Výběr U12 (ročník 2012) po utkání v Uničově 12. 5. 2024.

Víkend tří skvělých comebacků (přehled víkendu 11.-12. 5. 2024)

Dalších osm zápasů našich žákovských, dorosteneckých a mužských výběrů máme za sebou. A pouze dorostenci nestačili v zápasech druhé nejvyšší dorostenecké soutěže na kvalitní výběry ligového Zlína. Za to hned tři týmy předvedly fantastický comeback v zápasech, kde soupeř sahal po všech bodech. Jenže kromě divizního áčka, které ve Vratimově získalo remízu 2:2 gólem z 81. minuty, se osudu vzepřely i další dva výběry. Starší žáci kategorie U14 pak dokonce Porubě zasadily v posledních minutách dva góly a zcela otočily průběh. A o dva roky mladší kluci pak v Uničově trefili bod gólem již v nastavení.

REZERVA DOMA PŘEHRÁLA PETROV-SOBOTÍN A VEDE UŽ O 4 BODY

O výsledcích áčka už jsme psali a zmínili se. Ve Vratimově značně oslabený kádr nedal kůži lacino, předvedl silný výkon fyzicky i morálně a dokázal na hřišti třetího celku tabulky vybojovat bod. A to ještě navíc ve chvíli, kdy dlouho prohrával o gól a soupeř dobře bránil. Křest ohněm si prožil Artur Sroka, který jako divizní debutant odehrál na kraji obrany celý zápas. První minuty v divizi pak zapsal i Jan Minář. Celá reportáž je pak na webu zde. Důležité utkání hrála ale i rezerva. Ta se doma představila proti výběru SK Petrov-Sobotín.

12. 5. 2024
7 - 0
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
12. 5. 2024 10:00 Okresní přebor 2023/2024 21. kolo 50

Po zaváhání Starého Města i mohelnické rezervy měl náš záložní tým mužů šanci odskočit na čele tabulky do většího vedení. V cestě jim stal výběr Petrov-Sobotín, který se v posledních kolech trápí a po týden starých vítězstvích Jestřebí a Úsova klesl dokonce na poslední místo tabulky. V Šumperku však dlouho předváděl sympatický výkon.

Hosté se nechtěli jen stáhnout do obrany a urputně bránit, ale hrozili i z výpadů a ofenzivních aktivit. V osmnácté minutě se však náš tým dostal do vedení. Nařízený pokutový kop proměnil David Komínek. Důležité uklidnění přinesl o deset minut později zásah Jana Klimeše. I tak se dlouho oba týmy přetahovaly ve hře, soupeř i za tohoto stavu držel tempo a byl hodně nepříjemný. Rozhodující momenty přišly přibližně po hodině hry. Nejprve v 57. minutě se prosadil Lukáš Karger a definitivní zlom nastal o šest minut později. Michal Matoušek po faulu, kterým zmařil naši šanci, musel do sprch.

Poté se již utkání drželo pod kontrolou domácím celkem. Ten ještě do konce zápasu vstřelil další čtyři branky a nakonec pro hosty poněkud kruté vítězství 7:0 tedy přineslo toužebné tři body. Na čele soutěže jsme tak odskočili Starému Městu na rozdíl čtyř bodů. Pět kol před koncem však i nadále není nic jistého a souboj o postup do krajské soutěže je pořád otevřený. Navíc oba celky ze špice tabulky čeká vzájemný duel, a to ve Starém Městě.

