Znak klubu FK Šumperk

Výběr starší přípravky zazářil v Petřkovicích na Landek Cupu

Extrémně náročný týden má za sebou výběr starších přípravek. Absolvoval okresní finále McDonald’s Cupu, dva zápasy okresního přeboru starší přípravky a hlavně dvoudenní Landek Cup. A v Petřkovicích, kde se pravidelně kvalitní podnik koná, nechali naši hráči významnou stopu. Na turnaji totiž kluci prohráli jen jediné utkání. A druhé místo z 28 týmů je skvělý počin.

Landek Cup: Odveta s Baníkem přinesla radost soupeři

Na petřkovickém turnaji odehrál náš celek dohromady deset zápasů. A rozhodně nešlo o jednoduché duely. Na Landek Cup 2024 se sjelo celkem 28 týmů, ty byly rozděleny do čtyř skupin.Ve skupině B se kromě našeho výběru objevily i silné celky například Žiliny či Baníku Ostrava. Právě tyto dva týmy se našim klukům postavily hned v úvodu do cesty. A zmíněné duely dopadly skvěle, výborný start do turnaje byl podtržen výsledky 5:2 s Žilinou a dokonce 2:1 s Baníkem! V dalších zápasech skupiny hrané v sobotu 4. května již naši kluci hladce dokráčeli k výhrám a do nedělního dění tak vstupovali bez ztráty bodu.

A nedělní boje byly samozřejmě ještě těžší. Ale po výhře 4:0 se Zlínem, 5:2 s Třebišovem a 4:2 se Star Goal Academy ze Staré Ľubovny došlo na boj o titul. V něm se naši kluci znovu střetli s Baníkem Ostrava. A tentokrát to byl soupeř, kdo o gól vyhrál, a to poměrem 2:1. Kluci tak sice zůstali těsně pod vrcholem prestižního podniku, odvezli stříbro, ale i tak jim patří obrovská gratulace za skvělou reprezentaci města a klubu.

O tom, jak významnou stopu nechal náš celek na Landek Cupu, hovoří i individuální trofeje, které někteří naši hráči posbírali. Otto Wonke byl vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje. „Celý tým neskutečně držel celý turnaj, naprosto famózními zákroky,“ prozradil trenér Marek Neoral, který společně s Petrem Strnadem dovedli kluky k úspěchu na petřkovickém turnaji. Kromě již zmíněn ceny neodjel z prázdnou ani Mikuláš Strnad. Ten nastřílel 25 branek a stal se druhým nejlepším střelcem turnaje. A speciální trofej pak obdržel František Švenda. „Zúčastnil se již 4. ročníku turnaje, to je senzační počin,“ zdůvodnil zisk ocenění Neoral. Ten si neodpustil ještě jednu poznámku. „Obrovské poděkování patří skvělým rodičům, které bylo vážně slyšet a byli přikladnými fanoušky, co výborně podporovali hráče. Moc díky i pořadatelům, byl to famózní turnaj,“ uzavřel Neoral.

Přehled výsledků týmu na Landek Cupu

sobota 4. května
Juventus Žilina 5:2
Baník Ostrava (modrá) 2:1
výběr dívek OFS Frýdek-Místek 7:0
FC Heřmanice Slezská 6:0
FC Hlučín II 12:0
FK Baník Albrechtice 5:1
neděle 5. května
FC Zlín 4:0
Slavoj Trebišov 5:2
Star Goal Academy Stará Ľubovna 4:2
Baník Ostrava (modrá) 1:2

Sestava týmu FK Šumperk na Landek Cupu

Brankář Otto Wonke, do pole Michal Adamuška (5 gólů), Filip Juřena, Jan Kašpar (3), Radim Klein (3), Lukáš Kratochvíl, Mikuláš Strnad (25), Dominik Šebesta (1), František Švenda (10), Niko Tomaj (1), Matěj Válek (2), Patrik Vidím, Samuel Žebrok, Jakub Žižka.

Suverénní jízda v McDonald’s Cupu

Nicméně tento tým měl nabitý celý týden. Zúčastnil se také okresního finále prestižního McDonald’s Cupu a nedal soupeřům z okresu šanci. Vyhrál všech pět utkání s celkovým skóre 58:5 a suverénně postoupil do další fáze turnaje. Tohoto klání se samozřejmě naši hráči zúčastnili pod hlavičkou partnerské základní školy Sluneční.

Na okresním finále se náš tým střetl s pěti školami, například se štíteckou či se zábřežskými školami z ulic Školská a Boženy Němcové. Šumperk reprezentovala i jednička, tedy škola z ulice Dr. Eduarda Beneše. A kompletní šestici uzavřela škola ze Starého Města pod Sněžníkem. Bez nejmenších potíží vyhrála Sluneční všechna utkání, například v konečném pořadí druhou štíteckou školu porazila 9:2. Tým tak postoupil do další fáze turnaje.

Nutno rovnou dodat, že podobně suverénně si vedl i mladší výběr ZŠ Sluneční na turnaji kategorie B, tedy pro žáky 1.-3. tříd. I tento výběr tedy postoupil do další fáze, když za sebou na stupních vítězů nechal školy z Leštiny a z Mohelnice. I tihle hráči tedy kategorie mladších přípravek, vesměs svěřenci našich trenérů koučujících tyto výběry, si mohou brousit zuby na účast v krajském finále a věříme, že se porvou o co nejlepší výsledek.