Znak klubu TJ Unie Hlubina

Jarní domácí premiéra? Přijede lídr tabulky!

Náročnější vstup do jarní části sezóny šumperští fotbalisté asi nemohli ani očekávat. Nejprve přišla fuška v Havířově, kdy posílený soupeř vyhrál horko těžko 1:0. O nic lehčí nebude ani domácí premiéra. Tu obstará duel s aktuálním lídrem tabulky, ostravským výběrem TJ Unie Hlubina. Utkání završí náročný víkendový program, od 15:00 v neděli 17. března. A rozhodně je na co se těšit.

Čtyřgólová vizitka…

Hlubinští začali jaro domácím duelem s Břidličnou a do Šumperka poslali pořádnou vizitku. V sedmnácté minutě vedli 2:0 a nakonec z toho byla hladká výhra o čtyři góly. A podobně jako v Havířově i tentokrát čeká na náš celek tým, který je posílen o hráče ostravského Baníku. Proti Břidličné naskočili do utkání jak Denis Látal, tak Jan Nevřela. Baníkovci s ligovou smlouvou, které má Hlubina k dispozici.

Látal se přitom blýskl i gólem. Nicméně co je důležité, náš celek si bude muset zvlášť pečlivě hlídat standardní situace. Z nich totiž Hlubina skórovala hned v úvodu dvakrát. Nejprve výborně sehraný přímý kop zakončil po rychlém naběhnutí do vápna hlavou Vykopal. A o pět minut později se blýskl tím, co nedotáhl v Havířově do konce Strnad, Förster. Trefil se totiž přímo z rohového kopu.

Zdeněk Skotnica, trenér Hlubiny, tak mohl být se vstupem do jara spokojený. A protože rezerva Opavy ztratila tři body po prohře v Bohumíně, tak na čele tabulky má rázem ostravský celek již pětibodový náskok.

Podaří se využít šance?

V Havířově se podařilo šumperskému celku favorita, značně v zimě posíleného, pořádně prohnat. Ale co platný, bez gólů se bodovat často nepodaří. A jarní premiéra toho byla důkazem. Wojnarův gól z úvodu zápasu se stal klíčovým.

Bohužel do dalšího zápasu půjde šumperský celek i nadále bez zraněného Skalského, jinak by měl být kádr kompletní. V dobrém světle se v Havířově ukázal i debutant Slatinský, vysoký standard ale předvedl vesměs celý tým. A trenérské duo Tököly – Merta tak může před utkáním s Hlubinou počítat s různými variantami.

První jarní duel začne v neděli 17. března, a to v 15:00. Utkání bude řídit David Doležal, kterému budou k dispozici Tomáš Řezníček a Jan Petrásek.

Nový dres a samozřejmě i soutěže pro fanoušky

Fotbal ale nebude to jediné, co na příznivce FK Šumperk v neděli čeká. Na Tyršáku představíme zbrusu nové dresy, které již mohli (aspoň žlutou variantu) vidět fanoušci v Havířově. Chybět samozřejmě nebudou ani další akce, například soutěže o ceny našich partnerů a další. Přijďte s námi tedy odšpuntovat jarní boje a pomoci našim chlapcům v těžkém zápase proti prvnímu týmu tabulky.