Znak klubu MFK Vítkovice

Úspěšná série vzala za své na půdě silných Vítkovic

Vítězství v Ostravě by vrátilo šumperský celek do bojů o špici divizní tabulky skupiny F. Bohužel, série na půdě vítkovického klubu skončila. Domácí třikrát skórovali, náš oslabený výběr utrpěl krutou porážku. A to hlavně s ohledem na herní obraz. Třígólová prohra nebyla zrovna tím výsledkem, který by si náš tým zasloužil odvést za svůj výkon. Projev totiž nebyl tak špatný. Do konce soutěže zbývají tři kola a to příští odehrají naši hráči doma proti Jeseníku.

25. 5. 2024
3 - 0
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
25. 5. 2024 17:30 Divize F 2023/2024 27. kolo 90

Že utkání v Ostravě proti Vítkovicím bude jedno z nejtěžších jara, to bylo dopředu jasné. A tím spíš, když šumperský celek vyrážel do Slezska v oslabené sestavě. Znovu si těžkou zkoušku na kraji obrany odkroutil Artur Sroka. Tentokrát však ostravský klub zvládl zápas dohrát do vítězného konce a ona úspěšná série šumperského celku vzala konec.

Ostravané za vítězstvím vykročili v prvním poločasu, když se jim podařilo otevřít skóre ve 24. minutě. To se prosadil kmenový hráč Líšně hostující ve Vítkovicích, Nigerijec Olawunmi. Sympatický výkon našeho celku, který i nadále byl na míči a snažil se prolomit obranu soupeře, dostal dvě rány v druhé půli. V 57. minutě zvýšil vedení Matyáš Richtár a o dvě minuty později pečetil vítězství domácího celku Denis Nieslanik. Vítkovice tak vyhrály zápas pro nás krutým výsledkem 3:0.

MFK Vítkovice – FK Šumperk 3:0 (1:0)

Góly: 24. Olawunmi, 57. Richtár, 59. D. Nieslanik. Žluté karty: Nízký, Smrž (oba Šumperk). Rozhodčí: Jan Nápravník. Diváci: 90.
Vítkovice: Kolenko – Valík, Burgo, Richtár, Olawunmi (87. Zogata), D. Nieslanik (84. Sýkora), Tamajka, T. Nieslanik (78. Kostelanský), Palej, Agbo, Chylek (87. Novák).
Šumperk: Kreizl – Sroka, Ostrovka, Smrž, Šidlík (87. Linet), Skalský, Horký, Morong (46. Liďák), Elšík (74. Slatinský), Nízký, Antl.