopačce snížení, tentokrát ale jejich pokus skončil těsně mimo tyče. A tak si vzal slovo Patrik Strnad. V 75. minutě Žák sebral nedůrazně odehraný míč hosty, přiťukl rozběhnutému Strnadovi, který si rychlým pohybem udělal prostor od dvou napadajících hráčů. A znovu, místo nějaké prudké rány, zvolil precizní střelu po zemi k tyči, za kterou se brankář Zeman mohl pouze ohlédnout. O vítězi zápasu bylo v tu chvíli prakticky rozhodnuto. Sám Strnad ukázal svou perfektní práci s míčem a technickou vyspělost ještě jednou. Po rohovém kopu hostů sebral míč, vyhnul se skluzu jednoho hráče, pak lehce obešel druhého a v plné rychlosti poslednímu bránícímu hráči nasadil jesle. Pokopnutý míč ještě stihl před vybíhajícím Zemanem, ten však na poslední chvíli míč vyrazil na roh.

Následně pak došlo k mírné rozepři obou hráčů, a to doslova face to face. Žlutou kartu si z konfrontace za drcnutí hlavou odnesl brankář Zeman. Nicméně neuběhlo mnoho času a Lavrovič poslal roh na hlavu, ano, Petra Lineta. Ten v záklonu dokázal zakončit a míč tentokrát i s trochou štěstí skončil znovu v síti. Šumperk tak porazil Bzenec 6:2.

Šumperk

1KREIZL Martin Brankář