Znak klubu FK Šumperk

Neprohrál a slaví postup do kvalifikace, tým U13 zvládl II. předkolo

Skvěle se na domácím turnaji II. předkola oficiálního poháru mládeže FAČR prezentoval celek U13. První body ztratil až v posledním utkání turnaje, a to za remízu 0:0. Takže bez porážku a s jedinou inkasovanou brankou vyhrál turnaj a vybojoval postup do kvalifikace. Do bojů o celorepublikové finále ho doprovodí výběry SK Uničov a FK Krnov. Přesně toto trio se přitom potkalo i na jednom turnaji v I. předkole a také společně postoupilo. Kvalifikace se již hraje náročnějším formátem, kdy se v jednom turnaji střetne 8 klubů. A do finále postoupí jen 3 z nich. Těchto turnajů se po republice hraje jen osm a konkurence už bývá opravdu našlapaná.

Los jednotlivých skupin

• Skupina A (Havířov): Havířov, Valašské Meziříčí, Třinec, Frýdek-Místek, Hranice, Karviná
  • Skupina B (Šumperk): Uničov, Krnov, Česká Třebová, Šumperk, Orlicko, Svitavy
  • Skupina C (Znojmo): Znojmo, Hodonín, Lednice, Modřice, Svratka Brno, Líšeň
  • Skupina D (Vyškov): Vyškov, Bohunice, Zlín, Staré Město, Přerov, Sparta Brno
  • Skupina E (Humpolec): Humpolec, Benešov, Žďár nad Sázavou, Třebíč, Vlašim, Jihlava
  • Skupina F (Chrudim): Lázně Bohdaneč, Čáslav, Kutná Hora, Slavia Hradec Králové, Chrudim, Kolín
  • Skupina G (Turnov): Turnov, Nový Bydžov, Ruprechtice, Doubí, Český Brod, Mladá Boleslav
  • Skupina H (Strakonice): Strakonice, Luby, Hradiště, Votice, Písek, Sedlčany
  • Skupina I (Karlovy Vary): Slavia Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Sokolov, Stříbro, Petřín Plzeň, Most-Souš
  • Skupina J (Roudnice n. L.): Roudnice n. L., Kladno, Football Talent Academy, Varnsdorf, FA Praha, Pšovka Mělník
  • Skupina K (Braník): Aritma Praha, ČAFC Praha, Braník, Bohemians Praha, Dukla Jižní Město, Střešovice
  • Skupina L (Motorlet Praha): Motorlet Praha, Admira Praha, Háje Jižní Město, Praga, Žižkov, Stodůlky

Hrací formát

Hraje se stylem každý s každým, za vítězství jsou 3 body, za remízu 1 bod. Týmy hrají v počtu 7+1, délka utkání je 20 minut.

Postupový klíč

Do další fáze (Kvalifikace) postoupí tři nejlepší týmy z každé skupiny a sedm nejlepších týmů z minitabulky týmů na 4. místech. Tyto kluby pak v další fázi doplní automaticky postupující, což jsou účastníci finálového turnaje kategorie U12 v sezóně 2022/2023. Jedná se o týmy: FK Teplice, FK Pardubice, FC Baník Ostrava, FA Jablonec, Slovan Liberec, Dynamo České Budějovice, FC Hradec Králové, AC Sparta Praha, FC Slovácko, SK Sigma Olomouc, SK Hanácká Slavia Kroměříž, Slezský FC Opava, FC Táborsko, 1. FK Příbram, Fotbal Neratovice-Býškovice, FK Náchod, 1. HFK Olomouc, FC Kuřim, FC Hlučín, FC Tempo Praha a FK Meteor Praha VIII.

Rozlosování

PořadíKlubZápVítRemProRSBody