Znak klubu FK Šumperk

Tým U11 jede bojovat o kvalifikaci Planeo Cupu do Svitav

Během týdne 9. – 13. října 2023 bude pokračovat oficiální pohár mládeže FAČR, tedy PLANEO CUP, dalšími turnaji II. předkol. Do boje půjdou kategorie U11, U12 a U13. A jsme velice hrdí na naše borce, že ani v jedné z kategorií nebude absentovat náš celek. Ba co víc, ve středu 11. října se odehraje jeden z turnajů kategorie U12 právě u nás, v Šumperku na Tyršáku. Ještě předtím, v úterý 10. října, vyrazí na půdu do Svitav naši kluci z výběru U11, aby se v těžké konkurenci pokusili probojovat do kvalifikace o finálový turnaj. Následující článek přináší vše, co potřebujete o turnaji hraném ve Svitavách vědět.

Systém II. předkola Planeo Cupu 2023/24 – kategorie U11

Po postupu z I. předkola se náš tým kategorie U11 v sezóně 2023/2024 kvalifikoval do další fáze Planeo Cup. V následné skupině jej ve Svitavách čeká poměrně silná konkurence soupeřů v čele s SK Líšeň či MFK Chrudim. Z jedenácti šestičlenných skupin hraných po celé republice postoupí do kvalifikace vždy tři nejlepší týmy z každé skupiny a dále 7 nejlepších týmů ze 4. míst.

Los jednotlivých skupin

Skupina A (Valašské Meziříčí): Valašské Meziříčí, Poruba, Karviná, Přerov, Frýdek-Místek, Zlín
Skupina B (HFK Olomouc): HFK Olomouc, Kroměříž, Šternberk, Opava, Bruntál, Hranice
Skupina C (Ivančice): Ivančice, Lednice, Dubňany, Zbrojovka Brno, Hodonín, Vyškov
Skupina D (Humpolec): Humpolec, Vlašim, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Hlinsko
Skupina E (Svitavy): Svitavy, Svratka Brno, Chrudim, Žamberk, Líšeň, ŠUMPERK
Skupina F (Hradec Králové): FC Hradec Králové, Náchod, FC Slavia Hradec Králové, Černíkovice, Lázně Bohdaneč, Vysoké Mýto
Skupina G (Strakonice): Strakonice, Hradiště, SKP České Budějovice, Petřín Plzeň, Dynamo České Budějovice, Benešov
Skupina H (Chomutov): Chomutov, Teplice, Roudnice nad Labem, Ústí nad Labem, Kladno, Karlovy Vary
Skupina I (Neratovice-Býškovice): Neratovice-Býškovice, Pátek, Nymburk, Kolín, Slovan Liberec, Doubí
Skupina J (Dolní Břežany): Dolní Břežany, Viktorka Žižkov, Vestec, Slivenec, Modřany, ČAFC Praha
Skupina K (Braník): Braník, Football Talent Academy, Beroun-Závodí, Zeleneč, Meteor Praha, Dukla Jižní Město
Skupina L (Motorlet Praha): Motorlet Praha, Varnsdorf, Aritma Praha, Střešovice, Vyšehrad, Háje Jižní Město

Hrací formát

Hraje se stylem každý s každým, za vítězství jsou 3 body, za remízu 1 bod. Týmy hrají v počtu 5+1, délka utkání je 20 minut.

Postupový klíč

Do další fáze (Kvalifikace) postoupí tři nejlepší týmy z každé skupiny a sedm nejlepších týmů z minitabulky týmů na 4. místech. Tyto kluby pak v další fázi doplní automaticky postupující, což jsou účastníci finálového turnaje kategorie U10 v sezóně 2022/2023. Jedná se o týmy: Sigma Olomouc, Slovácko, Bohemians Praha, Baník Ostrava, Sparta Praha, Mladá Boleslav, Jablonec, Pardubice, Příbram, Táborsko, Jihlava, Admira Praha, Znojmo, Kbely, Choceň, Tempo Praha, Hlučín, Havířov, Sparta Brno, Sokolov, Písek.

Rozlosování turnaje

Tabulka turnaje