FK Šumperk B – SK Petrov-Sobotín 7:0 (2:0)

Góly: 18. z pen. a 78. Komínek, 28. Klimeš, 57. Karger, 63. Přikryl, 67. Šebela, 88. Fiala. Žlutá karta: Komínek (ŠUM). Červená karta: 63. Matoušek (P-S). Rozhodčí: Petr Musil. Diváci: 50.
FK Šumperk B: Žanda – P. Dostál, Komínek, Vicenec, Přikryl, Simon, Stašák, Churavý, Š. Valenta, Karger, Scheuter, Klimeš, Krahula, Vepřek, Fiala, Šebela.
SK Petrov-Sobotín: Voznica – Liďák, Kašpar, Šenekl, Dorňák, Divín, Skalák, Matoušek, J. John, Vašíček, Chromík, S. John, Stromšík, Dítě, Minarik, Troják.

tĚŽKÁ PRÁCE STARŠÍHO DOROSTU VE zLÍNĚ

12. 5. 2024
10 - 0
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
12. 5. 2024 10:30 Moravskoslezská liga st. dorostu 2023/2024 25. kolo 50

Zlínský výběr U18 potvrdil, že patří k nejlepším týmům v soutěži. A bohužel neměl s našimi kluky slitování. Hned pěti góly se blýskl domácí kapitán Karel Chytil, hattrick si připsal i Denis Komárek. Trenéři dorosteneckého výběru navíc museli postrádat svou oporu, Artura Sroku, který den předtím debutoval v divizním áčku na půdě Vratimova.

Dvojice Chytil – Komárek úřadovala již v první půli, kdy třemi góly zajistila zlínskému celku pohodlné vedení. Ve druhé půli se bohužel domácí rozstříleli a hlavně závěr v podobě čtyř branek během jedenácti minut byl krutý. Konečná prohra je nelichotivá, bohužel však potvrzuje, jak kvalitní dokážou být výběry do 18 let ligových celků. Šanci na reparát bude mít náš dorost v neděli 19. května, kdy v 10:30 na svém hřišti přivítá 14. Hlučín.

Zlín U18 – Šumperk U19  10:0 (3:0)

Góly: 9., 37., 53., 61. a 82. Chytil, 18., 79. a 90. Komárek, 50. Jeřábek, 84. Marek. Žluté karty: Nevrlý, Hájek (oba ŠUM). Rozhodčí: René Vymazal. Diváci: 55. Hráno 12. 5. 2024 od 10:30 ve Zlíně v Sokolské ulici
Zlín:
 Vystrčil – Žabčík, Dvořák (46. Marek), Komárek, Soboljev (46. Jeřábek), Pacík, Hodulák, Chytil, Otépka (46. Vavřík), Ševčík (65. Ulrych), Hordienko (65. Hošťálek).
Šumperk: Hýžďal – Bližňák, Nevrlý, Zelinka, Galík (75. Kodeš), Jiroš, Minář, Kucharčuk, Doležal, Ferron (46. Mazák, 68. Látal), Slezák (46. Hájek).

Mladší dorost proti favoritovi na další body nedosáhl

12. 5. 2024
4 - 0
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
12. 5. 2024 12:45 Moravskoslezská liga ml. dorostu 2023/2024 25. kolo 32

V polovině ligové tabulky si lebedí mladší dorostenci U16 ze Zlína. A nijak jejich pozicí nakonec neotřásl ani souboj s našimi mladíky. Ti na jaře již dokázali sebrat o body lecjakého soupeře, tentokrát však odjeli ze hřiště na Sokolské ulici s prázdnou. O osudu zápasu přitom rozhodla již první půle zápasu.

Dlouho se náš tým držel, přičemž v týmu opět měli převahu spíše také hráči do šestnácti let, doplnění i o starší žáky. Nakonec ale zlomili šumperský odpor zlínští hráči ještě v první půli. Ve 28. minutě se prosadil Michael Uhlíř, aby ještě v následující desetiminutovce dvakrát skóroval Adrián Kozáček. Vedení 3:0 rychle vybojované domácí celek uklidnilo. Oba týmy pak dlouho čekaly na další zásah, přičemž o ten poslední se postaral znovu domácí hráč. V 78. minutě pojistil zlínské vítězství střídající Michal Hlava.

V dalším kole se naši kluci opět představí doma, v neděli 19. května přivítají od 12:45 celek z Hlučína. Ten je aktuálně čtrnáctý a vítězství našeho celku by znamenalo přiblížení se soupeři na rozdíl jediného bodu.

