Znak klubu FK Jeseník

Derby je naše! Třígólové vítězství pečetil v druhém poločasu Šidlík

Po jasném vítězství doma proti poslednímu Bruntálu pak o dva týdny později zamířil do Šumperku tým z předposledního místa, FK Warex Jeseník. A šumperský celek předvedl poctivý výkon, kterým dokráčel k pohlídanému vítězství 3:0. Výhra přitom mohla být podstatně vyšší, ale hlavně v první půlhodině a v závěru utkání se nedařilo využívat šance. Petr Linet pak ještě zahodil i pokutový kop. Přesto pak diváci po zásluze odměnili šumperské hráče potleskem.

2. 6. 2024
3 - 0
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
2. 6. 2024 17:00 Divize F 2023/2024 28. kolo 190

Hromadu zahozených šancí pak vykoupila penalta

Již od úvodních minut si náš celek vytvářel šance a z aktivity pak narůstal i počet standardních situací, primárně rohů. Z nich centry Patrika Strnada zatápěly hostům. V osmé minutě ze čtvrtého rohu napálil Patrik Strnad velmi zajímavý míč přímo do předbrankového prostoru. Balón se navíc zastavil ve zbytku louže, kterou předzápasová průtrž vytvořila přímo před brankou. Jenže se nepodařilo míč doklepnout do sítě. O minutu později netrefil Ostrovka na zadní tyči, po čtvrthodině hry chtěl tlak zakončit vedoucí brankou Strnad. Ale minul šibenici, když zkoušel skórovat přímo z rohu. V 19. minutě měl další šanci Elšík, jeho pokus na přední tyč pokryl Vajda.

I nadále byl náš celek aktivnější, držel míč a řídil hru. Ve 23. minutě pálil zpoza branky Strnad, ale minul. Elšík vzápětí již mířil mezi tyče, ale opět jen do míst, kde stál Vajda. Ve 25. minutě mohli otevřít skóre hosté. Rozehráli rychlou akci, ale ve finální fázi místo koncovky zvolili Jeseničtí již zbytečnou přihrávku navíc. A tu naše obrana pokryla. Hned z protiútoku pálil halfvolejem Smrž, ale míč znovu jen doskákal do náruče Vajdovi. O další minuty později jesenický brankář odkopával vyběhnutý z branky, ale našel jen Strnada. Ten bleskově zkrotil míč na hruď a vypálil na vzdálenější tyč, kam by to nestihl Vajda doběhnout. Ale míč skončil mimo branku.

A i přes hromadu spálených šancí si náš celek stále trpělivě zkoušel tvořit šance. Parádní střelu vyslal na Vajdu mladík Sroka, tvrdá dělovka ale také neskončila v síti. A tak pomohl až faul hostů. Cekuras ve vápně stáhl Šidlíka a nejen že obdržel červenou kartu, následovala i penalta. K ní se postavil PATRIK STRNAD a uspěl – 1:0. Nicméně nepoměr hráčů na hřišti otupil oboustranné tempo hry a do konce poločasu už se nic vážnějšího nestalo.

Šidlíkovo střelecké procitnutí vzalo Jeseníku šanci na body

Do toho druhého vstoupil náš tým znovu aktivně, ale již bez zraněného Marka Horkého, kterého nahradil o přestávce Stašák. Po Smržovi, který střídal již v průběhu první půle, to tak byl další zásah do sestavy. Nicméně právě Stašák se blýskl po třech minutách hry gólovou šancí, rána však bohužel minule levou tyč jesenické branky. Na druhé straně zkoušel srovnat Krézek, ale Kreizl neměl s jeho pokusem starosti. Hned vzápětí utekl na druhé straně Ostrovka, zkoušel místo kombinace vzít situaci na sebe. Ale míč skončil sražený na rohový kop. O dvě minuty později pak byl podruhé v utkání ve vápně faulovaný Šidlík a následoval další pokutový kop.

Tentokrát si míč na značku postavil Petr Linet, který den předtím skóroval z penalty za rezervní tým, když zamířil k tyči. Tentokrát volil zakončení alá Panenka, k jeho smůle však Vajda zůstal přikován na brankové čáře a míč chytil. Šanci na zvýšení náskoku měl poté Šidlík, v 66. minutě i Nízký, Jeseník ale držel pouze gólovou ztrátu a zároveň naději na zisk bodů. Přesto se nakonec šumperský tým dočkal. Ostrovkův pokus ještě Vajda chytil, ale v 72. minutě se na hranici vápna natlačil za posledního obránce MILOŠ ŠIDLÍK, udělal dva kroky a poté přízemní bombou k tyčce nedal Vajdovi již žádnou šanci.

Nadstandardně chytající mladík v brance Jeseníku pak zlikvidoval ještě další dva pokusy, hlavně na Skalského ránu se musel pořádně natahovat. Ani on však nezabránil ještě jednomu zásahu v podání domácích. Znovu se prosadil MILOŠ ŠIDLÍK, který tentokrát zasekl brejkovou situaci na hraně vápna, seběhl si do středu a ránou k tyčce pečetil výsledek duelu. Náš tým tak nakonec po zásluze dokráčel k hladkému vítězství 3:0 a po zaváhání Vítkovic v Polance se posunul dvě kola před koncem na sedmí místo ve vyrovnané horní polovině tabulky.

FK ŠUMPERK – FK WAREX JESENÍK 3:0 (1:0)

Góly: 39. Strnad (pen.), 72. Šidlík, 92. Šidlík. Žluté karty: Červeňák,Vajda,Cundrla,Mar.Bráblík (vše Jeseník). Červená karta: 37. Cekuras (Jeseník). Rozhodčí: Tomáš Řezníček. Diváci: 190.
Šumperk: Kreizl – Liďák, Ostrovka, Smrž (29. Sroka), Šidlík, Linet (63. Skalský), Horký (46. Stašák), Elšík (73. Slatinský), Nízký, Strnad. Antl.
Jeseník: Vajda – Cekura, Macura, Mart. Bráblík, Bouchal, Pechoušek, Planý, Krézek, Vaněk (68. Cundrla), Červeňák (79. Grulich), Mich. Bráblík (68. Bříza).