Znak klubu FK Šumperk

MISTŘI! Rezerva urvala obrovské drama ve Starém Městě

Zápas mimo dimenze okresních soutěží viděli diváci ve Starém Městě pod Sněžníkem. Domácí potřebovali vyhrát, aby si uchovali šanci na postup, náš tým naopak potřeboval bod, aby definitivně vybojoval krajskou soutěž. Samotné utkání nabídlo strhující podívanou, které nechybělo nic. Diváci se dočkali dvou penalt, šesti branek, červené karty a dramatického finále zápasu, ale i postupového boje. A byť odcházeli hráči i příznivci Starého Města poraženi, mohli mít vztyčenou hlavu. Baníkovci korunovali sezóny výborným výkonem.

1. 6. 2024
3 - 3p
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
1. 6. 2024 17:00 Okresní přebor 2023/2024 24. kolo 150

Baníkovci věnovali postupovému snu velké odříkání, hromadu tréninkových dávek a nakonec to byly spíš drobnosti, které rozhodovaly. Jedním z klíčových momentů jara pak bylo hlavně zranění Jaroslava Klemsy, jedné z opor týmu. Ten bohužel zbytek sezóny po těžkém zranění nohy už jen sledoval zpoza postranní čáry a i přesto, že by s ním v sestavě byl o postup z naší strany ještě těžší, tak bychom raději Jardu viděli na hřišti. Ve vzájemném duelu ale horalé nevypadali, že by byli oslabení. Naopak. Nicméně již v 11. minutě se naskytla šance otevřít skóre pro náš celek. A Petr Linet naložil s nařízeným pokutovým kopem výborně, ránou k tyči nedal brankáři Pěničkovi šanci.

Jenže o sedm minut později se podobná příležitost naskytla domácím. A i oni pokutový kop proměnili, Denis Kipritidis potvrdil střeleckou formu a srovnal. Domácí pak byli lepším týmem, měli míč na kopačkách a opravdu předváděli fotbal krajských parametrů. Jenže Jakub Žanda se činil, zbraně neskládal rozhodně ani náš celek. Ten přijel do Starého Města posílen nejen o zmíněného Lineta, ale i Marka Horkého. V závěrečných minutách první půle pak přišel nečekaný úder z naší strany. Jan Klimeš poslal náš celek do kabin s gólovým vedením 2:1.

Ani zdaleka však nebylo rozhodnuto. Naopak. Baníkovci nepolevovali ve svém výborném výkonu ani v druhém poločasu a dočkali se zaslouženého vyrovnání. V 61. minutě se prosadil Michal Klemsa. O minutu později pak bylo pro šumperský celek ještě hůře. Lukáš Karger dostal červenou kartu a poslední půlhodinu dohrával náš tým v oslabení. Neuvěřitelné drama pak vyvrcholilo v posledních minutách. V 86. minutě rozjásal domácí fanoušky Petr Pelech, který poslal Staré Město do vedení a vykřesal postupové naděje. Hrdinou šumperského celku se pak stal Ondřej Musílek. V 94. minutě, kdy už se opravdu odpočítávaly poslední okamžiky, trefil vyrovnání a nakonec tu vysněnou postupovou definitivu!

Následné penalty již nic neřešili, nicméně v nich uspěl náš celek poměrem 4:3. Zásluhou obou týmů však viděl okresní přebor nadstandardní zápas, ve kterém domácí celek odvedl povedenou práci. Baníku přejeme hodně štěstí do dalších bojů i sezón. Respekt, pánové. Naši fanoušci pak mají možnost přijít podpořit a poděkovat vítězům soutěže v sobotu 8. června, když od 16:00 přivítají na své půdě rezervní tým Mohelnice.

TJ Baník Staré Město – FK Šumperk 3:3 (3:4 na penalty)

Góly: 18. Kipritidis (pen.), 61. M. Klemsa, 86. Pelech – 11. Linet (pen.), 45. Klimeš, 90+4. Musílek. Žluté karty: P. Pacal, Pelech – Š. Valenta, P. Dostál, Komínek, Musílek. Červená karta: 62. Karger. Diváci: 150.
Staré Město: Pěnička – Konkol, Malý, Podhora, Rohoň, Pelech, Kipritidis, Klemsa, Kužma, Baďura, P. Pacal. Střídající: Pořízka, M. Pacal, Gábor, Biloš, Kubíček.
Šumperk: Žanda – P. Dostál, Komínek, Vicenec, Přikryl, Horký, Linet, Karger, Š. Valenta, Šebela, Musílek. Střídající: Hýžďal, Krahula, Churavý, Klimeš, Scheuter.