Znak klubu FK Šumperk

U12 bohužel v Planeo Cupu končí

Opava druhá, Uničov třetí… To je aktuální pořadí výběrů U12 obou těchto klubů v letošním ročníku Ligy SpSM. Nutno jedním dechem dodat, že náš celek je hned za nimi, čtvrtý. I tak bylo před výkopem jasné, že turnaj II. předkola Planeo Cupu 2023/2024 kategorie U12, který se za účasti těchto týmů a dále HFK Olomouc, Lanškrouna a Orlicka uskutečnil v Šumperku, bude neuvěřitelně silně obsazený. Zatímco o HFK totiž měli trenéři i rodiče přehled, olomoucký tým hraje stejnou soutěž jako v úvodu zmíněný trojlístek, Lanškroun a Orlicko byly neznámou.A právě nakonec rozhodly tyto duely, s celky z Východních Čech. Mrzet může zvláště zbytečná remíza s Lanškrounem, kdy náš tým začal soupeře přehrávat příliš pozdě. Čtvrté místo se ziskem pěti bodů pak bylo na postup i ze čtvrtých míst bohužel málo.

Los jednotlivých skupin

• Skupina A (Hlučín): Hlučín, Karviná, Hranice, Frýdek-Místek, Třinec, Vítkovice
  • Skupina B (Kroměříž): Kroměříž, Svratka Brno, Valašské Meziříčí, Obřany, Hodonín, Přerov
  • Skupina C (Šumperk): Uničov, HFK Olomouc, Šumperk, Opava, Lanškroun, Orlicko
  • Skupina D (Tišnov): Tišnov, Znojmo, Líšeň, Bystrc-Kníničky, Třebíč, Vyškov
  • Skupina E (Chlumec n. C.): Nový Bydžov, Náchod, Český Brod, Pardubice, Lázně Bohdaneč, Nymburk
  • Skupina F (Kamenice n. L.): Kamenice n. L., SKP České Budějovice, Žďár n. S., Hlinsko, Táborsko, Jihlava
  • Skupina G (Petřín Plzeň): Petřín Plzeň, Rokycany, Domažlice, Slavia Karlovy Vary, Strakonice, Horní Počernice
  • Skupina H (Most-Souš): Most-Souš, Teplice, Varnsdorf, Kladno, Ústí nad Labem, Junior Chomutov
  • Skupina I (Kosmonosy): Kosmonosy, FA Jablonec, Dubí, Mladá Boleslav, Mnichovohradišťský SK, Turnov
  • Skupina J (Čáslav): Čáslav, Vlašim, Kutný Hora, Benešov, Pečky, Chrudim
  • Skupina K (Radonice): Radonice, Háje Jižní Město, Admira Praha, Průhonice, Neratovice-Býškovice, Žižkov
  • Skupina L (Aritma Praha): Aritma Praha, Football Talent Academy, TJ Praga, Meteor Praha, Střešovice, Slavia Praha – dívky
  • Skupina M (Motorlet Praha): Motorlet Praha, ABC Braník, AC Sparta Praha – dívky, Dukla Jižní Město, Stodůlky, ČAFC Praha

Hrací formát

Hraje se stylem každý s každým, za vítězství jsou 3 body, za remízu 1 bod. Týmy hrají v počtu 7+1, délka utkání je 20 minut.

Postupový klíč

Do další fáze (Kvalifikace) postoupí tři nejlepší týmy z každé skupiny a pět nejlepších týmů z minitabulky týmů na 4. místech. Tyto kluby pak v další fázi doplní automaticky postupující, což jsou účastníci finálového turnaje kategorie U11 v sezóně 2022/2023. Jedná se o týmy: Slovan Liberec, Hradec Králové, Sigma Olomouc, Slovácko, Bohemians Praha, Baník Ostrava, Dynamo České Budějovice, AC Sparta Praha, FC Zlín, FK Příbram, Sparta Kolín, Kuřim, Sokolov, Písek, Ivančice, Sparta Brno, Vestec, Tempo Praha, Roudnice nad Labem a Poruba.

Rozlosování turnaje

Tabulka turnaje