FC Zlín U16 – FK Šumperk U17 4:0 (3:0)

Góly: 34. a 37. Kozáček, 28. Uhlíř, 78. Hlava. Žluté karty: Navrátil, Šmédek, Uhlíř – Mazák, Hájek. Rozhodčí: Adam Slováček. Diváci: 32. Hráno 13. 5. 2024 od 12:45 ve Zlíně na Sokolské ulici.
Zlín:
 Slavík – Šnajdárek, Navrátil, Kozáček (65. Dančák), Veselý (15. Hlava), Šmédek, Uhlíř, Jakeš (46. Gřešák), Sotolář (46. Trtek), Vaněk, Dressler (65. Psota).
Šumperk: Urban – Churavý (58. Škrabal), Horký, Hájek, Látal, Kodeš (35. Doležel), Vlk, Mazák, Šalamoun (71. Kopecký), Ferron, Ježek.

Výběr do 15 let ukočíroval ofenzivně nenasytnou Porubu

11. 5. 2024
2 - 1
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
11. 5. 2024 10:00 MSŽD st. žáků U15 (sk. E) 2023/2024 22. kolo 60

Dramatický boj s Porubou dopadl úspěšně. Diváci viděli na Tyršově stadionu tři branky, všechny v úvodní půlhodině hry. A pak už to bylo jen okusování nehtů rodičů, zda to kluci udrží. Přitom již ve 12. minutě rozjásal svůj tým Jakub Bečvář a Šumperk vedl nad ostravským soupeřem 1:0. Radost vydržela pouze sedm minut, když se František Malenovský a poslal duel znovu do nerozhodného stavu. O výhře šumperských barev nakonec rozhodl symbolicky kapitán. Ve 28. minutě se hosté dopustili ve vápně prohřešku a k exekuci pokutového kopu se postavil Martin Doležel. Brankáři Dluhošovi v ostravské svatyni dokázal dostat míč za záda. Vedení 2:1 pak i přes veškerou snahu obou mužstev o další gól setrvalo až do závěrečného hvizdu.

Suverénně nejofenzivnější tým soutěže tedy dokázal na Tyršáku dát pouze jedinou branku, a to mu na body nestačilo. Naopak náš výběr bodoval již potřetí v řadě.

Šumperk U15 – Poruba U15 2:1 (2:1)

Góly: 12. Bečvář, 28. Doležel (pen.) – 19. Malenovský. Žluté karty: Šalamoun, Karger – Knap. Rozhodčí: Pavel Jílek. Diváci: 60. Hráno 11. 5. 2024 od 10:00 na Tyršově stadionu v Šumperku.
Šumperk U15:
Vondra – V. Bessonov, Bečvář (60. Vaculík), Škrabal, Šalamoun (65. Potočka), Brázda, Karger, Ruprecht, Doležel, Michal (29. Doležal), Vaculík (60. Y. Bessonov).
Poruba U15: Dluhoš – Holuša, Vu Minh, Malenovský, Ambrož, Knap, Blažek, Pavlík, Šimský, Harasim (60. Felzman), Klein (65. Markov).

Fantastický obrat, chromý ochromil hattrickem porubu

11. 5. 2024
4 - 3
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
11. 5. 2024 12:00 MSŽD st. žáků U14 (sk. E) 2023/2024 22. kolo 50

Jeden z vrcholů sezóny mají za sebou hráči starších žáků kategorie U14. Doma dlouho jen naháněli porubské soupeře, aby přišel naprosto zdrcující comeback v závěru utkání. A zatímco hosté během pár chvil přišli o vše, naši zasadili tři body na pažit šumperského trávníku. Zápas přitom začal parádně, již ve třetí minutě se do míče opřel Jakub Chromý a naznačil, že tento den si nazul střelky – 1:0.

