Znak klubu FK Šumperk

Skvělá práce, áčko veze z Bruntálu další tři body

Po domácím vítězství 5:0 s Vratimovem šumperský tým musel zajet potvrdit body do Bruntálu. A právě duel na půdě posledního celku tabulky působil starosti, všem však bylo jasné, že do něj je potřeba vstoupit odhodlaně a bez úlev. To se naštěstí podařilo. Miloš Šidlík, stejně jako proti Vratimovu, poslal šumperský tým do dvoubrankového vedení. Domácí sice snížili, ale ještě před přestávkou vrátil klid na naše kopačky Linet. Ve druhé půli si svěřenci dua Tököly – Merta pohlídali, když se prosadili Skalský a premiérovou trefou za náš tým i Ostrokon. Ten v 90. minutě pečetil na konečných 5:2. I přes dvě inkasované branky se na třetím místě tabulky můžeme nově pyšnit nejmenším počtem obdržených branek ze všech týmů.

15. 10. 2023
2 - 5
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
15. 10. 2023 15:00 Divize F 2023/2024 11. kolo 250

Delegace rozhodčích

RozhodčíAsistent rozhodčího 1Asistent rozhodčího 2Delegát
POTIOREK AlešSKLÁŘ JiříTRIGAS PaskalNEDĚLA Martin

Právě ze zajištěné obrany a pokud možno s naprostou efektivitou v útoku vstupoval náš tým do duelu v Bruntálu. Domácí MFK Slavoj se sice trápí a je poslední v tabulce, nicméně bylo jasné, že bez stoprocentní koncentrace a plného nasazení to nepůjde. Naštěstí tým, i když mohlo trenérské duo poukázat v konečném účtování na dvě inkasované branky, duel zvládl. A domů si odvezl další důležité tři body, zvláště s ohledem na skutečnost, že nejbližší konkurenti v tabulce také bodovali. Naopak ztratila Hlubina, která teprve podruhé v sezóně prohrála.

Šidlíkova rozbuška odstartovala gólové hody

Fanoušci mohli s napětím a velkými očekáváními vyhlížet duel v Bruntálu. S Vratimovem totiž předvedl šumperský celek velmi kvalitní výkon a s jídlem roste chuť. Podobně solidní představení tak příznivci chtěli i po zápase 11. kola. A opravdu se znovu dočkali pěti vstřelených branek a opět v nich měl prsty i Miloš Šidlík. Stejně jako posledně doma i tentokrát se vývoj utkání významně narýsoval v prvních minutách. Již v té páté totiž právě MILOŠ ŠIDLÍK otevřel skóre. Nejprve vybojoval rohový kop, z něj pak poslal Patrik Strnad centr na přední tyč a šumperský střelec uklidil balón do sítě. Dlouho se pak skóre neměnilo, až těsně před půlhodinou hry udeřilo znovu. Tentokrát MILOŠ ŠIDLÍK vybojoval po dlouhém nákopu míč na kopačky u vápna soupeře, uvolnil se a krásnou ránou na zadní tyč nedal brankáři šanci – 0:2!

Na růžích však ustláno nebylo a naopak, domácí se vrátili do hry. Ve 35. minutě zahrávali rohový kop a na zadní tyči se k zakončení dostal MIKULÁŠ SLAVÍK. Ten dostal míč za záda Bílého a ve skóre byl již jen jednogólový rozdíl. A mohlo být ještě hůř, hned vzápětí se domácí dostali do brejkové situace a skvělý zákrok vytáhl Ríša Bílý. A jak se později ukázalo, nejspíš i klíčový zákrok celého duelu. V jeho prvním poločasu totiž sice ještě gól padl, ale na druhé straně. To domácí Slavoj nesehrál optimálně rohový kop a po několika pár rychlých přihrávkách centroval z levého křídla do vápna na druhé straně hřiště Šidlík. K zakončení se nakonec dostal PETR LINET a zasadil domácím tvrdý úder do šaten.

Domácí nedisciplinovanost a Ostrokonova premiérová trefa

Bruntálský výběr určitě nechtěl utkání zabalit, naopak. Domácí totiž v 52. minutě vyrobili obrovskou chybu v rozehrávce, šumperský celek otočil ihned hru a byl to MARTIN SKALSKÝ, kdo na konci akce doklepával míč do sítě – 1:4! Velmi nadějný náskok domácí ještě jednou v utkání korigovali. Naše obrana si tentokrát nepohlídala dlouhý aut soupeře a úspěšně střílejícím hráčem byl znovu MIKULÁŠ SLAVÍK. Jenže jakékoliv šance domácích na nějaký návrat do bojů o body vzaly za své za 10 minut. Po prohraném souboji se totiž bruntálský Oganes Krywda, ve chvíli, kdy věděl, že nebude u míče první, ohnal po běžícím Petru Nováčkovi. Ostrým zákrokem mimo hru si vykoledoval červenou kartu a domácí museli dohrávat v deseti.

To se jim nakonec nevyplatilo. Dlouhý nákop brankáře Bílého si převzal ARTEM OSTROKON, proběhl celou obranou domácích a nakonec dokázal propálit i brankáře Šidláka! Nejen že tak pečetil na konečných 5:2 v náš prospěch, ale také vůbec poprvé v dresu šumperského Áčka dokázal skórovat. Po další výhře tak náš celek udržel třetí místo v tabulce, v počtu nastřílených branek se posunul na druhé místo v soutěži a i přes dvě inkasované branky je aktuálně nejlépe bránícím týmem. Na těchto základech a výkonech z posledních dvou zápasů je potřeba stavět, zvláště pokud nás čeká náročný los. Již o víkendu doma přivítáme Vítkovice.