Znak klubu SFC Opava

Skvělé! Opavská jízda skončila v Šumperku!

To, co jsme si všichni přáli, konečně vyšlo! I doma se nám podařilo urvat všechny tři body a to proti soupeři, který mířil na Tyršův stadion s nemalými ambicemi. Náš celek ale předvedl to, co jsme byli zvyklí vídat na podzim. A soustředěná hra podpořená výbornou defenzívou přinesla ovoce. Navíc konečně protrhl střelecké trápení i Miloš Šidlík, do hry se vrátil po zranění Petr Nováček. Spokojenost tak nakonec nepokazil ani gól v poslední minutě.

4. 5. 2024
2 - 1
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
4. 5. 2024 16:30 Divize F 2023/2024 24. kolo 120

Sedm zápasů bez prohry, během dubna bez jediné inkasované branky. Solidní pověst předcházela druhý tým tabulky, opavskou rezervu, před zápasem v Šumperku. Na jednu stranu varování a jasná zpráva o kvalitě soupeře. Na stranu druhou motivace tohle vše utnout. Slezský FC navíc dovezl silnou sestavu, ať už s kanonýrem Veličkou, tak i se zahraničními akvizicemi Whiffenem a Kimem. Náš tým naopak na běhavé mladíky nasadil stejně tak rychlonohé hráče. Po zranění se navíc do kádru vrátil Nováček, do základu pak Skalský se Stašákem.

Šidlík ukončil svůj gólový půst v nejdůležitější moment

Dlouhé minuty se hrál oboustranně opatrný zápas, ve kterém se diváci marně snažili vyhlížet nějakou střelu či zajímavou akci. Ta přišla po čtvrthodině hry, ale Skalský ránu soupeře zblokoval. A pak přišly momenty našeho týmu. Přihrávku do vápna dostal Stašák, snažil se z první zakončit, ale trefil ve snaze rychle zakončit jen svou druhou, stojnou nohu. Na malé měli Opavští ve 22. minutě. Po špatné kombinaci v rozehře se dostal k míči Patrik Strnad, všiml si vyběhnutého brankáře Hafery a drze zakončil. Nicméně gólman Slezanů, byť podklouzl, vytěsnil technickou střelu konečkami prstů na roh.

Šance našeho týmu se načítaly a ve 26. minutě po přímém kopu znovu nechybělo moc. Strnad tentokrát poslal na přední tyč a tam se do zakončení hlavou položil Ostrovka. Lehká změna směru míč poslala na zadní tyč a všichni přítomní pak jen netrpělivě vyhlíželi, jak celá situace dopadne. Balón však ležérně doklopýtal vedle tyčky. Divákům zatrnulo po půlhodině hry. Na kluzkém trávníku malá domů Bílému odskočila od nohy a hosté byli blízko obrovské šanci. Jenže napadají hráč skluzem poslal míč spoluhráči do ofsajdového postavení a štěstí tentokrát přálo našemu celku.

Závěr první půle patřil našemu celku. Ve 37. minutě dlouhý aut prodloužil Horký a po zmatku v obraně Opavy signalizovali naši hráči nejprve ruku, poté i faul ve vápně. Ale hosté míč odvrátili a sudí ani jednu situaci nařízením pokutového kopu neřešil. O tři minuty později ale stadion mohl slavit. I přes hodně ostré dohrání od faulujícího Chládka dokázal Horký poslat výborný míč na rozběhnutého MILOŠE ŠIDLÍKA. Šumperský hroťák se dostal do samostatné akce a poté přesnou ránou obstřelil Haferu – 1:0! Neprůstřelnost Opavy skončila po 555 minutách a ukončil ji hráč, který naopak čekal na gól skoro dvakrát tak dlouhou dobu – 1061 minut. Snad je to čekání u konce a teď to bude padat dál.

Opavská trefa přišla naštěstí pozdě

Hosté do druhé půle vyběhli s Ligačem v kádru, když hřiště opustil jihokorejský mladík Kim, který se v první půli moc do hry nedostal. Nicméně než se hosté pokusili najít cestu k vyrovnání, tak jsme vedli o dvě branky. Míč proskákal ve vápně až k MARTINU SKALSKÉMU, jehož pohotová hlavička přeletěla Haferu. Ten se marně natahoval po míči. A vedení 2:0 bylo pro další osud zápasu velmi důležité. Hosté, kteří téměř 2 měsíce nepoznali hořkost porážky, se marně snažili dostat do hry. A postupem času se naopak na hřišti začalo jiskřit a narostla nervozita.

A tak, zatímco do 55. minuty sudí Brázdil spíš kartami šetřil, poté je musel tahat skoro pořád. Během dvou minut to stihl dokonce čtyřikrát, což nejvíce odnesl zkušený Matěj Helebrand. Ten nejprve v přerušení zbytečně nakopl Filipa Nízkého, a o dvě minuty později po dalším faulu, tentokrát ve hře na unikajícího hráče, už musel po červené kartě opustit hřiště. Po hodině hry tak museli Opavští do deseti a naděje Slezanů povážlivě klesly. Klíčové však bylo, že šumperská parta velmi pozorně bránila opavský tým a ten marně hledal cestu k ohrožení Richarda Bílého. Přesto se Opava dočkala. Ve třetí minutě nastavení hosté vyhráli osobní souboj v půlce hřiště, rozehráli rychlou akci a Bohdan Velička tváří v tvář Bílému trefil na přední tyč. Naštěstí to bylo vše, co hosté stihli. Hned po rozehrávce rozhodčí ukončil zápas a náš celek tak poprvé na jaře vyhrál doma! Konečně!

FK ŠUMPERK – SFC OPAVA b 2:1 (1:0)

Góly: 40. Šidlík, 51. Skalský – 90+3. Velička. Žluté karty: Šidlík, Elšík, Strnad, Horký, trenér Merta – Helebrand, Pejša, Wehowský, vedoucí týmu Pospěch, po utkání Velička. Červená karta: 60. Helebrand (SFC). Rozhodčí: Petr Brázdil. Diváci: 120.
Šumperk: Bílý – Stašák, Ostrovka, Smrž, Šidlík (79. Nováček), Skalský (90. Morong), Horký, Elšík (87. Slatinský), Nízký, Strnad, Antl.
Opava B: Hafera – Helebrand, Celta, Jaroszek (61. Wehowský), Pejša, Kim (46. Ligač), Hendrych (75. Ščudla), Sochor (75. Šrek), Chládek, Whiffen, Velička.

Video