MFK Slavoj Bruntál - titulní foto

Návrat domů, v neděli přivítáme MFK Slavoj Bruntál

Po remíze ve Vratimově se šumperské divizní áčko vrátí na svůj pažit. V neděli 19. května od 17:00 přivítá celek MFK Slavoj Bruntál, který letos neprožívá úspěšnou sezónu. I tak se dá očekávat, že v Šumperku nepřijede s poraženeckou náladou. Budeme-li chtít prodloužit úspěšnou sérii zápasů, bude potřeba předvést stoprocentní výkon. Souboj obou celků na podzim skončil našim vítězstvím 5:2. I teď půjdeme do zápasu jako favorit, na hřišti to však bude nutné potvrdit.

Utrápená bruntálská sezóna

Fotbaloví fanoušci z Bruntálu letos nemohou být spokojeni. A to i přesto, že v prvních dvou zápasech Bruntálští bodovali. Remizovali 1:1 v Jeseníku a doma přehráli 3:1 Bohumín. Jenže přišlo neuvěřitelných 13 proher v řadě a drtivý propad na poslední místo tabulky. Navíc s propastí před sebou. Ani jaro nezačalo pro Bruntál špatně. Scénář byl podobný jako úvod sezóny, nejprve výhra s Vítkovicemi a následně remíza s Jeseníkem. A pak? Znovu stopka. V dalších kolech vybojoval Slavoj už jen bod za remízu 0:0 s Bílovcem.

V minulém kole přišlo na bruntálský stadion nadstandardních 420 diváků, k vidění totiž bylo derby dvou sousedních obcí. Stadiony Bruntálu a Břidličně dělí pouhých 10 kilometrů. Radovali se hosté, kterým vedení 3:0 postupně zajistili Můčka, Kuča a Bala. Domácím už se povedlo jen korigovat v 67. minutě na konečných 1:3. Bruntálský klub tak zůstává v tabulce poslední s pouhými 9 body a jeho divizní budoucnost se výrazně otřásá v základech. MFK Slavoj přitom navazuje na tradici FC Slavoj Bruntál, který vznikl v roce 1946 a zanikl v roce 2014 po fúzi s TJ Olympia Bruntál. Nově vzniklý oddíl, původně pojmenovaný FC Slavoj Olympia, následně MFK Slavoj, se propracoval z krajské I. A třídy až do divize. Teď mu však tedy hrozí první sestup v krátké historii.

Nic nebude zadarmo

Je však jasné, že body a vítězství do klína rozhodně nikomu nespadne jen tak. I náš celek se o tom mnohokrát v této sezóně přesvědčil, zvláště v úvodu jara. V poslední době však opětovně našel ztracenou pohodu a čtyřikrát v řadě bodoval. Vše však bylo podloženo kvalitním a svědomitým, zodpovědným výkonem. V čele s pozornou obranou. A také konečně s úspěšnou koncovkou v šancích.

Problémem může být nyní poněkud prořídlý kádr. Že však není nic tak zlé, jak se může na první pohled zdát, naznačil ve Vratimově i debutující dorostenec Artur Sroka. Ten na kraji obrany odehrál celý zápas a rozhodně nezklamal. Naopak, potvrdil potenciál. Jaké bude složení základní jedenáctky pro domácí zápas je však v tuto chvíli nejisté. A jasno bude nejspíš až těsně před zápasem. Co už se však s největší pravděpodobností měnit nebude, to je delegace rozhodčích. Zápas bude řídit Martin Zelený, jemuž budou jako asistenti k ruce pánové Michal Gasnárek a Luboš Drozdy. Pro Martina Zeleného to bude jeho první utkání řízené v Šumperku.