Béčko přehrálo Jestřebí a je krůček od postupu!

Velmi blízko postupu do krajské soutěže je rezervní tým FK Šumperk! Domácím vítězství 8:1 proti Jestřebí vytěžil maximum ze zaváhání Starého Města, které nestačilo na skvěle hrající Bratrušov a v sobotu prohrálo 2:1! Kluci Bořka Bartoše tak výrazně pomohli svým výborným výkonem našemu týmu. Ten po jasné výhře z nedělního dopoledne již má na čele tabulky sedm bodů náskok. A do konce ročníku Okresního přeboru OFS Šumperk chybí jen tři kola. Hned to příští ale již může rozhodnout. Pokud právě na půdě Starého Města vybojujeme aspoň bod, postup do I. B třídy i titul okresního mistra bude jistotou. Ale cesta je ještě pořád náročná a Baníkovci určitě nedají nic zadarmo.

26. 5. 2024
8 - 1
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
26. 5. 2024 10:00 Okresní přebor 2023/2024 23. kolo 50

Rezervní tým pokračuje i nadále ve spanilé jízdě. Vyhrál totiž pošesté v řadě. Navíc domácí úspěch proti Jestřebí byl o to důležitější, že den předtím přehrál Bratrušov na svém hřišti Staré Město pod Sněžníkem. To znamená, že tři kola před koncem se urval šumperský tým již do náskoku sedmi bodů a k definitivě postupu tak chybí buď minimálně bod ze Starého Města, či jedna z výher v posledních dvou kolech. V nich náš tým nejprve vyzve v domácím prostředí rezervu Mohelnice a sezónu zakončí na půdě Loštic, v sobotu 15. června.

Velmi horké počasí uvítalo oba celky v nedělním dopoledni na Tyršově stadionu. Kádr soupeře byl složen hlavně z hráčů, kteří prošli zábřežskou mládeží, výjimečně pak v sestavě chyběl byť jen jediný hráč, který by kdy oblékl šumperský dres. Náš tým se mohl standardních opor spolehnout i na posilu z áčka Dominika Liďáka, který nakonec jako jediný hráč v zápase viděl i žlutou kartu z rukou zkušeného arbitra Stanislava Kubíčka. Ten hned na úvod upozornil hráče na to, že bude chtít po obou týmech respekt vůči soupeři a hře jako takové. Nutno dodat, že z fotbalové stránky se náš celek zakousl do soupeře bez respektu a hned ve třetí minutě nakročil k vítězství. To se prosadil Jakub Šebela. Když o čtyři minuty minuty prostřelil Jílka i Vicenec, zdálo se, že k vítězství je cesta dobře vytyčená.

A opravdu, ještě do poločasu vystřihl hattrick Lukáš Karger a Libor Vicenec nepohrdl druhou příležitostí ke skórování. Trefa Adama Švédy pouze korigovala průběžný stav, zároveň také ukončila fantastickou šňůru brankáře Jakuba Žandy, a to 467 minut bez obdržené branky, na okresní soutěže tak málo vídanou věc. Za stavu 6:1 náš celek bez většího tlaku vstupoval do druhé půle. Dlouho pak spíše soubojový zápas další branky nepřinesl, až v poslední čtvrthodince se nejprve prosadil Tomáš Fiala a tři minuty před koncem i Bohdan Hecl. Ten vstřelil svou první branku v sezóně, podobný kousek pak předvedl i Zdeněk Opravil v dresu mohelnického Juventusu. V dalším kolem náš celek zamíří pod Kralický Sněžník, kde ve Starém Městě bude mít možnost definitivně si pojistit postup. Stačí mu k tomu bod na půdě druhého celku tabulky. Těžké utkání se hraje v sobotu 1. června od 17:00.

FK Šumperk B – Sokol Jestřebí 8:1 (6:1)

Góly: 17., 24. a 41. Karger, 7. a 26. Vicenec, 3. Šebela, 75. Fiala, 87. Hecl – 28. Švéda. Žlutá karta: Liďák (Šumperk). Rozhodčí: Stanislav Kubíček. Diváci: 50.
Šumperk: Žanda – P. Dostál, Komínek, Vicenec, Přikryl, T. Valenta, Liďák, Simon, Karger, Š. Valenta, Šebela. Střídající: Hecl, Fiala, Kotry, Krahula, Scheuter.
Jestřebí: Jílek – Sládek, Švub, Sitta, Horký, Tomášek, Janíček, Šafář, Mička, Švéda, Marada. Střídající: Kantor, Rutar, Václavík.