Znak klubu FK Šumperk

Tři góly na pomezí první a druhé půle zlomily bojující Písařov

Náročný, ale zvládnutý. Takový byl duel našeho rezervního celku na půdě Písařova. Nakonec o osudu duelu rozhodly branky, které padly na přelomu první a druhé půle.  Na dvě branky do šatny navázal ještě po změně stran Vicenec a třígólový polštář už se podařilo udržet až do konce. Jakub Žanda totiž posedmé v sezóně zavřel branku a nepustil gól. S ohledem na ostatní výsledky se boj o vítězství v soutěži zúžil pouze na náš celek a Staré Město. Do konce soutěže chybí čtyři kola.

18. 5. 2024
0 - 3
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
18. 5. 2024 17:00 Okresní přebor 2023/2024 22. kolo 100

Každý zápas je důležitější a důležitější s blížícím se koncem sezóny. Každé utkání nabírá na významu. Po duelu v Písařově zbývá dohrát v programu okresního přeboru pouhá čtyři kola. Do nich si náš celek po vítězství na hřišti Tatranu ponese náskok čtyř bodů. Na podzim řídil vítězství 3:1 hattrickem Šimon Valenta, tentokrát se o tři šumperské góly podělili jiní hráči. A navíc Jakub Žanda si připsal další čisté konto sezóny, již sedmé v posledních jedenácti zápasech, což je v okresním přeboru fantastická bilance. Ke které samozřejmě Kubovi výrazně pomohli i spoluhráči.

Dobrý a poctivý výkon přidal ke svému současnému tažení přidali kluci i v Písařově. Posílit je pak přišli i dva hráči z kádru divizního áčka, a to Dominik Liďák a Richard Bílý. Ten však místo do branky opět zamířil, ve chvílích, kdy byl na hřišti, na hrot. Dlouho domácí fotbalisté drželi krok a výsledkově zůstával zápas otevření na skóre 0:0. V závěru poločasu však vstřelili dva důležité góly Jan Klimeš a Matěj Churavý! Do kabin jsme tak šli s náskokem dvou branek, který navíc hned vzápětí po změně stran nabobtnal o ještě jeden gól. Postaral se o něj Libor Vicenec.

Vedení o tři branky pak náš tým poctivě udržel až do konce zápasu. Mohl tak čekat na to, jak dopadnou nedělní boje, které nás velice zajímaly. Mohelnická rezerva, ještě čtyři kola zpět na stejné linii jako my a Staré Město, znovu prohrála. Tentokrát doma s Leštinou 1:3. Ještě zvědavější jsme samozřejmě byli na to, jak si Staré Město poradí doma s Vikýřovicemi. A Baníkovci to zvládli, čtyřmi góly se zaskvěl Denis Kipritidis a náš největší soupeř v boji o vítězství v soutěži vyhrál jasně 6:2.

TJ Tatran Písařov – FK Šumperk B 0:3 (0:2)

Góly: 35. Klimeš, 41. Churavý, 47. Vicenec. Žluté karty: Pecha – Liďák, Komínek. Rozhodčí: Pavel Jílek. Diváci: 100.
TJ Tatran Písařov: Haas – F. Pospíšil, Pecha, Blümel, Kozák, M. Pospíšil, Voráček, Drobný, Jandejsek, Holubec, Hoško. Střídající: Zbránek, Morong, Krmela.
FK Šumperk B: Žanda – P. Dostál, Komínek, Vicenec, Přikryl, Simon, Churavý, Š. Valenta, Karger, Klimeš, Krahula. Střídající: Fiala, Šebela, Liďák, Vepřek, Bílý.