Porubští však dokázali chvíli před přestávkou srovnat. O gól do šatny se postaral Matěj Vašťák. A jak ostravský celek uzavřel první půli, tak i druhou začal. Martin Ezequiel Berka ve 46. minutě poslal Porubu do vedení. Radost hostům vydržela tři minuty, když podruhé v zápase promluvila kopačka Jakuba Chromého. Dvanáct minut se pak oba celky snažily zlomit zápas na svou stranu a zdálo se, že to dokázala Poruba. V 61. minutě skóroval Jan Valeček a hosté podruhé v utkání vedli.

Dramatický souboj se poté nachýlil ke svému závěru, Porubští byli blízko vítězství. Jenže neudrželi ho. Senzační obrat obsatarali naši hráči doslova v posledních minutách. V 77. minutě srovnal Jan Lang a v celotýmové euforii pak ještě přidal náš výběr vítěznou trefu. V 79. minutě propálil gólmana Višnického Jakub Chromý a nejen že zkompletoval hattrick, ale hlavně obrat v duelu. Fantastická jízda za vítězstvím byla po zásluze korunována.

Šumperk U14 – Poruba U14 4:3 (1:1)

Góly: 3., 49. a 79. Chromý, 77. Lang – 39. Vašťák, 46. Berka, 61. Valeček. Bez karet. Rozhodčí: Tomáš Chodura. Diváci: 40. Hráno 11. 5. od 12:00 na Tyršově stadionu v Šumperku.
Šumperk U14:
Nitsche – Ošlejšek, Juřena, David, Chromý, Páleník, Hatoň, Lang, Horák, Palkovič, Strnad, Neoral, Rašner, Rolinek, Potočka, Jícha, Unzeitig, Straka.
Poruba U14: Višnický – Berka, Láníček, Fiala, Kuča, Valeček, Vašťák, Zapletal, Juřeníková, Třos, Kučerenko, Juřena, Maniatis, Surovec.

Výběr U14 (ročník 2010) po domácím obratu na 4:3 z posledních minut duelu proti Porubě, 11. 5. 2024
Výběr U14 (ročník 2010) po domácím obratu na 4:3 z posledních minut duelu proti Porubě, 11. 5. 2024

Prejda vynuloval Uničov a tým U13 slavil na Hané cenný skalp

12. 5. 2024
0 - 2
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
12. 5. 2024 14:00 Liga SpSM ml. žáků U13 - sk. 9.-16. 2023/2024 9. kolo 50

Pouhé čtyři body dělily oba regionální rivaly v tabulce nadstavbové části SpSM U13, skupiny Sever, v kategorii U13. Uničov navíc vstupoval do zápasu s výbornou formou, když v posledních třech zápasech vždy vyhrál a dohromady nasázel 33 branek. O to větší nebezpečí, že domácí nemají v týmu vyloženého střelce, ale o své góly se umí rovnoměrně podělit. A nebezpečí tak hrozí ze všech stran. Naši mladší žáci však defenzivně duel v Uničově skvěle zvládli.

Spokojený s výkonem svých svěřenců, kteří v první půli odehráli za stavu 0:0, mohl být i trenér Jakub Bauer: „V zápase týmů z popředí tabulky jsme chtěli určovat tempo hry a minimalizovat čas soupeře na míči bez časoprostorového tlaku. Utkání v první půli přineslo šance na obou stranách, druhá půle se již herně i výsledkově odehrála v náš prospěch.“ Ten tak ve druhé půli mohl se svým asistentem a jinak i důležitým hráčem divizního áčka Markem Horkým slavit úspěch. Klíčové branky přišly z kopaček Tomáše Unzeitiga v 56. minutě a Petra Vašíčka v 78. minutě. Respekt za skvělý výkon si však zaslouží celý tým, do posledního hráče. „Oproti předchozím zápasům jsme se zlepšili v organizaci defenzivní činnosti, a to počínaje už výkonem útočníků v defenzivní fázi hry,“ doplnil Bauer.

