FK Šumperk vs. FK Šternberk

Delegace rozhodčích

RozhodčíAsistent rozhodčího 1Asistent rozhodčího 2
ČAMPIŠOVÁ NatálieBRÁZDIL PetrHABERMANN Lubomír

Bez několika opor se šumperský celek postavil v domácím prostředí nováčkovi ze Šternberka. Ten se veze na vlně euforie, oba úvodní zápasy sezóny v domácím prostředí vyhrál. A nakonec uspěl zcela po zásluze i v Šumperku.

Hned v úvodu měli hosté převahu, našemu celku se nedařilo dostat hlouběji na polovinu soupeře. Po šesti minutách hry naopak Šternberk zahrozil, ale nejprve byl střelecký pokus zblokován na roh, vzápětí mířil Lošťák mimo tyče. Ani další šance hostů pak nekončily přímým ohrožením šumperské branky, v šestnácté minutě si již Martin Kreizl první zákrok připsal. Na své levé tyči vykryl ránu na roh, po kterém znovu šumperský brankář musel vytáhnout ránu mimo tyče. Ve 24. minutě již soupeř dostal míč do sítě, ale zakončující Lošťák byl v ofsajdovém postavení.

Chvíli po prvním výpadu našich hráčů až do vápna soupeře přišel klíčový moment celého poločasu. Centr do vápna zahrál rukou Ondřej Kováč a Šternberk kopal pokutový kop. Z něho se prosadil Ladislav Koutek a poslal soupeře do vedení. O chvíli později si hosté znovu nepohlídali ofsajd, z následného protiútoku zahrozil Šumperk, ale do bezprostředního ohrožení branky soupeře se nedostal. Až ve 40. minutě pak náš celek poprvé prošel do ohrožení branky hostů, po Lavrovičově přihrávce si chtěl udělat prostor Žák, ale v zakončení trefil jen bránícího hráče.

Úvodní nápor uťal další gól Šternberka

Do druhého poločasu vystřídal Miroslava Podhorného obránce Ostrokon, který se posunul do zadní řady a na hrot pak šel Petr Linet. A úvodní minuty přinesly několik světlých momentů. Ve velké šanci se ve vápně ocitl Filip Nízký, ale z prostoru na značce pokutového kopu přestřelil branku. O minutu později pak pálil i Linet, ale jeho pokus brankář Kopřiva chytil. A neuspěl ani Marek Horký, kterému v dobré pozici zakončení vůbec nesedlo na nohu. A tak bohužel přišel trest v podobě druhé branky hostů. Ti využili otevřené obrany, Lošťák dostal rychlý míč a tváří v tvář Kreizlovi zachoval chladnou hlavu. Skvělým lobem nedal šumperskému brankáři šanci.

Snížit mohl vzápětí Linet, ale na centr Žáka nenaskočil ideálně a koncovka tak nebyla razantní, ani přesná. Na hřišti se pak mírně přiostřilo, v rychlém sledu dostali žlutou kartu hostující kapitán Kuba i domácí středopolař Nízký. Další šanci na snížení pak měl Horký, ale netrefil branku. A tak v 78. minutě přišla definitivní pojistka, když po dalším rychlém útoku dostal míč znovu za obranu Lošťák a i tentokrát nedal Kreizlovi šanci. Závěr zápasu se pak již dohrával pod taktovkou dobře naladěného hostujícího týmu, který se po vítězství 3:0 posunul do čela tabulky. To ještě Martin Kreizl v samotném závěru dvakrát zamezil dalšímu navýšení náskoku.

Zatímco Šternberk se tak posunul na čelo tabulky, naopak náš výběr po nevýrazném výkonu klesl vinou skóre na poslední příčku divizní skupiny E. Z ní vede cesta přes bodové zisky v dalších kolech, kdy nejprve zajíždíme do Skaštic a poté doma hostíme HFK.

Šumperk

1KREIZL Martin Brankář