Logo týmu Sokol Bratrušov

Rezerva doma uhájila vedení v soutěži

Poslední vzpomínky na domácí souboj s Bratrušovem nebyly zrovna radostné. Sokol v Šumperku vyhrál 2:1 díky parádní trefé nůžkami. A i tentokrát chtěl našim hráčům Bratrušov zle zatápět a dlouho velmi svědomitě a dobře bránil. Naštěstí přišly dva momenty na konci sedmé desetiminutovky, které náš celek uklidnily. A výrazně nám pomohly získat tři velmi důležité body. V té době už bohužel na trávníku chyběl Bořivoj Bartoš, kterému přejeme brzké uzdravení.

5. 5. 2024
4 - 0
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
5. 5. 2024 15:30 Okresní přebor 2023/2024 20. kolo 220

Na Tyršův stadion dorazila na derby kola velmi slušná návštěva více než 200 diváků. Ta viděla usilovný výkon obou mužstev, kdy hosté velmi dobře bránili, naši kluci zase dlouho zahazovali šance. Zápas pak měl bohužel i jednu velmi nepříjemnou chvíli, kdy všem zatrnulo. Těžké zranění nohy Bořivoje Bartoše ml. z úvodu druhé půle otřáslo všemi hráči, na pár chvil pak oboustranně výkon opadl. Dvě slepené branky ale nakonec přinesly klid na naše kopačky.

Z divizního výběru přišli kluky herně podpořit Tomáš Morong a Martin Kreizl, který však nesebral pozici brankáře opoře béčka Jakubu Žandovi. Nýbrž z číslem 19 vyběhl do pole a nakonec se v zápase blýskl i parádním gólem. Morálně pak přišli podpořit rezervní celek i další kluci z hlavního mužstva. Během úvodních minut Bratrušov pečlivě a kvalitně bránil, náš tým sice zkoušel najít prostor na koncovku, ale bez efektu. Největší šanci si vypracovali naši hráči po čtvrthodině hry. Rychlá souhra skončila výbornou přihrávkou Vicence na Šimona Valentu, který poslal tvrdou bombu na zadní tyč. Bohužel však přesně do míst, kde stál brankář Anděl. A ten lapil dělovku do náruče.

Divoká mezihra pokračovala zakončením Kargera nad bratrušovskou branku, na druhé straně zkoušel pozornost Žandy Daniel Svoboda. Šumperský gólman si ale s dalekonosnou střelou poradil. Podstatně více dřiny musel brankář domácího celku vyvinout ve 33. minutě, to se po chybě v defenzívě dostal do zakončení Pantlík. Žanda ale předvedl pohotový zákrok. A pak udeřilo na druhé straně. Po rohovém kopu se míč dostal až k ŠIMONU VALENTOVI, který tentokrát již zacílil do míst, kam Tomáš Anděl dosáhnout nedokázal – 1:0!

I další rohový kop našeho celku zavařil hostům, Morongovu ránu ještě obránci zablokovali, následný pokus koho jiného než Šimona Valenty šel tentokrát vysoko nad. Další důležité momenty se odehrály až ve druhé půli. V ní se obraz hry moc neměnil, náš celek tvořil hru a hosté bránili v defenzivním bloku, který řídil zkušený Libor Demeter. A na hrotu se pak do brejku snažili dostat jeho spoluhráči. V tomto směru byl aktivní hlavně Jordan Cakirpaloglu. V 53. minutě se odehrál moment, který na trávnících nechce nikdo vídat vůbec. Bořivoj Bartoš obětavě zachraňoval na brankové čáře, nešťastně však dopadl a těžce si zranil nohu. Už od prvních chvil bylo jasné, že došlo k těžkému úrazu.

Ihned byla volána zdravotnická pomoc, za potlesku tribun pak ještě krom bolestivých výkřiků podpořil srdcař z Bratrušova své spoluhráče. Ti až do konce utkání bojovali, snažili se zaskočit šumperskou obranu a stejně jako v posledním měření sil hraném na hlavní ploše Tyršáku otočit duel. Tentokrát jim ale nepřálo ani štěstí. Rozhodly dva slepené góly v 69. a 70. minutě. Dvě minuty předtím se MARTIN KREIZL, hlavním fotbalovým povoláním brankář, snažil hlavou zakončit k tyči, ale ještě minul. Slavit mohl hned vzápětí. Gólmanský trénink prodal ve výskoku vprostřed vápna, zavěsil se do vzduchu a hlavou precizně umístil míč do bratrušovské branky.

A prakticky okamžitě po rozehrávce se pokusil přes napadajícího LUKÁŠE KARGERA rozehrát Patrik Turek, jenže napálil nohy šumperského hráče tak prudce, že míč se odrazil směrem na bratrušovskou branku. A gólman Anděl, který se vyběhnutý nabízel na rozehrávku, se již nestačil vrátit včas – 3:0. Šumperští mladíci proti bratrušovským bojovníkům měli v závěru více sil, krásnou akci pak na pravém křídle předvedl Libor Vicenec a míč servíroval DAVIDU KOMÍNKOVI v poslední minutě řádné hrací doby prakticky před prázdnou branku. Rezervní tým tak vyhrál 4:0 a udržel se o dva body před staroměstským Baníkem. Naopak zaváhala mohelnická rezerva, která tak na náš celek ztrácí již pět bodů.

Závěrem znovu posíláme psychické síly Bořkovi Bartošovi, chlape drž se a ať jsi brzo zase v pořádku.

FK Šumperk B – TJ Sokol Bratrušov 4:0 (1:0)

Góly: 34. Š. Valenta, 69. Kreizl, 70. Karger, 90. Komínek. Žluté karty: Komínek – Málek, Pantlík. Rozhodčí: Ludvík Žák. Diváci: 220.
FK Šumperk B: Žanda – Morong. P. Dostál, Vicenec, Přikryl, T. Valenta, Simon, Karger, Š. Valenta, Musílek, Scheuter. Střídající: Vepřek, Klimeš, Komínek, Churavý, Fiala, Kreizl, Šebela.
TJ Sokol Bratrušov: Anděl – Turek, Cakirpaloglu, Žižka, Demeter, Prucek, Belko, Bartoš, Kantor, Málek, Pantlík. Střídající: Szapoval, Hlavinka, Vamvakaš, Prokop, Svoboda, Matys.

Video