TJ Valašské Meziříčí vs. FK Šumperk

Delegace rozhodčích

RozhodčíAsistent rozhodčího 1Asistent rozhodčího 2Delegát
DEDEK VojtěchŠAFRÁN MartinVOLEK StanislavPROKOP Jan

Dvakrát jsme se na jaře radovali z vítězství, kterého naši hráči dosáhli v posledních vteřinách zápasu. Tentokrát jsme o výhru právě v nastavení přišli. Na půdě Valašského Meziříčí vedl hned třikrát. Dohromady 54 minut strávili naši hráči v zápase s vedením na kopačkách. A stačilo to pouze na bod. Zatímco v domácích duelech se Slavičínem a Skašticemi jsme naopak vedli dohromady pouze čtyři minuty, a díky tomu brali šest bodů. Jenže i takový je fotbal.

Trenér Opravil tentokrát musel do branky postavit mladého Pitrona, kterému kryl záda Žanda. I zbytek sestavy doznal oproti předchozím zápasům z různých důvodů několika změn. Chyběli Liďák, Podhorný či Nimrichtr, mladý Matura začínal zápas pouze na střídačce. První poločas pak na Valašsku nabídl pouze jedinou branku. Výkop domácího brankáře naši hráči ihned vrátili vpřed, po levém křídle přesprintoval Švece Patrik Strnad. V té době se už tlačili do vápna Ostrovka se Žákem a právě jim pak Strnad servíroval nebezpečnou přihrávku na sklepnutí. Míč nakonec trefil ADAM ŽÁK a brankář Pobořil mohl jen smutně tahat míč ze sítě. Do konce poločasu si pak náš tým připsal ještě několik gólových šancí, Smrž pak trefil břevno. Ale bohužel náskok, byť by to asi bylo zasloužené, se mu navýšit nepodařilo.

Divoká přestřelka v druhém poločasu

Podstatně zajímavější a rušnější byl druhý poločas. V něm se hned v úvodu podařilo domácím srovnat. Nejprve sice náš výběr zahodil obrovskou šanci, ale pak využili dlouhého nákopu do vápna domácí. Navíc díky nedůslednému pokrytí mohl JONÁŠ VRÁNA zakončovat z bezprostřední blízkosti nikým neobtěžován a Pitron neměl šanci. Nicméně v 63. minutě se do stoprocentní šance hnal aktivní Ostrovka, už se zdálo, že se dostane za obranu soupeře. Jenže nešikovným zákrokem ho sestřelil obránce Kelárek a protože za podobný zákrok měl žlutou již z 9. minuty zápasu, musel do sprch. Nařízené standardky se pak ujal PATRIK STRNAD a trestal zákrok Kelárka ještě jednou. Nádherně vymetl šibenici a poslal náš výběr znovu do vedení.

Valaši se za nepříznivého stavu samozřejmě i v deseti lidech snažili tlačit do útoku, nic jiného jim v podstatě ani nezbývalo. A v 79. minutě se jim snaha vyplatila. Nejprve důrazem na hranici šestnáctky vybojovali míč, následně ho dostali do vápna a nešikovným faulem si vykoledovali pokutový kop. K němu se postavil JAN KUBĚNA a ačkoliv Pitron vystihl směr, mohl poté jen naštvaně nakopnout tyč branky – 2:2. Jenže nebyl všem dnům konec a za chvíli bylo znovu veselo v šumperském táboře. Rychlá odpověď přišla z kopačky STANISLAVA LAVROVIČE. K němu propadl šťastně míč směrovaný z křídla a z otočky v pádu navázal na svou vítěznou trefu proti Skašticím. Tentokrát to ale bohužel vítězný gól nebyl. A to i přesto, že v následujících šancích, kdy prchali sami na brankáře, neuspěli Hegner ani Ostrovka. Běžela totiž již nastavená hrací doba, když tentokrát propadl naopak míč na malé vápno na druhé straně hřiště a JONÁŠ VRÁNA druhým gólem v zápase srovnal na konečných 3:3.

TJ Valašské Meziříčí – FK Šumperk 3:3 (0:1)

Góly: 51., 90+1. J. Vrána, 79. Kuběna – 19. Žák, 65. Strnad, 82. Lavrovič. Žluté karty: Kelárek – Lavrovič, Hegner, Strnad, Linet. Červená karta: 63. Kelárek (VM). Rozhodčí: Vojtěch Dedek. Diváci: 87.
Rohové kopy: 5:6. Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 4:5. Fauly: 17:15. Ofsajdy: 0:3.
TJ Valašské Meziříčí: Pobořil – Vozák (72. Vašek), Kelárek, Švec, Urban, Žilinský, Macíček, J. Vrána, Š. Vrána, Kuběna, Kadla (72. Veselý). Trenér: Pavel Hajný. Asistent: Zbyněk Vinklar.
FK Šumperk: Pitron – Purzitidis, Hausknecht, Ostrovka, Smrž, Strnad, Jurásek (78. Kováč), Žák (69. Hegner), Linet, Twardzik, Lavrovič (90. Matura). Trenér: Zdeněk Opravil. Asistent: Roman Křepelka.

Valašské Meziříčí

30POBOŘIL Lukáš Brankář