MFK Slavoj Bruntál - titulní foto

Čtyřgólovou porážku Bruntálu řídil Marek Horký

Možná s mírnými obavami vyhlíželi šumperští příznivci duel proti Bruntálu. Zápasy s posledními týmy soutěže bývají často velice ošemetné, nicméně Petr Merta dokázal své svěřence na utkání připravit dobře. Kluci odehráli jistý zápas, kde od jeho začátku měli spoustu šancí. A bohužel také spoustu ofsajdových přestupků, což je hlavně v první části duelu stálo mnoho stoprocentních gólových pozic. Naštěstí do konce poločasu se podařilo odskočit do vedení 3:0. Skvělý duel odehrál Marek Horký, který stál u zrodu všech čtyř gólových situací.

19. 5. 2024
4 - 0
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
19. 5. 2024 17:00 Divize F 2023/2024 26. kolo 181

Delegace rozhodčích

RozhodčíAsistent rozhodčího 1Asistent rozhodčího 2Delegát
ZELENÝ MartinGASNÁREK MichalDROZDY LukášČECHÁK Alois

Nejzrádnější jsou zápasy týmů, které jsou na úspěšné vlně, s celky, kterým se naopak nedaří. Naši hráči po sérii dobrých a velmi kvalitních výsledků hostili na svém hřišti beznadějně poslední výběr MFK Slavoje Bruntál. Pravda, tým soupeře se za poslední roky s našim celkem často nepotkával. I tak, od poslední domácí výhry nad Bruntálem uteklo již skoro čtvrtstoletí. A z kádru týmu FK Šumperk z předchozího utkání ve Vratimově dokonce v době poslední výhry nad Bruntálem na našem stadionu nebylo ještě plných 9 hráčů na světě.

Horký opařil Bruntál gólovými pobídkami z křídla

Prodloužení neúspěšné série náš tým ale odmítl. A od začátku zápasu mířil za vítězstvím, byť hlavně v úvodu zápasu spaloval obrovské šance a po celé utkání sbíral ofsajdy. Již ve třetí minutě pálil ve velké šanci Ostrovka, ale minul. Na druhé straně se k ojedinělému zakončení dostal hostující Rončák, ovšem branku vysoko přestřelil. V dalších minutách mířilo několik míčů do brejkových situací za obranu soupeře, ale pokaždé vystřelil praporek asistenta rozhodčího nad hlavu. A taky neuhlídané ofsajdy brzdily ofenzivní výpady šumperského celku. Když už se pak Ostrovka opět dostal do koncovky, aniž by porušil technické pravidlo o postavení mimo hru, tak znovu těsně minul.

Tlak rostl, z levého křídla se prohnal do další akce i Miloš Šidlík, ale hrotový hráč našeho celku svou ránu na přední tyč poslal těsně vedle spojnice bruntálské branky. Ve 23. minutě ale konečně už gól padl. Z levého křídla rozehrál akci vpřed Marek Horký, Filip Nízký pak jen lehkým šťouchnutím špičkou kopačky do míče prodloužil na zadní tyč. A tam sprintující YEVHEN OSTROVKA už neměl těžkou práci a uklidil balón do prázdné branky. A tlak rostl. Další obrovskou šanci měl Strnad, jeho bombu vyrazil brankář Kuděla, z dorážky pak vychytal i Ostrovku. Ten se dočkal hned vzápětí, ale gól číslo 2 mu uznán nebyl. V době přihrávky byl v těsném ofsajdu.

Další rána hostům přišla ve 34. minutě a znovu se vše rodilo na levé straně hřiště. Po kombinační souhře zamířil míč na stranu, kde se dostal k centru na přední tyč Marek Horký. Výborně se pak před obránce natlačil MILOŠ ŠIDLÍK a z voleje trefil přesně. Hosté se sice sympaticky snažili dostat zpět do utkání, ale šumperská defenzíva pečlivě navázala na předchozí výkony. A naopak ještě jedna branka do konce poločasu padla do bruntálské branky. A jak jinak, přišel vítr z levého křídla. Opět nesl přízvisko „Horký“, další pas šumperského odchovance dostal na nohu YEVHEN OSTROVKA. Jeho první pokus ještě v brance neskončil, míč se ale šťastně zastavil ve zbytku kaluže, která vznikla vytrvalým deštěm v první polovině dne. A pro Ostrovku nebyl problém razantně dorazit – 3:0.

Druhá půle utkání dohrána bez komplikací a s pojistkou

Pro Ostrovku to bylo v utkání vše a za stavu 3:0 dal trenér Petr Merta šumperské stálici sestavy na druhou půli volno. Na hřiště tak přišel Martin Skalský. Zápas pak sice již nenabídl žádné další gólové hody, šumperský tým však pečlivě kráčel za očekávanými třemi body. A bez větších komplikací, brankář Martin Kreizl totiž mohl zdatně sekundovat skvělému Pavlu Zedníčkovi v legendární divadelní roli „Osamělost fotbalového brankáře“. Nutno však jedním dechem dodat, že Bruntálští se i za prakticky rozhodnutého stavu prezentovali sympatickým a férovým výkonem.

Do hry se pak poprvé před vlastním publikem ve své seniorské divizní kariéře dostali i mladíci z dorostu Artur Sroka a Jan Minář. Oba předvedli znovu velmi slušný výkon, aktivní a s několika výbornými momenty. Pro kluky jsou tyto duely jednoznačně výbornou zkušeností a věříme, že motivací do další práce a cestou k naplnění potenciálu. Šumperské publikum si pak ještě jednou mohlo zakřičet gól a zanotovat slavnou píseň Just can’t get enough od Depeche Mode. Jak jinak než z levé strany (autora gólové přihrávky asi již zbytečné zmiňovat) přilétl míč do vápna a PATRIK STRNAD nekompromisně prostřelil brankáře Kudělu.

Příležitostí bylo více, další velkou šanci jen těsně vedle branky poslal Jakub Slatinský. Ale na skóre se již nic nezměnilo a šumperský tým se po vítězství 4:0 sice udržel na sedmém místě tabulky, ale v dohledu týmů před sebou. V dalším kole však na náš tým čeká těžký soupeř, a to MFK Vítkovice. Hrát se bude v Ostravě v tréninkovém centru Vista, a to v sobotu 25. května od 17:30.

FK ŠUMPERK – MFK SLAVOJ BRUNTÁL 4:0 (3:0)

Góly: 23. Ostrovka, 34. Šidlík, 45. Ostrovka, 76. Strnad. Bez karet. Rozhodčí: Martin Zelený. Diváci: 181
FK Šumperk: Kreizl – Ostrovka (46. Skalský), Smrž, Šidlík (66. Minář), Horký, Morong, Slatinský, Elšík (70. Sroka), Nízký, Strnad, Antl.
MFK Slavoj Bruntál: Kuděla – Němec, Koval (40. Duhajský), Hanel, Galus, Slavík, Rončák (77. Kaluža), Goněc, Šanda, Unverdorben (77. Slovák), Schwarz.