Znak klubu FK Šumperk

POZOR: Změny termínů zápasů mužských výběrů

Sezóna se blíží do svého finále. A nás čekají poslední dva domácí zápasy obou mužských výběrů FK Šumperk. A v obou případech dochází také ke změně hracího času, v případě divizního áčka i dne. O změně času začátku utkání mezi FK Šumperk B a FK Mohelnice B jsme vás již informovali. Datum, tedy sobota 8. června, zůstává v platnosti. Utkání se ale s ohledem na okolnosti posunulo ze 14:30 na 16:00. K úplnému pozměnění termínu dochází u posledního utkání divizního výběru v této sezóně. Zápas se překládá z 16. června na pátek 14. června s výkopem v zajímavý čas, v 18:00. Bližší informace pak naleznete v článku.

FK Šumperk B – FK Mohelnice B (sobota 8. 6. od 16:00)

Poslední domácí utkání mistrovské sezóny odehraje náš rezervní tým v sobotu 8. června od 16:00, a to na hlavní ploše Tyršova stadionu. A důvodů, proč navštívit tento zápas okresního přeboru, je hned několik. Kromě toho, že jde o domácí derniéru, se v domácím prostředí představí již jistý mistr okresu, tedy náš celek. Ten vybojovali definitivu vítězství v soutěži ve Starém Městě pod Sněžníkem. Jisté tak je, že po utkání pak hráči slavnostně převezmou z rukou zástupce OFS Šumperk pohár pro mistra okresu! A mohou začít oslavy postupu do krajské soutěže, tedy I. B třídy 2024/2025.

Okresní přebor nabídl v letošní sezóně fantastickou podívanou. Nejen Staré Město pod Sněžníkem, ale i další týmy přispěly velkou měrou k výborné kvalitě nad poměry okresních standardů. Vyhrát tuto soutěž tedy znamenalo sáhnout si až na dno, v mnohých utkáních lámat nepříznivý osud. Vlastně i ve Starém Městě, kde náš tým dohrával o deseti, v 86. minutě dostal gól na 2:3… A přesto urval klíčový bod v boji o postup. Duel proti mohelnické rezervě se posouval ze 14:30 na 16:00 ze dvou zásadných důvodů. Jednak kvůli riziku vysokých teplot brzo po poledni, jednak kvůli atraktivnějšímu času v očekávání, že v tomto utkání ještě budeme muset hájit postupové příčky. Věříme, že tak či tak si najdete v sobotu 8. června cestu na Tyršův stadion a přijdete klukům poděkovat za postup. Samozřejmostí bude otevřené občerstvení. Vstupné na utkání je 30 Kč.

FK Šumperk – FC Bílovec (pátek 14. 6. od 18:00)

Poslední domácí utkání mužů na Tyršově stadionu se odehraje v pátek 14. června od 18:00! A hostit v něm bude naše divizní Áčko celek Bílovce. Pro náš výběr to bude zároveň poslední utkání probíhajícího ročníku, čímž se uzavře celá sezóna. O posunu dne konání i začátku zápasu se spekulovalo dlouho, nakonec padlo rozhodnutí nejspíš zcela ideálně na pátek 14. června od 18:00. Proč? Již ten den večer totiž startuje letošní největší mezinárodní fotbalová akce sezóny, a to EURO 2024 s českou účastí.

Divizní derniéru tak můžeme brát i jakési fotbalové naladění na večerní otevírací zápas evropského šampionátu mezi Německem a Skotskem. Ten má výkop ve 21:00. My předně doufáme, že přijdete poděkovat našim hráčům za výbornou sezónu, kdy dlouhou dobu proháněl náš tým soupeře na čele a bohužel šestizápasová šňůra neúspěchů ho ve vyrovnané tabulce odsoudila do středu. I tak, náš celek pořád sahá po nejlepším umístění v divizi za poslední roky.