I přes výborný výsledek a výhru 2:0 je ale pořád co zlepšovat. „Naopak nás trápila pasivita v útočné fázi, kdy jsme nahoře mnohokrát čekali, jak si s výstavbou poradí obránci a záložníci a nevytvořili jsme adekvátní nabídku. Hráči však za nasazení, vůli a týmové pojetí hry zaslouží pochvalu,“ poslal poděkování svým svěřencům Bauer. Šumperský celek se tak sice v nadstavbové části drží na druhém místě za Třincem, ale ztráta třech bodů je zpoplatněna hlavně tím, že náš tým má o tři odehrané zápasy méně. A hned v tom příštím v sobotu 18. 5. přivítají naši kluci od 10:00 právě hráče Třince.

SK Uničov – FK Šumperk 0:2 (0:0)

Góly: 56. Unzeitig, 78. Vašíček. Bez karet. Rozhodčí: Erik Dohnal. Diváci: 50. Hráno 12. 5. 2024 od 14:00 v Uničově.
SK Uničov: Vrbka, Běhal – Černý, Polák, Hlaváček, Helekal, Novák, Uminský, Podešva, Hwozdecki, Dosoudil, Pešta, Benda, Krajc, Seidl, Richter. Trenér: David Syrůček.
FK Šumperk: Prejda – David, Kolomazník, Ondra, Ambros, Unzeitig, Straka, Vašíček, Novák, Daniel, Kotrle, Berka, Dan. Kamlar, Dom. Kamlar, Fojtík. Trenéři: Jakub Bauer a Marek Horký.

Stíhající jízdu týmu U12 korunovalo vyrovnání v nastavení

12. 5. 2024
2 - 2
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
12. 5. 2024 16:00 Liga SpSM ml. žáků U12 - sk. 9.-16. 2023/2024 9. kolo 50

Strhující zápas nabídl souboj mladších žáků kategorie U12 v Uničově. Duel hraný v atraktivní a pro mládež netradiční čas v 16:00, v takovém českém fotbalovém prime time, přinesl velký comeback. Domácí naskočili do zápasu v silném a početném složení, náš tým opět využil i některých kluků ze starší přípravky. Jmenovitě čtyřlístek Strnad, Klein, Žižka a Švenda.

Uničovští vstupovali do zápasu jako lídr tabulky, navíc v rámci nadstavbové části s výbornou bilancí devíti výher z devíti zápasů. Na prodloužení této skvělé série bylo zaděláno i tentokrát. V první půli se prosadil Vojtěch Štrbík, dlouho otevřená bitva pak přinesla další zásah v 56. minutě. To Vojtěch Němeček poslal Hanáky do vedení o dvě branky. Jenže nebyl všem dnům, v tomto případě spíš hracím minutám konec. A Uničov nakonec o první body v nadstavbě přišel. Třináct minut před koncem základní hrací doby snížil kapitán Adam Luknár a vyrovnání přišlo v poslední možnou chvíli. V již nastaveném čase zaúřadoval kanonýr Vojtěch Šarman a vystřelil cennou remízu 2:2.

SK Uničov – FK Šumperk 2:2 (1:0)

Góly: 24. Štrbík, 56. Voj. Němeček – 67. Luknár, 80+1. Šarman. Bez karet. Rozhodčí: Erik Dohnal. Diváci: 50. Hráno 12. 5. 2024 od 16:00 v Uničově.
SK Uničov:
Vágner – Poštulka, Voj. Němeček, Vác. Němeček, Košťálek, Napolitano, Filinský, Mikulanin, Ondruch, Horník, Štrbík, Chren, Petera, Mánek, Švarc, Kačo, Štefek, Šenk. Trenéři: Lukáš Filinský a Pavel Ondruch.
FK Šumperk: Szalay – Strnad, Smékal, Nguyen, Matějček, Mareček, Luknár, Křesina, Dařílek, Hubáček, Klein, Žižka, Šarman, Urban, Švenda. Trenéři: Petr Strnad a Marek Neoral.

Výběr U12 (ročník 2012) po utkání v Uničově 12. 5. 2024.
Výběr U12 (ročník 2012) po utkání v Uničově 12. 5. 2024.