Znak klubu FK Šumperk

Poslední tanec sezóny, duel s Bílovcem jako předzápas EURO

Poslední dílek do puzzle s motivem fotbalové divizní sezóny FK Šumperk 2023/2024. V pátek od 18:00 přivítáme na domácí půdě Tyršova stadionu tým FC Bílovec, a společně tak uzavřeme letošní fotbalový ročník. I poslední zápas sezóny bude mít významný náboj. Jakýkoliv bodový zisk nás udrží v horní polovině divizní tabulky. Rozhodne-li se ve prospěch Bílovce, tak nás soupeř přeskočí v tabulce a zbude na nás 9. místo. Věříme, že přijdete klukům poděkovat za končící sezónu.

Poprvé v historii se náš celek objevil v divizní skupině F. A neztratil se, naopak. Dlouhou dobu byl tou pověstnou štikou v konkurenci silných klubů ze Slezska. Kluci proháněli rezervu Opavy a doma ji na jaře po parádním výkonu porazili. Dokázali vyhrát na půdě již nyní jistého mistra z Hlubiny, výborná utkání odehráli i proti Havířovu či Vítkovicím. Jako každý ročník i tento nabídl jak vydařená představení, tak ty méně zdařilá. Těch bohužel bylo nejvíce na začátku jara, kdy jsme ztratili kontakt se špicí tabulky.

Pozitivem jsou určitě i rostoucí výkony mladých hráčů a odchovanců týmu. Progres během sezóny je určitě patrný na Martinu Skalském, Tomáši Stašákovi, Marku Horkém a dalších. Jako zkušený mazák pak do kádru v závěru sezóny vstoupil i Artur Sroka. Jen díky parádnímu zákroku brankáře Vajdy neskončila dalekonosná bomba z duelu proti Jeseníku gólem. Ale výbornou práci odvedli i další hráči, včetně těch zkušenějších – Šidlíka, Antla, Strnada, Lineta, Smrže či Nízkého. V kádru není nikdo, kdo by vyloženě v sezóně nechtěl bojovat za šumperské barvy.

Předehra fotbalové události roku

V pátek 14. června od 18:00 se z našeho pohledu uzavře soutěžní ročník, ale v ten samý den ve 21:00 pak odstartuje největší fotbalová akce roku, EURO 2024 i s účastí naší reprezentace. A kde jinde než na fotbale probrat s kamarády tuhle akci než na fotbale. A ideálně u dobrého piva a s výbornou uzeninou? Nebude totiž chybět občerstvení, ale ani přestávková soutěž s našim významným partnerem, pivovarem HOLBA.

Páteční podvečer slibuje na Tyršově stadionu zajímavou fotbalovou podívanou. Neváhejte, a přijďte. Na grilu tradiční pochoutky, tedy klobásky, cigára, pro ty menší pak na zub oblíbený párek v rohlíku. Na čepu pivo a hlavně fotbal, do kterého půjdou kluci s jasným cílem. Rozloučit se s ročníkem výhrou a pobavit diváky.