Znak klubu FK Šumperk

Béčko přivítá Mohelnici, poté obdrží pohár přeborníka okresu

Byla to náročná sezóna, ve které si náš tým musel v okresním přeboru OFS Šumperk sáhnout na dno svých sil. Právě náš poslední domácí soupeř, rezervní tým Mohelnice, dlouhou dobu útočil na postupové příčky. Ještě déle pak ve hře zůstal skvěle připravený tým ze Starého Města. Baníkovci rozhodně převyšovali parametry okresních soutěží, což potvrzovali i na jaře. V divácky výborném utkání v Bratrušově ale ztratili body a poté rozhodla naše vzájemná remíza. Postup vystřelil ve 4. minutě nastavení Ondřej Musílek. Po remíze 3:3 bylo jasné, že Staré Město už na první místo nedosáhne.

Podařilo se sestavit samostatný tým ze šumperských odchovanců

Duel s Mohelnicí B tak už, naštěstí, nic ohledně postupových otázek neřeší. Celek FK ŠUMPERK B se stal přeborníkem OFS Šumperk v sezóně 2023/2024 a vybojoval si tak právo účasti v krajské soutěži. I tak budou chtít naši hráči zakončit sezónu vítězně. Duel proti Mohelnici se odehraje v sobotu 8. června a to od 16:00, na hlavní ploše Tyršova stadionu. V provozu bude občerstvení a po utkání pak obdrží domácí celek i pohár pro okresního mistra. „Samotné béčko mělo hodně postupný vývoj. Začínali jsme jako prakticky třetí tým dorostu, ve kterém hráli kluci nevytížení v kvalitní moravskoslezské dorostenecké lize, druhé nejvyšší soutěži v zemi. Upřímně, mělo to velké porodní bolesti, které si osobně uvědomuji. Letos se nám již podařilo sestavit samostatný tým, složený v podstatě jen ze šumperských odchovanců,“ ohlédl se za historií béčka Bohdan Hecl, který se velkou měrou podílel na jeho budování.

Sám Hecl přitom i letos naskočil do soutěžních zápasů. A pomohl mu i gólově nedávno proti Jestřebí. V kádru hraje významnou roli brankář Jakub Žanda, srdcař, který nyní kloubí fotbalovou kariéru s pracovní. Nicméně na jaře výbornými výkony podpořil defenzívu a vychytal několik čistých kont. Právě jaro bylo velice důležité, a podařilo se na něj posílit. „Po podzimu příšli do týmu dva kluci ročníku 1999, Vojta Simon a Jakub Šebela. Kluky jsem kdysi trénoval od jejich šesti let. K tomu se vrátil domů Klimeš. A připojil se i jinak hokejista místních Draků Adam Scheuter. Tihle kluci nám hodně pomohli,“ dodal Hecl. Cílem bylo vyhrát soutěž a postoupit, to se tedy nakonec podařilo.

Cílem je výraznější přínos i pro „A“ tým

Na druhou stranu, postup znamená více práce. Krajská soutěž už má podstatně vyšší nároky na připravenost hráčů, již jen proto, že střídání nelze provádět hokejově. „Rád bych, abychom i rezervní tým ještě doplnili. A přešli do módu více trénujícího týmu. S jasným cílem, aby vše mělo více sportovní význam a smysl i pro divizní áčko. Tedy tak, aby se soutěžně realizovali i méně vytěžovaní kluci z hlavního mužstva. A byli připraveni. Určitě bychom chtěli hrát v první polovině I. B třídy,“ doplnil Hecl.

Na atraktivitě by měla vzrůst soutěž i z diváckého hlediska, byť v okresních bojích samozřejmě i přebor nezahálel. V I. B třídě, skupině C, ve které by měl náš tým působit, se dají najít zajímavá jména soupeřů. Velmi početně je zastoupeno nejbližší okolí. Čekají nás tak derby s Bohdíkovem, Sudkovem, Rudou nad Moravou či Novým Malínem. Lákat můžou i zápasy s Javorníkem, Zlatými Horami či se štíteckým Sokolem. Předpokladem klubu je i přesunutí většího množství zápasů na hlavní travnatou plochu Tyršova stadionu.