Znak klubu SFC Opava

Fotbalová jízda na Tyršáku, v sobotu Opava B, v neděli Bratrušov

Hned dva zápasy mužských soutěží bude hostit o víkendu hlavní hrací plocha Tyršova stadionu. V sobotu od 16:30 přivítá náš divizní celek velice náročného a ve skvělé formě hrajícího soupeře, rezervu druholigové Opavy. A v neděli dorazí k prestižnímu derby okresního přeboru Bratrušov, který pro změnu vyzve naše béčko. Oba zápasy slibují parádní podívanou. A derby s Bratrušovem se na hrací ploše odehraje v plné parádě, připraveno bude občerstvení, také program k zápasu a další standardní věci, které doprovázejí divizní zápasy áčka. Tak neseďte doma a přijďte mrknout.

Zocelená opavská rezerva přiveze neprůstřelnou defenzívu

Již 515 minut se nikomu nepodařilo dát gól záložnímu týmu druholigové Opavy. A pro šumperský celek bude souboj se Slezským FC vyvrcholením sezónního trojboje. Totiž kromě podzimního vzájemného divizního duelu se naše áčko na začátku sezóny střetlo i s hlavním výběrem Opavy. Právě v Šumperku začala opavská spanilá pohárová jízda, která skončila až domácí prohrou s pražskou Spartou.

Rezerva Opavy na jaře válí, aktuálně je v tabulce druhá pouze s dvoubodovou ztrátou na aspiranta na postup, celek Hlubiny. Během celého dubna neinkasovala a poslední prohra už je téměř dva měsíce stará. Odehrála se v prvním jarním kole na půdě Bohumína. Poté Opava vše vyhrála, výjimkou jsou jen remízy se silným Havířovem a s lídrem z Hlubiny. Z posledních třech kol má slezský celek skóre 8:0. A na zápasy neváhal použít i zajímavá esa. Proti Břidličné tak nechyběli ve hře Australan Whiffen či jihokorejská zimní posila z Velvar, Junhyeong Kim. Oba mají na kontě již starty i za ligové áčko. To samé platí i o Bohdanu Veličkovi. Právě Whiffen s Veličkou se gólově podepsali pod vítězstvím 2:0 proti Břidličné v minulém kole.

Dá se očekávat, že i tentokrát se v Šumperku představí některý hráč ligového áčka, byť to mělo původně hrát právě souběžně ve FNL utkání proti Chrudimi. Diváci v Opavě ale vyrazí na fotbal již o den dříve, tedy v pátek 3. května. A pro potřeby rezervního celku a divizního souboje tak budou někteří méně vytížení hráči k dispozici. Duel začíná v 16:30 tedy netradičně v sobotu 4. května a náš tým bude chtít navázat na zlepšené výsledky posledních kol. Naposledy vyhrál vysoko 4:1 na půdě ostravské Polanky nad Odrou a naznačil tak snad návrat do podzimní pohody. Duel s Opavou bude šlágrem, který to může potvrdit. A navíc můžeme splatit dluhy za obě porážky z podzimu. Přijďte nás podpořit.

Béčko doma proti Bratrušovu o velmi důležité body

Na domácí duel s Bratrušovem se může těšit i rezervní tým, a co víc. Zajímavé derby se přesune na hlavní hrací plochu a nabídne tak souboj v nadstandardním rozsahu. Chybět totiž nebudou tradiční záležitosti spjaté s divizními souboji áčka, od kvalitního občerstvení, přes tištěný program a samozřejmě i další náležitosti.

Tabulka okresního přeboru se v posledních kolech vyrovnala ve všech jejich partiích. Na špici se do boje o titul stěsnaly tři kluby na rozdíl dvou bodů. V čele je v tuto chvíli náš celek, ale v závěsu má jak rozjeté Staré Město, tak i silnou rezervu Mohelnice. Zatímco oba naši pronásledovatelé mají již jarní vzájemný souboj za sebou, naši kluci se právě s těmito celky ještě střetnou. Proto jsou každé body z ostatních zápasů nesmírně důležité. Po vítězství 5:0 ve Vikýřovicích, kde výrazně pomohl mužstvu i z pozice kapitána Marek Horký, jinak stabilní hráč áčka, nás čeká další těžký souboj. Bratrušov, který je úzce spjat s člověkem, který v minulosti vykonal pro náš klub nezměrnou práci, Bořivojem Bartošem, to v Šumperku umí.

Výkop utkání bude v neděli 5. května od 15:30 na hlavní ploše Tyršova stadionu. Pevně věříme, že si atraktivní souboj obou výběrů najde početné publikum a dorazíte oba výběry podpořit. Také fanoušky Bratrušova samozřejmě na Tyršák srdečně zveme.